F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 lut 2018, o 16:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karting w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym
PostNapisane: 19 lip 2007, o 11:09 
.
Witam wszystkich kartingowców ;)

Zarzucam tematem, który nurtuje mnie już od dłuższego czasu. Mianowicie zastanawia mnie dlaczego do dziś dnia nie ma ANI JEDNEGO toru kartingowego z prawdziwego zdarzenia do rekreacyjnej jazdy w rejonie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego?

Nie mówię oczywiście o torach przy hipermarketach bo każdy, kto kiedykolwiek choć kilka razy przejechał się w chorzowskim Kapeluszu czy na Witosa w Katowicach wie, że tory pod centrami handlowymi są najczęściej atrakcją dla małych dzieci. Poziom jazdy i wrażeń jest tam niemalże taki jak na wysłużonych już gokartach z jedną wysepką w naszym Wesołym Miasteczku :)) (nawet nie wiem czy jeszcze tam są) .
Nie wiem jaki był powód "zwinięcia interesu" przez Panów Federowicza i Dziurkę, którzy prowadzili tor kartingowy w wyżej wymienionych lokalizacjach. Może rzeczywiście jest to u nas nieopłacalne choć jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Może brak odpowiedniej strategii marketingowej i reklamy, może nieumiejętność w prowadzeniu własnego biznesu, a może brak zainteresowania w naszym regionie doprowadził do tego, że dziś osoby, które chcą się pościgać muszą robić wyprawy do do Krakowa. Kto wie?

Chciałbym aby każdy z zainteresowanych wypowiedział swoje zdanie na ten temat. Zobaczymy przy okazji jakie jest zainteresowanie kartingiem w naszym regionie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! ;)

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2007, o 15:23 
.
Ja obecnie pracuje na torze we Wrocławiu który znajduje sie na 3 piętrze centrum Korona(droga na Warszawę). Biznes nawet nieźle sie kręci.
Mi jednak brakuje toru kartingowego ale takiego z homologacja PZM.
Aż wierzyć się niechce, że Wrocław nie posiada takiego toru (kilkanaście lat temu nawet rozegrane byłu tutaj Mistrzostwa Europy)

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2007, o 20:54 
.
Witam

Też nurtuje mnie to pytanie, dlaczego na całym Górnym Śląsku nie ma dobrego toru gokartowego, nie marze nawet o takim na którym możnaby zorganizować profesjonalne zawody. Ostatnio mialem okazje pojezdzic na torze gokartowym, ktory jest zlokalizowany wewnatrz toru wyscigowego w Brnie no i niestety znowu chcialbym sobie czesciej pojezdzic ale jakos caly GOP + Tychy, Bielsko-Biala itd. nie oferuja w tym kierunku nic a nic :( A jakos tego typu obikety dzialaja na calym swiecie, a nawet w Polsce i chyba nie przynosza strat skoro nadal istnieja. Byl moment ze w Bielsku-Bialej byly dwa tory na Befamie Monza oraz w centrum miasta prowadzony przy stacji serwisowej Stańcy, a teraz ani jednego ani drugiego :(

Skoro tak jest to moze zawiazemy jakis biznes i sami zrobimy tor? :)

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2008, o 09:45 
.
Widzę że temat umarł, może go trochę ożywimy bo z pewnością przydałby się jakiś profesjonalny tor tylko niestety panowie z PZM żyją w zaszłych realiach. Jest kilka torów amatorskich ale nie można od nich za dużo wymagać

Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2008, o 16:58 
.
Był w planach tor kartingowy przy okazji budowy stoku narciarskiego w Sosnowcu - jak na razie, na planach się skończyło :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2008, o 21:52 
.
O tym nie słyszałem, a to miał być tor rekreacyjny czy profesjonalny?

Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2008, o 16:22 
.
Miał to być specjalnie wybudowany tor, ale czy planowano starania o jakąkolwiek licencję, tego już niestety nie wiem. Biorąc pod uwagę jak wygląda sytuacja, to dobrze będzie jak w ogóle powstanie :-?

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2008, o 15:04 
.
Zywica.eu napisał(a):
Jest kilka torów amatorskich ale nie można od nich za dużo wymagać

A czy możesz przedstawić lokalizacje tych torów i ich charakterystykę? Oczywiście pytam o tory na śląsku, a nie w Warszawie czy w Gdańsku :)

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2008, o 07:37 
.
Jest tor w Warszowicach droga nr 81 Katowice-Wisła (jak się jedzie od strony Katowic to zaraz za Żorami, jest też tor pod centrum M1 w Zabrzu, przy starej autostradzie.

W niedziele wybiorę się do Zabrza to napiszę jak tam w tym roku sprawy wyglądają, widziałem już że zmienił się układ toru.

Tory są widoczne na Zumi

Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2008, o 15:35 
.
Witam

Tor w Warszowicach wiem + - gdzie jest, jeżeli to jest ten o którym myślę :) jednak to jest tor odkryty, tak samo jak chyba ten w Zabrzu, a to już nie ma nic w hali? Taki pełny całoroczny tor :)

Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 20:50 
.
Niestety w tym momencie nie ma toru krytego, był kiedyś w Bielsku i na osiedlu Witosa w Katowicach.

Tytuł: Re: Karting w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym
PostNapisane: 2 sty 2010, o 20:58 
.
Witam,

Pora nieco odświeżyć temat. Od niedawna można pojeździć na halowym torze w Tychach, wszystkie szczegóły są na stronie http://www.wrt-karting.eu Tor o ciekawej i fajnej konfiguracji, nowe karty, może tylko nawierzchnia jest zbyt śliska, ale ma to też swoje zalety bo można pojeździć bokami :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1