F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 17 gru 2018, o 07:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 703 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rajdy 2013
PostNapisane: 16 lis 2013, o 15:52 
.
Takie obrazki są przez brak Barana.

Cytuj:
„Uderzyliśmy w duży kamień. Doszło do nieporozumienia z notatkami. W miejscu, w którym powinienem był hamować, jechałem jeszcze pełnym gazem i kiedy zobaczyłem zakręt, było już za późno. Próbowałem się ratować, ale różnica prędkości była za duża. Mieliśmy coś w stylu zaćmienia w komunikacji.
Ten rajd był dla mnie trudny, bo nie przejechałem wielu kilometrów i musiałem zmienić pilota. Nie było nam łatwo i nie mieliśmy tu szczęścia, ale to część tej gry. Wczoraj popełniłem błąd na błocie i ześlizgnęliśmy się z drogi, a dziś mieliśmy rodzaj zaćmienia w komunikacji. Szkoda, bo przyjechaliśmy tu zdobywać doświadczenie i dwa razy wylądowaliśmy w rowie”.

PostNapisane: 16 lis 2013, o 16:54 
.
yasioxxx napisał(a):

Akurat wczorajsze dachowanie Roberta to był - jak sam przyznał - jego błąd. Z kolei dachowanie Hirvonena to był błąd pilota który błędnie przekazał informacje, więc nie można aż tak porównywać tych dwóch wczorajszych wypadków ;)

yasioxxx ja nie porównywałem tych dwóch wczorajszych, tylko chciałem uzmysłowić niektórym, że takie wypadki zdarzają się nie tylko Robertowi i z różnych powodów.
Robert powinien wręcz mieć margines wyrozumiałości. Przede wszystkim zmiana pilota, nowy samochód i nieznana trasa. Wytykanie mu w takim układzie czegokolwiek jest nie na miejscu.
Może niektórzy się spodziewali, że Robert wsiądzie do WRC i już w tym rajdzie będzie łoił skórę Ogierowi? Nie wiem, ale jednak będę go bronił, bo patrzę choćby przez pryzmat całego sezonu, który był więcej niż udany.

PostNapisane: 16 lis 2013, o 17:01 
.
Ogier w swoim debiucie w WRC też miał wypadek, i też to był rajd GB.

Edit:
Wypadający Kubica i uciekający porządkowy :o

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 16 lis 2013, o 19:03 
moderator
Nieźle, porządkowy miał szczęście...

PostNapisane: 16 lis 2013, o 20:22 
.
Stał na zewnętrznej? :o

Kubica nie pojedzie w niedzielę.

PostNapisane: 17 lis 2013, o 03:22 
.
to nie porzadkowy, to ludzik Michelin

PostNapisane: 17 lis 2013, o 08:51 
.
Szkoda, że Barana już nie ma bo byli już zgranym duetem. Teraz Robert ma nowego pilota i komplikacje gotowe. Po pierwsze nie może utrzymywać rytmu, do którego przywykł z Maćkiem. Do tego dochodzi zmiana języka, a wiadomo że jadąc na limicie trzeba bazować na automatyzmach. Na nieszczęście pilot dodatkowo pomylił się dyktując i mamy kolejne dachowanie. Rajd zakończył się remisem 1:1 (jeden błąd Robert, jeden pilot).

Generalnie jednak coś nie idzie Kubicy z tymi włoskimi pilotami. Rozjechał kota, spalił doszczętnie auto w WRC-2, teraz dachowanie. Czy kota rozjechał z Maćkiem ? :)

PostNapisane: 17 lis 2013, o 09:11 
moderator
Pierwsze słyszę o tym kocie, serio? Jak tak to ma u mnie minusa ;)

PostNapisane: 17 lis 2013, o 09:49 
.
wywrotowiec napisał(a):
Szkoda, że Barana już nie ma bo byli już zgranym duetem. Teraz Robert ma nowego pilota i komplikacje gotowe. Po pierwsze nie może utrzymywać rytmu, do którego przywykł z Maćkiem. Do tego dochodzi zmiana języka, a wiadomo że jadąc na limicie trzeba bazować na automatyzmach. Na nieszczęście pilot dodatkowo pomylił się dyktując i mamy kolejne dachowanie. Rajd zakończył się remisem 1:1 (jeden błąd Robert, jeden pilot).

Generalnie jednak coś nie idzie Kubicy z tymi włoskimi pilotami. Rozjechał kota, spalił doszczętnie auto w WRC-2, teraz dachowanie. Czy kota rozjechał z Maćkiem ? :)

Spalił to Citroena C4 WRC, to było jeszcze przed cyklem WRC 2 . Kota z Maćkiem.

