Ferrari powinno zagrozić odejściem z F1, jeśli w kalendarzu nie znajdzie się GP Włoch na Monzy.
Czytaj całość...

Berger protestuje przeciwko obecnej sytuacji w F1 PDF Drukuj Email
Autor: Rafał Pawłowski (Rafsen)   
Piątek, 14 Czerwiec 2013 13:34
Gerhard Berger dosadnie wypowiedział się o obecnej sytuacji z oponami w F1 po tym, jak Pirelli ogłosiło, że ma związane ręce przy próbie wprowadzenia jakichkolwiek zmian.

Po krytyce związanej z szybko zużywającymi się tegorocznymi oponami, włoski dostawca ogumienia dla F1 ogłosił wczoraj, że mimo najszczerszych chęci, konstrukcja ogumienia na ten sezon nie zostanie zmieniona.

W oświadczeniu czytamy, że jednym  powodów był deszcz, który udaremnił w piątek w Kanadzie gruntowne przetestowanie poprawionych opon, a poza tym zespoły nie wyraziły jednomyślnej zgody na wprowadzenie zmian.

Gerhard Berger, 10-krotny zwycięzca wyścigów Grand Prix i były udziałowiec Scuderii Toro Rosso, został zapytany przez austriacki dziennik Osterreich, czy jego zdaniem obecna sytuacja z ogumieniem w F1 jest do zaakceptowania.

Nie. Powtórzę to jeszcze raz - nie może być tak, że zespoły inwestują miliony w testy w tunelu aero i silniki, a potem tym, kto ostatecznie decyduje o tym, czy jesteś z przodu, jest producent ogumienia. To jest błędne. Jestem za prawdziwym ściganiem i za tym, by najlepsi kierowcy byli z przodu. W sporcie opony nie mogą odgrywać głównej roli.

Źródło: onestopstrategy.com

Zmieniony: Piątek, 14 Czerwiec 2013 13:35