F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 20 lip 2018, o 03:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Polacy w F1
PostNapisane: 29 lis 2010, o 12:06 
.
Sansei, daj spokój z tym pudelkiem. Jak przeczytałem, że GP Węgier jest jedynym wyścigiem w tej części Europy, to dałem sobie spokój z tym newsem.

PostNapisane: 29 lis 2010, o 18:24 
moderator
Tak mi czasem zaleci, bo mam konto pocztowe na o2 ;)
Ale czasem coś im wyjdzie, tych rodaków to trochę zebrali ;) Przynajmniej o tych nie słyszałem ;)

PostNapisane: 1 gru 2010, o 12:40 
.
barteks napisał(a):
Sansei, daj spokój z tym pudelkiem. Jak przeczytałem, że GP Węgier jest jedynym wyścigiem w tej części Europy, to dałem sobie spokój z tym newsem.

a jakie sa jeszcze inne wyscigi w politycznej wschodniej europie?

PostNapisane: 4 gru 2010, o 16:31 
.
A po co wprowadzać jakieś sztuczne polityczne podziały w F1? :roll: W odległości do 1000km od Polski mamy Hungaroring, Hockenheim, Nurburgring i Spa. Do tego Monza 1200km.

PostNapisane: 16 sty 2012, o 15:36 
.
Kevin Mirocha - wywiad

http://www.sport.pl/F1/1,96296,10969251 ... ubicy.html

PostNapisane: 17 sty 2012, o 21:39 
moderator
Przeczytałem "Krystian Sobierajski" i jakoś sobie odpuściłem. A zapowiadało się obiecująco.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 18 sty 2012, o 14:49 
.
Drugiego Kubicy to za sto lat świat nie zobaczy.

PostNapisane: 30 sty 2012, o 20:13 
.
Sądzę, że to pierwszy i ostatni nasz chłopak w F1. Bardzo bym się zdziwił gdyby ponownie ktoś z kraju nad Wisłą trafił do jedynki. Lepiej niech Nash wróci do niej w formie jak przed wypadkiem bo drugiego to się za mojego życia już nie doczekam.

PostNapisane: 30 sty 2012, o 23:12 
.
Ja tam trzymam kciuki za Kevina też. Niech mu się wiedzie.

PostNapisane: 31 sty 2012, o 06:07 
.
wywrotowiec napisał(a):
Sądzę, że to pierwszy i ostatni nasz chłopak w F1. Bardzo bym się zdziwił gdyby ponownie ktoś z kraju nad Wisłą trafił do jedynki. Lepiej niech Nash wróci do niej w formie jak przed wypadkiem bo drugiego to się za mojego życia już nie doczekam.

niekoniecznie. Fortuna sie kolem toczy, jesli kraj sie bedzie rozwijal jak nalezy i Polska dolaczy do europejskich gigantow to i poziom sportowy poszczegolnych dyscyplin sportowych powienien pojsc do gory. W tym rowniez sporty motorowe,,, infastruktura, pieniadze bo o talenty sie jakos nie boje.

PostNapisane: 31 sty 2012, o 09:02 
.
@RaF_1
Tyle, że w Twojej wypowiedzi jest bardzo dużo tego "jeśli"... Według naszej wspaniałej władzy, w naszym pięknym kraju motorsport, jest ostatnią rzeczą jakiej społeczeństwo potrzebuje... Także średnio widzę ten rozwój, tym bardziej, że gdy Rob był już w F1, to jakoś specjalnego przyśpieszenia tempa nie zauważyłem, a motorsport tak jak był, tak jest nadal sportem niszowym, w który prawie nikt w Polsce nie chce inwestować zawczasu, tylko później już odcinać kupony od czyjegoś sukcesu...

PostNapisane: 31 sty 2012, o 11:35 
.
ilona napisał(a):
Ja tam trzymam kciuki za Kevina też. Niech mu się wiedzie.

W Niemczech gość to mr Nobody więc nagle mu się zachciało reprezentować nasz kraj. Widocznie liczy na wsparcie rodzimych sponsorów i tym wywiadem chciał przedstawić swoją osobę.

