F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 sty 2018, o 06:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kierowcy "techniczni"
PostNapisane: 31 mar 2009, o 20:44 
.
Ostatnio dowiedziałem się sporo na temat pojęcia kierowcy dobrego technicznie, i ukazuje sie ze nie zawsze kierowca z wyróżniająca się techniką jazdy jest najszybszy (kwestia bolidu, konfiguracji toru który nie zawsze wymaga techniki a raczej "gazu do dechy").
Tak wiec chciałbym zapytac którzy kierowcy z obecnej stawki są dobrymi technicznie (czyli precyzyjnymi - jazda odpowiednia linia, odpowiednie hamowanie, skręcanie, operowanie "gazem" itd., kwestia popełnianych błędów i systematyczności też ma oczywiscie znaczenie)???
Pozdrawiam

Tytuł: Re: kierowcy "techniczni"
PostNapisane: 1 kwi 2009, o 01:01 
moderator
Po pierwsze to witam na forum :)2

Co do kwestii kierowców technicznych.
Cóż, dla mnie to pojęcie względne, zależy jak rozumiemy pojęcie "techniczności"
Czy np to, że kierowca umie świetnie się dogadać z inżynierami, dzięki czemu ci drudzy potrafią rozwijać bolid w odpowiednim kierunku?
Czy też może chodzi o styl jazdy, np. umiejętności jazdy w deszczu?

Na moje subiektywne oko, w tym sezonie, jako kierowców technicznych to bym zaliczył:

Fernando Alonso
Robert Kubica
Kimi Raikkonen
Giancarlo Fisichella
Mark Webber
Rubens Barichello

Pewnie ktoś inny za chwilę rzuci inną listą, ale tak jak już napisałem. To jest moja subiektywna opinia.
Jak można po niej zauważyć, jedni mogą przypasować do kategorii pierwszej - czyli praca nad rozwojem bolidu.
Drudzy, będą dobrymi kierowcami technicznymi podczas wyścigu - np. Kimi, który nie jest uważany za najlepszego kierowcę jeśli chodzi o testy i prace nad rozwojem bolidu.

Tytuł: Re: kierowcy "techniczni"
PostNapisane: 1 kwi 2009, o 22:24 
.
dzieki za szybką odpowiedz. Oczywiscie ze umiejetnosc pracy nad bolidem jest bardzo wazna (np. wydaje mi sie ze w kwestii wkładu i pracy kierowców to postep Renault w drugiej połowie 2008 roku to zdecydowanie zasługa Alonso), ale moje pytanie dotyczlo raczej stylu i techniki jazdy(dobrym przykladem moze byc wspomniana jazda w deszczu).
Chodziło mi tu własnie o sam styl jazdy, i twoja odpowiedz zasadniczo pokrywa sie z moimi wyobrazeniami na ten temat (chociaz wyscig w Australii w zeszłym tygodniu dla Rubensa i Kimiego udany nie był - wprawdzie Barichello był drugi ale kilka powazniejszych błędów miał, z kolei Kimi miał sporo problemów z samochodem ponadto uderzył w sciane, i ostatecznie nie ukończył).
Tak więc powtorze jeszcze raz - chodzi mi głównie o styl jazdy (precyzje, błędy, regularność osiaganych czasów), wiec jesli uwzgledniajac to podana wczesniej odpowiedz trzeba by skorygować to byłbym wdzięczny.

PS. A czy w przesłości jacys kierowcy wyróżniali się dobra techniką i stylem jazdy? Dobrze w F1 orientuje sie tak od 1980 ale slyszałem ze w latach wczesniejszych (50-tych i 60-tych) byli kierowcy którzy wyrózniali sie w deszczu np. Phil Hill.
Pozdrawiam

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1