F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 lip 2018, o 19:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czat F1ultra
PostNapisane: 26 lis 2014, o 15:31 
.
Dodam że owszem, nikt nie wiedział że są kobiety, no ale to nie zwalnia od pewnego poziomu. Ale z drugiej strony ja sobie nie przypominam jak mówi Reyn rynsztoka. Owszem było parę tekstów dosadnych ale nie 100%.
Tutaj musi pomóc Manu, niech powie o co chodziło.Z tego co wiem to na czacie byli ludzie pod tymi samymi nickami co na forum.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 15:46 
moderator
@marcin, Ale ja to wszystko traktuję jako rozważania post factum, które mają doprowadzić do uzdrowienia sytuacji. Nie szukam winnych po prostu sugeruję zmianę podejścia.

@sneer, Tylko po części masz rację. Z czatu, jak i przedziału, można wyjść i "zmienić miejsce" bądź też kompletnie środek komunikacji ( :)21 ). Zauważ, że w mojej analogii nie wymagam od żołnierzy dostosowania się, a jedynie sugeruję co zrobiłby kulturalny człowiek, gdyż jego zachowanie świadczy li tylko o nim.

Jednocześnie uważam, że jako odpowiedzialni za dobre imię F1Ultra mamy prawo wymagać zmiany podejścia użytkowników do kultury wypowiedzi w trakcie czatu oraz chciałbym zauważyć, że F1Ultra jest stroną prywatną i wszelkie zasady panujące na forum/czacie są w gestii właściciela lub osób przez niego upoważnionych.

Rozumiem z czym wiążą się emocje w trakcie wyścigu, ale równocześnie apeluję o nieco więcej wrażliwości.

edit:

Czat nie jest żadnym "męskim klubem", jest zdominowany, ale zdecydowanie koedukacyjny.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 26 lis 2014, o 16:25 
.
@Deck:
Ależ oczywiście, że należy w Twoim przypadku wymagać od żołnierzy dostosowania się. Ponieważ pociąg pełni funkcję użytkową. Czat natomiast - rozrywkową i stąd zasady są zupełnie inne.
Czepiając się szczegółów - czy chat jest należy do właścicieli? Serwer jest ogólnie dostępny przecież i każdy może sobie założyć chat jaki chce. Co innego strona. Tu mogę się mylić, więc się nie będę upierał.
Właściciel strony oczywiście ma prawo domagać się przestrzegania na forum swoich reguł, byle nie były one sprzeczne z prawem. Tym niemniej skutek może być taki, że użytkownicy, zrażeni nadmierną interwencją, mogą odejść.
Czat, czy forum, nie jest formalnie klubem męskim, zgoda. Ale, skoro jest przez mężczyzn zdominowany, to mniejszość powinna się stosować do większości. Nie na odwrót.

Jasne, można popracować nad kulturą wypowiedzi. Np. "Czy nie sądzicie panowie, że Andrzej Borowczyk znowu mija się z prawdą ?". Albo, "Och, jakże zazdroszczę Jensonowi ! Z największa przyjemnością zaprosiłbym Jessikę na kolację przy świecach". Czy też: "Ojej, to straszne, Sutil ponownie wykazał się brakiem umiejętności prowadzenia bolidu F1 !". :lol:

Tylko co to ma wspólnego z kibicowaniem?

PostNapisane: 26 lis 2014, o 16:36 
moderator
Jako, że nie wiem jak długo będziesz mógł dyskutować, to napiszę w skrócie:

1. Różnimy się filozofią życia. Moje zdanie jest takie, że o zasadach powinny decydować rozsądek, moralność i etyka, a nie większość. Dlatego nie jestem demokratą, a kontrrewolucjonistą.
2. Nie znam szczegółów, więc nie mówię o własności w sensie stricte. Jeżeli użytkownicy nie będą chcieli dopasować się do standardów Ultry, to pozostaje nam albo zrezygnowanie z promowania czatu, wymuszenie asymilacji lub relegacja niepokornych. Mogą sobie założyć własny czat lub też przejąć ten (nie mnie decydować, tylko autorowi raczej) - z zastrzeżeniem braku powiązań z Ultrą.
3. Czym innym jest hiperpoprawność, a czym innym jest kultura osobista. Wiem, że trywializujesz ale czułem się w obowiązku to podkreślić.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 26 lis 2014, o 16:43 
.
Sneer co do forum to nie ma gadania. Tutaj każdy ma dowolna ilość czasu na przemyślenie tego co chce napisać. Nikt go nie goni. Nie jest problemem napisać posta czepialskiego, który nie złamie nawet jednego punktu regulaminu. Skoro ktoś nie chce, znaczy że regulamin ma gdzieś.
Na czacie jest inaczej, tam trzeba uderzać szybko i zwięźle. Tam będzie napisane "Ale Borowczyk cenzura...........y". Wiem że to odwracanie kota ogonem ale tak po prostu jest.
Zresztą tutaj nie chodziło o coś takiego, a bardziej o te lody i gangbangi. Tylko że takie rynsztoka to było tylko ciut ciut. Głownie teksty były jak ten powyższy, albo coś o kierowcach.
Żeby nie było nie przyczepiam sobie anielskich skrzydeł.
Co do demokracji Sneer to , właśnie w takim ustroju mniejszości są chronione, ponieważ nie mają możliwości wpływać na zmiany. Np buduje się podjazdy dla niepełnosprawnych, mimo że sami zainteresowani nie mają możliwości przegłosować takiej zmiany( trochę z pupy przykład ale wiadomo o co chodzi).

PostNapisane: 26 lis 2014, o 18:51 
moderator
Sneer już nie będzie brał udziału w tej budującej dyskusji, bowiem został pożegnany, tak jak sobie życzył. Nie za poglądy, tylko za sposób ich manifestowania i wielokrotną recydywę. O czym donoszę z mieszanymi uczuciami. 8)

PostNapisane: 26 lis 2014, o 19:23 
.
Brak mi słów czytając niektórych wypowiedzi :x

marcint1981 napisał(a):
Bądźmy dorośli mimo że czasem zachowujemy się jak dzieci. Dlatego kobiety nas kochają.:D
Zdaje Ci się. I mylisz dorosłość z dojrzałością.

Ale do tej dyskusji nie będę się wtrącał bo po co. Czytanie mi starczyło żeby wyrobić sobie jakąś tam opinię o różnych tutaj.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 19:42 
.
Ponieważ zostałem wywołany to odpowiem. Poza tym jestem strona w tym konflikcie-wątku, więc nie powinienem olewać postów skierowanych bezpośrednio do mnie.
Split, powiem tak. Jeśli udałoby ci się udowodnić że czasem jak dzieci zachowują się tylko osoby dorosłe-niezrównoważone emocjonalnie, byłoby to odkrycie miary Kopernikowskiej.
Co do tego za co kochają nas kobiety, to ja sam nie wiem. Mnie kochały za moje dobre cechy, inne kochały mnie za cechy złe. Z żadna mi nie wyszło na dłużej niż półtora roku, często z mojej własnej winy. Tekst o tym że kobiety nas kochają bo często jesteśmy dużymi dziećmi podtrzymuje. Mogę tylko że często one chcą z nas te cechy wykorzenić, że się dla nich zmienimy itp. Poza tym nie było to pisane serio tylko dla częściowego rozładowania emocji.
Split jesteś osobą która sobie szybko wyrabia opinie, sam tak twierdzisz. Spróbuje tylko dodać że w osądach lepiej spojrzeć na całokształt a nie tylko na czyjś gorszy dzień. Bo każdego z nas kiedyś osądza. Oby nie po tym co kiedyś napisaliśmy na jakimś forum.
P.S. Przepraszam za offtop, ale mi naprawdę zależy na jakimś wyjściu z tej całej sytuacji, żeby na forum nie było złych emocji.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 20:11 
.
Cieszę się, że w końcu powstał temat, który sprawi, że czat będzie jeszcze ciekawszy. Denerwuje mnie tylko powód i forma rozpoczęcia dyskusji. Bo żale wypisują osoby, które albo nigdy nie były na czacie, albo przyszły na jeden wyścig i siedziały cicho (to po co wchodzicie na czata skoro nie macie zamiaru uczestniczyć??). Ja nie udzielam się dużo na forum, to też i nie narzekam na formę / sposób prowadzenia go. Jeśli poczuję potrzebę, rzucę propozycje poprawy, a nie płacz - oj jak bardzo jest źle. Podobnie sądzę sprawa powinna się tyczyć czata. Tu się udzielam, to i się wypowiem ;)