Ja mu nie kibicuję.

PostNapisane: 2 lut 2012, o 08:44 
.
@Wywrotowiec
Po raz kolejny muszę się z Tobą zgodzić. Ta cała szopka dookoła Kevina to śmiech na sali. Chłopak talentu pozwalającego na jazdę w F1 po prostu nie ma. Bo gdyby miał to bez żadnego problemu przebił się wyżej, w końcu ponoć Ci z Niemiec mają najłatwiejsze zadanie. A w tym natłoku niemieckich kierowców, po prostu ze swoim talentem nie ma prawa zaświecić mocniej. Bo gdy kończy się NIEMIECKĄ FBMW na 8 miejscu, a potem NIEMIECKĄ F3 na 6 miejscu, to znaczy, że taki genialny nie jest i jest tych "kilku" lepszych od niego...

Druga sprawa. Jego patriotyzm o dziwo obudził się w nim nagle, gdy jego kariera zaczęła iść pod górę. Jakoś nigdy wcześniej nie przypominam sobie abyśmy mogli o nim coś usłyszeć, a teraz wszystkie portale informacyjne, aż od tego furczą i wszyscy się spuszczają bo jest nadzieja, że będziemy mieć drugiego Roberta... Dlaczego dopiero w 2012 roku zdecydował się, aby reprezentować Polską flagę. Dlaczego nie podjął takiej decyzji od rozpoczęcia swojej kariery, jeśli jego rodzice są Polakami? Dziwnie nieprawdaż? Bo wszyscy doskonale wiedzą jak cholernie ciężko jest przebić się startując swoją karierę w Polsce. Ile to zajęło to czasu takiemu talentowi jak Robert Kubica?! Jest wymieniany w gronie najlepszych kierowców, a na dojście do jedynki poświęcił wiele czasu, trudu i wyrzeczeń.

Do Kevina osobiście nic nie mam. Rozumiem też, że skoro sytuacja się nadarza to trzeba ją wykorzystać, ale mam jakąś swoistą awersję do takich oportunistów. Bo jak wiatr zawieje, tak chorągiewka się obróci...

PostNapisane: 2 lut 2012, o 09:03 
.
No, musiałem w końcu wyjść z tego zimowego letargu :D

Co do Kevina, to mam takie same odczucia jak Panowie powyżej. Jakoś tak to niesmacznie wygląda cała ta sytuacja z nacjonalizacją na naszego rodaka.

Ale ja chciałbym poruszyć inny temat... Czytaliście może już o konkursie/naborze na drugiego kierowcę, który organizuje Verva Racing? Zespół organizuje nabór na drajwera, który miałby być kolegą zespołowym Kuby Giermaziaka, i koniecznie musi to być Polak. To znaczy, że Rosina chyba nie będzie już startował w barwach polskiego zespołu, tak przynajmniej wnioskuję :wink:

Moim zdaniem można tylko przyklasnąć pomysłowi, może trafi się ktoś młody, z którego będzie można ulepić drugiego takiego Kubę w najbliższym czasie :)2

Czekam na Wasze opinie.

PostNapisane: 2 lut 2012, o 09:18 
.
Pierwsze słyszę o tym pomyśle i moim zdaniem jest to strzał w dziesiątkę. Może właśnie znajdzie się taki drugi Kuba, a z kolei marketing niesamowity, bo jaki to Orlen dobry, że daje szansę młodym Polakom na karierę. :D

PostNapisane: 2 lut 2012, o 09:47 
.
Tutaj pełen info:

http://www.vervaracingteam.pl/pl/aktualnosc/244

PostNapisane: 2 lut 2012, o 09:50 
moderator
Trzeba czytać główną, tam wszystko jest ;) -> http://www.f1ultra.pl/index.php/porsche ... -team.html

Szkoda, że trzeba mieć już tyle drogi wyścigowej za sobą ;)

PostNapisane: 2 lut 2012, o 12:55 
.
No szkoda, szkoda... :) Tyle, że to jest zabezpieczenie Vervy przed totalną amatorszczyzną. :D
Osobiście na tym miejscu pasuje mi ten koleżka, który wygrał Sirocco Cup.

