F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 24 kwi 2018, o 15:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Apel dotyczący mojej córki
PostNapisane: 14 mar 2015, o 12:15 
.
W zasadzie chciałem dać tylko link w podpisie do bloga, ale bbc code [url] jak się okazało jest wyłączony. Zatem...

W sierpniu 2014 na świat przyszła moja córeczka, co ogromnie nas ucieszyło. Niestety z chwilą, gdy otrzymaliśmy małą od położnych okazało się, że nie jest tak różowo jak miało być, bowiem dziewczynka ma poważny niedorozwój nóżki. Zaczęło się tournee po lekarzach w Polsce (później także poza granicami kraju) i szukanie odpowiedzi na pytanie, czy coś z tym można zrobić. Okazuje się, że na szczęście można - pomimo braku kości, pomimo rozwalonych trzech stawów, pomimo brakujących palców w stopie, pomimo (choć to akurat ostatnio okazało się, że - na całe szczęście - wcale nie jest pewne) braku głowy kości udowej i pomimo sporo krótszej kończyny (obecnie to 9cm). Jeśli uda się nam zrealizować wszystko co planujemy, dziewczynka będzie chodziła o własnych siłach, bez ortez/protez. Co z tego, że zapewne dopiero za jakieś 14 - 16 lat? Grunt, że będzie.

Problemem w takich sprawach są rzecz jasna pieniądze. Mała cały czas jest pod opieką rehabilitanta (prywatnie rzecz jasna, bo gdybym czekał na państwowego to jeszcze bym parę miesięcy poczekał w kolejce), a my czekamy na moment, w którym będzie mogła zostać poddana operacji. To nastąpi nie wcześniej niż skończy dwa latka, zatem czasu na zebranie potrzebnej kwoty jeszcze trochę jest. Jak duża to kwota? Nie wiem, dopiero 14 kwietnia odbędziemy spotkanie w Marsylii z dr Paleyem z Paley Lengthening Institute, który dokładnie określi co jest w stanie zrobić, ile operacji będzie wymagało leczenie małej i ile to wszystko będzie kosztowało. Na podstawie innych dzieci leczonych w owej klinice (np Bartka Bułata, jakiś czas temu było o nim głośno w TV) możemy szacować, że jest to koszt znaczny. 600, 700, 800 tysięcy zł, może milion. Być może część tej kwoty weźmie na siebie NFZ, ale wolałbym nie musieć na to liczyć...

Floriana jest pod opieką Fundacji "Zdążyć z pomocą", od niedawna (czas załatwienia orzeczenia o niepełnosprawności i spraw związanych z fundacją... delikatnie mówiąc wlokło się to strasznie) mamy KRS, możliwe stało się przekazywanie 1% podatku. Jeśli więc jeszcze ktoś się nie rozliczył, a nie ma pomysłu komu swój 1% przekazać, zawsze może pomóc małej dziewczynce chodzić na własnych nogach.

Więcej szczegółów można znaleźć na blogu Florki: http://florka.mikolcz.tumblr.com lub śledząc jej losy na facebooku: https://www.facebook.com/florkamikolcz?ref=ts&fref=ts

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1