Co do formy istnienia i prowadzenia czata - nie ma tego. Nie ma ani moderacji, ani wsparcia, ani zasad. Wręcz czat nie istnieje pomijając 2 godziny w co poniektóra niedziele. Nieraz zaglądam w tygodniu - cisza, pomijając "ducha" Budzio. Nawet w niedziele przed wyścigiem prawie nikogo niema - jest garstka, w tym ja, którzy kulturalnie ze sobą rozmawiają, mówi jak się przgotowują do wyścigu, słuchają i męczą Sansei o pogodę. Jakoś w tym gronie nie ma problemów. Z momentem zamknięcia forum, rzuca się reszta = proporcja typu 1 pisząca na 10 wchodzących, czytaj kilku co to napisze, pośmieje, powygłupia się (w tym ja jak i każdy inny uczestnik tego czata). Są przemyślenia, są rozmowy na temat, są rozmowy o alkoholu (Dav, to kiedy pijemy? :D).

Ten czat służy do wyszalenia się, na żadnym kroku nie spotkałem się by ten czat był firmowany przez F1Ultra czy nawet wspierany, są tam po prostu ludzie co się udzielają na forum. Kropka.

Tu apel do administracji - chcecie "ucywilizować" czata, jestem pierwsza chętna osoba, która wam w tym pomoże. Pod warunkiem ze będzie się to tez wiązać z promowaniem czata poza godzinami wyścigu, bo w innym wypadku to strata czasu, zasobów i nerwów. Jeśli nie chcecie się angażować w czata, to tak jak ktoś wyżej napisał, odetnijcie się i dajcie mu żyć własnym życiem, jako miejsce wirtualnego spotkania w barze by wspólnie oglądać sam wyścig. Kto chce, będzie się tam spotykać, kto nie, siłą nie trzymamy.

Podsumowując żale użytkowników co poniektórych - z całym szacunkiem, ale idąc ulicą gorsze teksty słychać niż na czacie. Chcecie "naprawić" czat? UDZIELAJCIE SIĘ, zwróćcie uwagę. W chwili obecnej nic to nie da, bo nikt nie ma żadnych administracyjnych możliwości, jak np ban, czy blokada dostępu, ale bardzo spora grupa osób stanie w waszej obronie i pomoże werbalnie. W innym wypadku nie jesteście lepsi od studenta płaczącego, że mu Mama kanapek na zajęcia nie zrobiła, taka zła niedobra jest.....

Co do pomysłów co zrobić by było "sprawniej"
1. Zarejestrować kanał
2. Wyznaczyć kilku moderatorów, z uprawnieniami do usuwania / blokowania / zarządzania kanałem (możliwości pozwoleń na ircu jest multum i administracja na pewno by była zachwycona ;) )
3. Logowanie weekendów wyścigowych. Prosty dodatek, który sprawi, ze administracja mimo iż nie będzie wchodzić na czata, będzie mieć wgląd do tego co tam się dzieje. Moderator takiego loga wysyła, administracja przegląda i wyrabia sobie opinie, ma fakty (tak to aluzja do bardzo wulgarnego zachowani, bo raz ktoś był i brzydkie słowo zobaczył), na podstawie których może wyciągać konsekwencje od użytkowników.