PostNapisane: 2 lut 2012, o 21:01 
.
HHhhehe Kevin Mirocha - przepraszam jeśli kogoś urażę ale zupełnie nie widzę go w F1. Moim zdaniem brak odpowiednich umiejętności na królową sportów motorowych a głośno o nim tylko i wyłącznie poprzez nasze wszystkowiedzące media.

Ja raczej ogromny talent widzę natomiast w Patryku Szczerbińskim - to człowiek wręcz na tę chwilę idealny na f1 - aby go tylko nie zmarnowali.

1. 2004 - Kartingowe Mistrzostwa Polski (Kadet 60) - 7 miejsce; mistrzostwo Polski drużynowe

2. 2005 - Kartingowe Mistrzostwa Polski (Kadet 60) - 4 miejsce [2 podium];
wice-mistrzostwo Polski drużynowe
- Kartingowe Mistrzostwa Polski (Easykart 60) - 1 miejsce

3. 2007 - Mistrzostwa Wielkiej Brytanii “Stars Of Tomorrow” (ROTAX Mini Max) - 22 miejsce

4. 2008 - Winter Series (KF3) - 9 miejsce
- Mistrzostwa Wielkiej Brytanii (KF3) - 15 miejsce [1 pole position, 1 wygrana]
- Mistrzostwa Wielkiej Brytanii “Stars Of Tomorrow” (KF3) - 10 miejsce [1 podium]
- Mistrzostwa TVKC (KF3) - 3 miejsce [3 podium]
- Ginetta Kart Masters (KF3) - 2 miejsce

5. 2009 - Winter Series (KF2) - 2 miejsce [2 podium]
- Mistrzostwa Świata WSK (KF2) - jednorazowy występ w Sarno (Włochy); 5 miejsce

6. 2010 - Autosport Young Guns - MISTRZ
- 13 wyścigów. 3 wygrane. 5 pole position. 11 podium. 6 najszybszych okrążeń.

7. 2011 - Formuła BMW Intersteps - 3 miejsce
- 20 wyścigów. 6 wygrane. 3 pole position. 10 podium. 4 najszybszych okrążeń.

Patryk Szczerbiński swoją przygodę z wyścigami zaczął w wieku 8 lat. Jego fascynacja była tak wielka, że po zakupie przez rodziców nowego gokarta trenował na koszalińskim torze dzień w dzień, bez względu na pogodę. Gdy ukończył 10 lat i zdobył licencję zawodnika, wystartował w Kartingowych Mistrzostwach Polski i od razu zajął 7. miejsce w pierwszym swoim sezonie. W 2005 roku rodzina przeprowadziła się do Anglii, co wymusiło także zmianę środowiska sportowego przez Patryka. Od trzech lat jako jedyny Polak startuje w różnych mistrzostwach i pucharach Wysp Brytyjskich, z wieloma sukcesami. Jednorazowy występ Patryka we włoskiej rundzie kartingowych mistrzostw świata WSK 2009 w Sarno zaprezentował próbkę prawdziwych umiejętności koszalinianina. Spośród 5 Polaków Patryk zajął najwyższe miejsce, pokonując nawet Karola Basza jeżdzącego od trzech lat w WSK.
Na początku tego roku Patryk został zaproszony przez właściciela zespołu Falcon Motorsport do przejścia z kartingu w świat wyścigów bolidów. Z początkiem kwietnia Polak odbył testy formuły Autosport Young Guns, w których raz był drugi a raz najszybszy. Dzięki tym wynikom ekipa zgodziła się na udział Patryka w pierwszej rundzie mistrzostw na torze Rockingham (10-11 kwietnia). Tam Patryk potwierdził swój rewelacyjny talent i zdolności, zajmując drugą pozycję na starcie i kończąc swój debiutancki wyścig na drugim miejscu.

Nic chyba dodać nic ująć.

PostNapisane: 2 lut 2012, o 21:20 
moderator
Wygląda nawet obiecująco. A ile ma lat?

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1