PostNapisane: 17 lis 2013, o 11:41 
.
Ten właściwy pilot na 2014 też będzie Włochem. :lol:

PostNapisane: 17 lis 2013, o 16:34 
.
Boze jak mnie wkurzaja wypowiedzi "specjalistow" sugerujace aby Robert wrocil na tory itp, znow zaczyna sie biadolenie jak poczatkiem roku gdy mial kilka przygod, jednak nikt nie widzi jakie byly warunki, ze startowal w nowym samochodzie w ultra trudnym rajdzie i do tego z nowym pilotem.... Ale "specjalisci" wiedza swoje...

Ludzie jezdzacy od lat maja jednak inne zdanie:
Cytuj:
"Seb Ogier po wczorajszym wywiadzie sam zagadal o sytuacji RK w Walii. "Debiutowac w WRC w Anglii, do tego z nowym pilotem - nie wyobrazam sobie tego. To byl trudny rajd dla niego, ale on juz udowodnil, ze jesli cos ma kierownice i cztery kola to blyskawicznie potrafi osiagnac swietne tempo. To wielki talent."

Cytuj:
A Jari Matti, ktory po wspolnych testach w Fordzie jako jeden z pierwszych przepowiadal, ze RK bedzie szybki powiedzial wczoraj, ze spodziewal sie, ze RK sobie poradzi bardzo dobrze ale nie myslal ze az tak. A mysl ze sam moglby zaczac ten rajd z innym pilotem i w innym jezyku to dla niego jakas abstrakcja."

PostNapisane: 17 lis 2013, o 16:37 
.
zgf1 :)2

PostNapisane: 17 lis 2013, o 19:53 
.
Oj ale widać znajomość rajdowych tematów u niektórych osób. Robert wygrał w tym roku tytuł MŚ i to w debiutanckim sezonie w rajdach zaliczanych do MŚ i tego nikt mu nie odbierze i nie można podważyć, że to jest mega sukces. Szkoda, że debiut w aucie WRC w rajdzie WRC, a dodatkowo w ogóle debiut w aucie WRC 1.6T, zakończył się na dachu a nie na mecie, ale i tak te kilka osiągniętych czasów dobrze rokują na przyszłość.
Jedyne co mnie osobiście dziwi to dlaczego Robert, po rezygnacji Maćka Barana, nie sięgnął po innego polskiego pilota z doświadczeniem na arenie międzynarodowej? Mam tu na myśli choćby: Maćka Szczepaniaka, Jarka Barana, Andrzeja Obrębowskiego czy Maćka Wisławskiego. Ale zapewne były to ważne powody.

PostNapisane: 18 lis 2013, o 00:50 
.
Spece z TVN24 w swoim żywiole.
„Dwie kraksy Kubicy. Tak skończył rok”
„WRC przerosło Kubicę”
I nie mogło zabraknąć „optymistycznego” podpisu pod zdjęciem: „Robert Kubica znów nie dokończył rajdu”. :roll:
Nie podaję linków bo nie warto im nabijać wejść.

PostNapisane: 18 lis 2013, o 01:24 
.
woocasch napisał(a):
Oj ale widać znajomość rajdowych tematów u niektórych osób. Robert wygrał w tym roku tytuł MŚ i to w debiutanckim sezonie w rajdach zaliczanych do MŚ i tego nikt mu nie odbierze i nie można podważyć, że to jest mega sukces. Szkoda, że debiut w aucie WRC w rajdzie WRC, a dodatkowo w ogóle debiut w aucie WRC 1.6T, zakończył się na dachu a nie na mecie, ale i tak te kilka osiągniętych czasów dobrze rokują na przyszłość.
Jedyne co mnie osobiście dziwi to dlaczego Robert, po rezygnacji Maćka Barana, nie sięgnął po innego polskiego pilota z doświadczeniem na arenie międzynarodowej? Mam tu na myśli choćby: Maćka Szczepaniaka, Jarka Barana, Andrzeja Obrębowskiego czy Maćka Wisławskiego. Ale zapewne były to ważne powody.

RK o tym mówił podczas rajdu UK, Ci piloci byli wszyscy zajęci i nie chciał tworzyć tzw, rozwodów i niesmaku.

PostNapisane: 18 lis 2013, o 08:19 
.
collector napisał(a):
Spece z TVN24 w swoim żywiole.
„Dwie kraksy Kubicy. Tak skończył rok”
„WRC przerosło Kubicę”
I nie mogło zabraknąć „optymistycznego” podpisu pod zdjęciem: „Robert Kubica znów nie dokończył rajdu”. :roll:
Nie podaję linków bo nie warto im nabijać wejść.

Tzw. zemsta Magdy Mołek. :lol:

Wystarczyłoby, żeby Kubica raz zawitał do tvn-owskiej telewizji śniadaniowej, a wychwalaliby go pod niebiosa. Oni do dziś nie rozumieją tego, że ktoś nie chce być tzw. celebrytą.

PostNapisane: 18 lis 2013, o 12:08 
.
HPK napisał(a):
woocasch napisał(a):

RK o tym mówił podczas rajdu UK, Ci piloci byli wszyscy zajęci i nie chciał tworzyć tzw, rozwodów i niesmaku.