Więcej grzechów nie pamiętam.

Do zobaczenia na czacie 8)

PostNapisane: 26 lis 2014, o 21:37 
.
https://www.youtube.com/watch?v=mSaTwMiZ6l4

PostNapisane: 26 lis 2014, o 21:42 
moderator
To deklaracja? Masz moje poparcie, ale wystarczyło grzecznie poprosić.

PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:56 
.
marcint1981 napisał(a):
Dodam że owszem, nikt nie wiedział że są kobiety, no ale to nie zwalnia od pewnego poziomu. Ale z drugiej strony ja sobie nie przypominam jak mówi Reyn rynsztoka. Owszem było parę tekstów dosadnych ale nie 100%.
Tutaj musi pomóc Manu, niech powie o co chodziło.

Publicznie nie. W trybie prywatnym szczegóły mogę udostępnić osobom decyzyjnym na tym portalu i forum. Nie dotyczy to personaliów, bo po pierwsze autorstwo tych tekstów już wyparłam ze świadomości, po drugie nie jestem donosicielem.
Było to w trakcie wyścigu, co było "po" na szczęście mnie ominęło, ale czat był nadal otwarty dla wszystkich, więc nie ma to żadnego znaczenia, czy "przed", czy "w trakcie", czy "po".

Teksty były skandaliczne i nie jestem przewrażliwiona o czym świadczy moja kilkuletnia obecność na tym forum i to w charakterze podwójnej mniejszości 8)

Kerk, na czat można wejść przez forum F1ultra, które jest częścią portalu F1ultra , do którego redakcji przez kilka lat miałam zaszczyt i przyjemność należeć. Nikt nie będzie wnikał w szczegóły administracyjne czatu, czy praktyczne aspekty jego funkcjonowania. Tylko w takim kontekście poruszyłam ten temat.

PostNapisane: 27 lis 2014, o 15:15 
.
Droga Manu-Aniu, bo chyba tak masz na imię.
Każdego z nas obowiązują pewne normy zachowań. Nie piszę teraz o normach z kodeksu karnego, tylko tych nazwijmy to obyczajowych. Savoir-vivre czy jak to każdy nazwie po swojemu. Te normy będą zawsze trochę inne przy spotkaniu biznesowym przy kolacji, inne np na meczu. Oczywiście nigdzie nie powinno się pierdzieć ale zgodzisz się, że konsekwencje takich zachowań będą zgoła inne. W sytuacjach gdzie towarzystwo bywa rozluźnione, zawsze pojawią się sytuacje dla innych gorszące dla innych nie. Może to coś świadczy o tych osobach, może o danym miejscu, chwili, nie wiem. Nie jestem psychologiem, ale tak się dzieje zawsze. Wśród ludzi mądrych czy głupich. Od lewa do prawa, od góry do dołu.
Problem pojawia się kiedy trzeba ocenić co było źle powiedziane, co było w normie a co nawet koło normy nie było. Każdego z nas wkurza i denerwuje co innego. Zawsze ktoś może się poczuć zniesmaczony lub zażenowany. Ktoś napisze że Vettel, no dobra paluch, jeździ jak ofiara losu i już takie coś może kogoś obrazić. Wiem że nie chodzi Ci o coś takiego, ale nawet taki styl nie będzie dla kogoś odpowiedni.
Poruszę też temat tego wątku co go zaczęłaś, zamiast odezwać się tam na miejscu. Nie pochwalam tej decyzji ale mogę ją zrozumieć i powody jakie Tobą kierowały.
Tylko że to nie była jaskinia lwów. To były osoby znane z tego forum. Które przynajmniej tutaj potrafią zachować się odpowiednio. Inaczej rozmawia i strofuje się debila, a inaczej osoby które tylko przesadzają.
Założę się że po twoim poście, lub też kogoś innego takie rozmowy by się zakończyły. Bo nie jesteśmy debilami (przynajmniej mam taką cichą nadzieje), tylko czasem przesadzamy.
Mówisz że to było skandaliczne. Dla mnie na obecną chwilę nie, ale nie jestem do końca pewien. Nie pamiętam tego wszystkiego. Skoro nie wbiło mi się w pamięć może nie było to takie straszne. Dlatego prosiłem o przytoczenie tych przykładów. Nie chcesz mówić o innych, dobrze ale napisz o mnie. Moja pełna zgoda sam to z chęcią znowu przeczytam, a okropne słowa i tak wytnie maszyna. Może być nawet na PW. Wystarczy to do wyrobienia sobie opinii, bo lepiej czy gorzej od innych tam nie pisałem.
W tej chwili przypominam sobie mój jeden podły tekst. Pozwólcie że przytoczę.
Rozmowa była o Nicole jak marszczyła swoje usta, chyba podczas ceremonii wręczania pucharów. Ktoś napisał że już ćwiczy usta, ja dopisałem że niech lepiej kupę, bo to się może bardziej przydać. Nie słowo w słowo, zwięźlej i dosadniej. W porządku, nie jestem z tego dumny. Tylko że na obecną chwile przypominam sobie tylko to ode mnie, a odezwałem się tam przynajmniej z 30-ci razy, i to były zdania złożone. Oczywiście mogłem dowalić coś jeszcze ale po prostu nie pamiętam. Dlatego chciałbym zerknąć jeżeli zrobiłaś zrzut ekranu.
Jeżeli będą inne dowody, że faktycznie częściej przeginałem niż wypowiadałem się normalnie, to tutaj publicznie posypię głowę popiołem. Bo obiecać poprawę już zrobiłem. Za kupę obecnie nie przepraszam, bo jeżeli odzywałem się tak częściej, przepraszać tylko za to byłoby hipokryzją.

