F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 16 sty 2018, o 20:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cenzura na forum
PostNapisane: 5 maja 2014, o 11:54 
.
Cenzura na ultrze :D

Tytuł: Re: F1 na bieżąco
PostNapisane: 5 maja 2014, o 19:31 
moderator
Nie, trochę szacunku i poszanowania dla zmarłego.

PostNapisane: 12 maja 2014, o 21:11 
.
Deck napisał(a):
Cenzury nie ma. Jest alergia na wyjątkowo nietaktowne zachowanie.

Nie. Dla każdego kto był wychowany na gangsterskich książkach i filmach rzecz była oczywista. I w żaden sposób obraźliwa.

PostNapisane: 12 maja 2014, o 21:35 
moderator
Nie napisałem obraźliwa. Użyłem słowa "nietaktowne" celowo. Mnie dowcip może i by nawet śmieszył, tylko miejsce zdecydowanie nie to. To tak jakby opowiedzieć typowy rasistowski dowcip na pogrzebie Martina Luthera Kinga. No cenzura po prostu nie wypada. Sam mam bardzo zdemoralizowane poczucie humoru, ale nie opowiadam dowcipów o martwych płodach na oddziale położniczym.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 13 maja 2014, o 10:00 
moderator
Myślę, że ten temat nie jest odpowiednim do takich dyskusji, ale mogę tylko napisać, że prócz zapalonego wykrzyknika "zgłoś post jako niewłaściwy" dostałem dwie wiadomości krytykujące go. Może ktoś Cię nie lubi, a może po prostu mu się to nie podobało. Stosując analogię Decka - dowcipów o martwych płodach nie opowiadam na oddziale położniczym. Nie opowiadam ich też obcym, bo nigdy nie wiem jak zareagują.

PostNapisane: 13 maja 2014, o 15:39 
.
Sneer ja rozumiem interesowanie się różnymi tematami, wychowywanie się na różnych książkach filmach, nawet specyficzne poczucie humoru.
Ale w obliczu tak poważnej sprawy jak odejscie człowieka moim zdaniem było to mało ludzkie i skojarzyło mi się z mentalnością bardzo nisko intelektualnie sytuowanych ludzi (nie zrozum mnie źle - nie krytykuję Ciebie jako człowieka tylko samo zachowanie w tej akurat sytuacji - równie dobrze można by było chichotać na czyimś pogrzebie...). Poza tym to nie nasz prywatny folwark tylko publiczne forum - więc nie cenzura ale mimo naszego dość wyluzowanego podejscia do wielu spraw jakiś poziom i normy trzeba trzymać. Tak więc przycisk o którym pisał Jasiu musiał chcący czy nie pójść w ruch ;)
Koniec OT

PostNapisane: 14 maja 2014, o 09:42 
.
@Deck. Kaku
Cóż, prawda wygląda tak,że ginekolodzy owszem, opowiadają dowcipy na temat wykonywanej pracy.

@ Piccolo_Jr
Donoszenie kojarzy mi się z poprzednim ustrojem i marnymi ludźmi, którzy bądź dla własnych korzyści (lub też szantażowani), albo ze zwykłej zawiści składali "zawiadomienia" odpowiednim władzom. Choć instytucja jest stara jak świat ( nie na darmo dolatorów nazywano ludźmi o miedzianych czołach) to jednak jest mi wstrętna. Nie odnoś tego proszę do siebie - nie krytykuję Cię jako człowieka (równie dobrze można byłoby składać donos na kolegów np. w stanie wojennym), ale że to publiczne forum,to jednak pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu.
Koniec OT z mojej strony :)

PostNapisane: 14 maja 2014, o 12:40 
moderator
sneer napisał(a):
Cóż, prawda wygląda tak,że ginekolodzy owszem, opowiadają dowcipy na temat wykonywanej pracy.

Albo udajesz idiotę albo całkiem przypadkowo kompletnie nie chwytasz o co chodzi. Napisz proszę, żebym wiedział czy następnym razem muszę posługiwać się przykładami dla przedszkolaków czy dla dorosłych ludzi. (ale nie bierz tego do siebie)

Cytuj:
Donoszenie kojarzy mi się z poprzednim ustrojem i marnymi ludźmi, którzy bądź dla własnych korzyści (lub też szantażowani), albo ze zwykłej zawiści składali "zawiadomienia" odpowiednim władzom. Choć instytucja jest stara jak świat ( nie na darmo dolatorów nazywano ludźmi o miedzianych czołach) to jednak jest mi wstrętna. Nie odnoś tego proszę do siebie - nie krytykuję Cię jako człowieka (równie dobrze można byłoby składać donos na kolegów np. w stanie wojennym), ale że to publiczne forum,to jednak pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu.
Koniec OT z mojej strony :)

Z reguły ludzie którzy piszą takie rzeczy sami byli TW, bo im się wszystko z donoszeniem kojarzy (ale nie bierz tego do siebie).

O różnicę między złośliwym kablowaniem, a składaniem skargi musisz zapytać rodziców, bo nie wierzę, że komukolwiek będzie chciało się tłumaczyć.

PS. Muszę przyznać świetna sprawa. Najpierw komuś nawrzucam, a później napiszę "ale nie bierz tego do siebie" i jestem rozgrzeszony. Hallelujah!

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 14 maja 2014, o 18:44 
.
Też zgadzam się, że to świetny pomysł. Nie mój niestety, ale kolegi Piccolo_Jr, gdybyś naprawdę zajął się moderowaniem, a nie tropieniem dowcipów wiedziałbyś to.
Resztę "argumentów" pominę. Są bez znaczenia, nie jesteś w stanie mnie w żaden sposób ani obrazić, dotknąć,czy też zmienić mojego poczucia humoru.

I tak, to było do Ciebie. :)

PostNapisane: 14 maja 2014, o 21:44 
moderator
Nie chciałem nikogo obrażać. Po prostu pozwoliłem sobie na małą karykaturę tej dyskusji o denuncjatorach i poprzednim ustroju, co miał podkreślać post scriptum.

Косово је Србија.

The Big Ticket

PostNapisane: 14 maja 2014, o 22:37 
moderator
To może ja się zajmę moderowaniem, chociaż nie mam za bardzo czasu?
Sneer, uważaj sobie co chcesz o przestrzeganiu reguł współżycia społecznego, to jest wolny kraj, tylko licz się z konsekwencjami i nie ubliżaj ludziom. Uprzedzam pytania - tak, ubliżałeś i więcej tego nie rób, bardzo proszę. Nie odpowiadaj mi dowcipnie, po prostu się zastosuj.

PostNapisane: 15 maja 2014, o 08:46 
.
Odpowiem zatem serio: Piccolo_Jr może ubliżać,a ja nie?

Tytuł: Re: Cenzura na forum
PostNapisane: 15 maja 2014, o 14:12 
moderator
On nie ubliżał, tylko skomentował twój bardzo nietaktowny występ. Dlaczego nietaktowny, patrz wyżej.
Odniósł się do konkretnej sprawy, użył powszechnie dostępnego narzędzia zgodnie z przeznaczeniem, po czym się dowiedział, że jest donosicielem itd. I teraz powinien być koniec dyskusji, ja nie jestem od naprawiania błędów wychowawczych i wpływu środowiska. Przemyśl to na boku, wyciągnij wnioski, nie publikuj ich, jeśli mogę prosić.
A teraz zamykam i żeby więcej nie było powodu do otwierania.

Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1