To, że Ci piloci są związani umowami/zobowiązaniami z innymi zawodnikami to wiem, chociaż np Obrębowski z nikim w tym roku nie jeździł. A Szczepaniak wstępnie miał Walię wpisaną w kalendarzu, bo miał jechać z MK. Ale nie pojechali, więc miał wolne, do tego byli w pewnym sensie związani z tym samym sponsorem, więc gdyby bardzo chcieli to coś można było w tym temacie podziałać. Więc tłumaczenie z jednej strony jest rozsądne, ale z drugiej na jednorazowy występ jakiś polski pilot by się mógł znaleźć. Choćby Kuba Gerber, no i jeszcze np Łukasz Kurzeja. Facet co prawda związany jest z Hołkiem, ale jeżdżą bardzo sporadycznie, Rajd Polski + czasem jakieś inne szutry. Łukasz jako pilot w MŚ zaliczył nasz Rajd Polski i dawno temu bodajże Szwecję, Nową Zelandię i Niemcy. Czyli doświadczenie ma, a do tego Hołowczyc wolno nie jeździ, więc Łukasz przyzwczajony jest do wyższego tempa. A tak to niestety Robert jechał z Włochem, który miał zerowe doświadczenie w MŚ i który najczęściej pilotuje kierowców poruszających się autami R2 i R3 :) Mam nadzieję, że na przyszły rok uda się wybrać kogoś lepszego na prawy fotel.

PostNapisane: 18 lis 2013, o 12:25 
.
Cytuj:
O decyzji Barana Kubica dowiedział się kilka dni przed debiutem w samochodzie WRC.

Nie można nikogo winić i trzeba akceptować każdą decyzję i na pewno Maciek miał jakiś ważny powód, żeby ją podjąć. Uważam jednak, że moment jej podjęcia i poinformowania mnie nie był najlepszy. Szczególnie że zgłaszając się do Rajdu Wielkiej Brytanii, reprezentowaliśmy zespół Citroena razem. Dlatego jego decyzja nie była za fajna nie tylko względem mnie, ale też względem naszej ekipy. Często piloci narzekają, że ich się nie bierze pod uwagę, ale jak się to robi... Przecież w aucie jest nas dwóch i ponosimy wspólną odpowiedzialność za wszystko [...] Po prostu nie miałem innego wyjścia, jak znaleźć innego pilota i wywiązać się ze zobowiązania - mówi Kubica w wywiadzie udzielonym Cezaremu Gutowskiemu. - Zaczynając współpracę z Maćkiem, jednym z pierwszych, jakie mu przedstawiłem, było, że jeśli zostanę w rajdach na dłużej, to przybijamy "pionę" na minimum trzy lata. Inaczej nie miało to sensu - dodaje.

Nieoficjalnie - Kubica po wycofaniu Barana chciał zrezygnować z występu w Rajdzie Walii, ale okazało się, że musi pojechać, bo takie są wymagania wobec sponsora. Ferrarę podsunął sponsor.

Generalnie jakiekolwiek by nie były powody rezygnacji Barana to jeśli uważa się za profesjonalistę powinien to zrobić nie w tym momencie i nie w ten sposób. Niesmak pozostanie.

Jeśli Kubica pojedzie w WRC w 2014 to jego pilotem będzie Giovanni Bernacchini, który ma duże doświadczenie w WRC.

PostNapisane: 18 lis 2013, o 12:40 
moderator
RK napisał(a):
Zaczynając współpracę z Maćkiem, jednym z pierwszych, jakie mu przedstawiłem, było, że jeśli zostanę w rajdach na dłużej, to przybijamy "pionę" na minimum trzy lata. Inaczej nie miało to sensu - dodaje.

Czyli reasumując. Roberto nadal nie wie co będzie robił w przyszłym roku (no chyba, że to tylko oficjalna wersja), ale ma pretensje, że Baran zrezygnował z rajdu, do którego zgłosili się już po sezonie WRC2. Umówili się na trzy lata jak zostanie na dłużej, ale takiej deklaracji jeszcze nie słyszałem... Albo Kubica jest jeszcze mocno sfrustrowany lataniem po poboczach Walii, albo Gutowski coś przekręcił.

Co nie zmienia faktu, że Maciek faktycznie mógł określić się wcześniej.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 18 lis 2013, o 12:54 
.
Myślę, że chodzi o to, iż właśnie Kubica jeszcze jednoznacznie nie określił się czy w 2014 roku będzie w rajdach, czyli że może w WRC w 2014 być, czyli że umowa (może tylko ustna, dżentelmeńska) według niego nadal obowiązywała.

A najprawdopodobniej chodzi o to, że gdyby Baran zrezygnował wcześniej, to Kubica mógłby tego rajdu w tych okolicznościach nie jechać, a tak musiał, bo było już za późno na rezygnację.

Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 703 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1