PostNapisane: 27 lis 2014, o 15:48 
moderator
Nie wszyscy tutaj potrafią się zachować, co udowodnili. Co więcej, udowodnili, że SĄ debilami.
Wiem o jakie teksty chodziło i nie będę cytować, ani Manu nie będzie. W każdym razie to były teksty na poziomie onanistów na szkolnej wycieczce i żadnego usprawiedliwiania nie ma. Poza tym nie jesteśmy w sądzie, żeby teraz tygodniami się spierać, czy to było wulgarne, czy w pewnych środowiskach przyjęte, czy może był to rodzaj wyszukanego komplementu. Może i tak, w pewnych środowiskach, ale w tym nie, bo ja w nim jestem i sobie nie życzę.
Czat jest powiązany z forum i dopóki będzie o nim informacja na forum i będzie się wchodzić przez forum, mają tam panować jakieś zasady. Jakie, to już z grubsza wiadomo. Wykonać, nie filozofować.

PostNapisane: 27 lis 2014, o 16:05 
.
Jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B.
Przepraszam

PostNapisane: 27 lis 2014, o 19:22 
.
Wypad stąd, prymitywie

Najcierpliwszy z moderatorów

PostNapisane: 27 lis 2014, o 22:29 
.
Cytuj:
Ludzie - modzi, admini, jak możecie zachęcać i reklamować wchodzenie do takiego rynsztoka? :)12 Co to ma wspólnego ze wspólnym przeżywaniem wyścigu? Kilka osób zrobiło taki syf, że przypominało to kącik nastoletnich masturbantów / doprecyzuję: ohydnych, obsypanych pryszczami onanistów z gimnazjum. Ze dwie dorosłe osoby z tego forum, bynajmniej nie moderator, usiłowały jakoś interweniować, ale mało zdecydowanie, może nie poczuwały się do funkcji porządkowych.

Manu
Po prostu trafiłaś na najgorszy możliwy moment, bo niewątpliwie końcówka GP Abu Zabi na czacie rzeczywiście obfitowała w prostackie teksty i sam byłem tym zniesmaczony, zwracając też na to uwagę innym, oczywiście bezskutecznie. Pamiętaj jednak, że to był tylko krótki epizod, zawierający kilka procent ogólnej dyskusji i nic poza tym. Fakt faktem, że przydałaby sie opcja ukrywania komentarzy wybranych użytkowników.
Generalizujesz, to tak jakbyś miała oceniać Rosjan przez pryzmat ich głowy państwa...
Cytuj:
P.S. Te wątki o szukaniu wybranki dla WSZYSCY WIECIE KOGO to były na prośbę samego zainteresowanego. Żeby nie było że ktoś się czepiał.

Cytuj:
Jedynie wątek o poszukiwaniu dziewczyny dla jednego z użytkowników trochę się ciągnął. Sansei się wkurzał o to, mnie też to trochę męczyło, bo ile można ale tragedii raczej nie było.

I dalej jej nie znalazł. :evil:
Żeby była jasność - ja ten temat poruszyłem może ze 2 razy, później sneer zaczynał to drążyć, no i ten temat zwykle zawierał się przed wyścigiem albo w kwalifikacjach i nie trwał więcej niż 15 minut podczas sesji. Tak więc też nie można powiedzieć, że cały czas gadaliśmy o laskach.

PostNapisane: 27 lis 2014, o 23:38 
.
To ja musiałem byc zaaferowany zdobyciem misia przez Lewisa, bo z tej końcówki tylko mi wpadł w oko ten fragment o seksie oralnym. Skoro kilku już zwraca użytkowników już zwraca uwagę na to. W każdym razie jedno zdarzenie nie może rzutowac na opinię o całym czacie, bo była kultura zawsze. Więcej mi się pisac nie chce na ten temat.

Angulo to pracuj dalej pochwalisz się na GP Australii co zmajstrowałeś :D.

PostNapisane: 2 gru 2014, o 17:37 
.
Coś ostatnio nie za często miałem okazję zaglądać na forum, a widzę, że tu ostra dyskusja się wywiązała na temat czatu.
Ja osobiście na czat regularnie zaglądam, bo moi domownicy nie są aż tak chętni do wyścigów jak ja i zwykle w spokoju sam oglądam relacje i czat daje namiastkę oglądania w większym gronie.
Przypomina mi się sytuacja jak właśnie chyba po emocjonującym finale 2008 podnoszony tez był temat czatu i zachowania na nim.
Ja uważam, że w przekroju dłuższego okresu bywania na czacie nie widzę jakichś szczególnie niepokojących zachowań tam panujących. Przyznaję, że wolałbym jednak skupić się na temacie czyli wyścigach ale czasem tematy poboczne bywają momentami zabawne, jednak oczywiście w pewnych granicach.
I tu wracam do motywu ostatniego wyścigu - uważam, że podczas wyścigu finałowego było po prostu dużo więcej osób, które zwykle na ten czat nawet nie zaglądają i przez to obniżył się poziom i sporo stałych bywalców też dało się wciągnąć w niechciane dyskusje (osobiście np. dołożyłem też kilka zdań do wątku o szukaniu dziewczyny). W pewnej chwili jednak skupiłem się wyłącznie na oglądaniu wyścigu i nie czytałem co inni piszą, bo zrobiło się mało merytorycznie.
Wyobrażam sobie, że od nowego sezonu czat wróci do normy i będzie przyjemnym dodatkiem do oglądania wyścigu, jednak faktycznie przydałoby się czasem żeby była możliwość ostudzenia atmosfery albo wpływania na to jakich użytkowników się czyta, jednak nie chciałbym popadnięcia w skrajność, której skutkiem byłaby śmierć czatu, bo patrząc całościowo - ja czat oceniam pozytywnie.

PostNapisane: 15 mar 2015, o 22:31 
.
Czy tylko ja miałem problem, żeby w ogóle wejśc na czat??? :(

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1