F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 gru 2018, o 01:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czat F1ultra
PostNapisane: 26 lis 2014, o 12:42 
.
Daj spokój. Zostaliśmy zaszufladkowani przez Kim Dzong... wróć: Wielkiego Wodza. Z bardzo Małym Rozumkiem.
Który nie rozumie, że takie rzeczy jak wolność słowa to rzecz o którą warto walczyć. Nawet jeśli jest to przeciw jego wyrafinowanym gustom.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 12:51 
.
Sneer to nie tak. Wolność słowa to nie wolność obrażania. Poza to nie mój osobisty czat, nie ja moderuje. Nie będzie wolno tak się zachowywać to się dostosuję, bo nie będę miał innego wyjścia. Odchodzić i strzelać focha nie planuje. Gdyby u mnie w domu ktoś miał coś do mojego stylu bycia, to bym powiedział " tam są drzwi". Czat to jest jednak dom publiczny (bez skojarzeń proszę).

PostNapisane: 26 lis 2014, o 12:55 
.
Owszem, wolność słowa, to również wolność nazwania kogoś Czarnuchem, Białasem, itp. Przykro mi, ale tak właśnie jest. Można pewnych rzeczy nie popierać, nie zgadzać się z nimi, ale wymuszać poprawność - o, to już jest inna sprawa. Przerabialiśmy to już przez 50 lat.
Manu okazała się przewrażliwiona. Nic złego się na chacie nie działo i nie dzieje.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:02 
.
No cóż nie do końca. Pewne słowa uchodzą za obraźliwe i np czarnuch a nawet słowo murzyn jest już obraźliwym. Pełna słuszność.
Głupota poprawności politycznej, to np. co trzecie dziecko co zdaje egzamin maturalny w USA musi być czarne albo 30% kobiet na kierowniczych stanowiskach.
Tak samo tutaj. Manu powiedziała że ja to zabolało. Jak dla mnie to wystarczający powód żeby poczuć się głupio, i obiecać poprawę
Co do tego jaką Manu jest osobą skoro zniesmaczył ją poziom czatu, zachowam już dla siebie.

Ostatnio edytowano 26 lis 2014, o 13:08 przez marcint1981, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:06 
moderator
Sneer właśnie doszedł do miejsca, w którym moja duża tolerancja się kończy. Czuj się, jakbyś dostał ostrzegawczego liścia i nie odzywaj się więcej, w swoim interesie. Następne takie teksty oznaczają wylot z forum. Tylko to, niestety, na prawdziwej imprezie byłoby bardziej drastycznie.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:08 
.
Czasem trzeba oczyścić atmosferę. Daliśmy sobie po zębach z WW (ciekaw jestem czy wzorem Decka nadużyje władzy, mam nadzieję że, skoro uważa się za gentlemana, to nie) i żadnych pretensji o to nie mam.
Celowo napisałem to co napisałem, bo pretensje Manu są z gatunku: ojej, weszłam do klatki z lwami i te wstrętne lwy mnie pogryzły. Nie ma więc za co przepraszać, ani czuć że komukolwiek jest przykro. I tyle.

UPDATE:

W trakcie pisania tego postu WW się odezwał. Cóż, jeśli obrażasz innych, to umiej też znieść obrazę. A nie zachowuj się jak rozkapryszony dzieciak, bo masz władzę. I możesz mnie za ten post wywalić, jeśli bardzo chcesz. Sam sobie wystawisz tym świadectwo, nikomu innemu.

Ostatnio edytowano 26 lis 2014, o 13:14 przez sneer, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:09 
.
marcint1981 napisał(a):
Sneer to nie tak. Wolność słowa to nie wolność obrażania. Poza to nie mój osobisty czat, nie ja moderuje. Nie będzie wolno tak się zachowywać to się dostosuję, bo nie będę miał innego wyjścia. Odchodzić i strzelać focha nie planuje. Gdyby u mnie w domu ktoś miał coś do mojego stylu bycia, to bym powiedział " tam są drzwi". Czat to jest jednak dom publiczny (bez skojarzeń proszę).

Jasne że tak. Tylko nigdzie nie było zadeklarowanych żadnych reguł. A, że na czacie było sporo facetów to w regulaminie nie było nic o zakazie rozmawiania o seksie, czy kobietach. I te rozmowy nie były wulgarne. No chyba, że określenie seksu oralnego robieniem loda jest wulgarne. Ale takie tematy to i tak był margines. Jedynie wątek o poszukiwaniu dziewczyny dla jednego z użytkowników trochę się ciągnął. Sansei się wkurzał o to, mnie też to trochę męczyło, bo ile można ale tragedii raczej nie było.

Wszyscy się świetnie bawili (przynajmniej tak wnioskuję, bo usmiechnietych emotek było na czacie sporo). Wiele razy wyścig był nudny jak flaki z olejem a ja się smiałem do monitora. O to chyba chodziło.
Nagle społeczność czata stała się Januszami. It's a kind of magic - jak śpiewał taki jeden wąsaty.

I nie mam nic do Manu, jasne mogło Cię urazić, ale trzeba było się odezwać i wpisać prawdziwy nick. Pewnie problemu by teraz nie było. No a tak mamy to co mamy.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:13 
moderator
No i mamy następny tekst. Sneer, jesteś z innego gatunku, prędzej zrozumiem obrzędy wielkanocne Papuasów, niż światopogląd prawdziwego mężczyzny. Dlatego właśnie staram się uruchomić procedurę usunięcia z forum, żebyś mógł to kultywować gdzie indziej, bez przeszkód z mojej strony.

Ilumir, mógłbyś przestać i przemyśleć to gdzieś na boku? Kompromitujesz się.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:16 
.
Nie ma paragrafu, że masz wszystko rozumieć. I nie masz też monopolu na prawdę. Usuwaj, usuwaj, nie ma problemu.

Skorzystam tylko z okazji w takim razie:

Miło było Panie i Panowie. :) :)

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:21 
.
Hmm Wodzu skoro już powstał wątek i osoby bezpośrednio zamieszane w tę sytuacje nie udały niewinnych, a jednak stanęły do nierównej walki..... to może nie kończmy pisania.
Co do twoich słów Ilumir to się z tobą zgodzę. Też nie miałem nigdy wrażenia że przeginam czy jestem taką obleśna świnią. Czy faktycznie przeginałem to już inna sprawa. Czat był naprawdę fajnym dodatkiem do wyścigu. Wielokrotnie stał nawet wyżej. Skoro ty się kompromitujesz to ja na pewno też.
P.S. Te wątki o szukaniu wybranki dla WSZYSCY WIECIE KOGO to były na prośbę samego zainteresowanego. Żeby nie było że ktoś się czepiał.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:38 
.
No nie, zgadzam się w czymś z Manu...

Ilumir - sorry ale teraz to lekko rozmijasz się z prawdą. Poziom był rynsztokowy - w zasadzie od momentu zakończenia wyścigu dyskusja zeszła w 100% na relacje seksualne i to w dodatku na poziomie niewyżytych gimnazjalistów.

Dla mnie sprawa jest prosta. Każdy ma prawo być wieśniakiem (a poziom komentarza na czacie pod koniec wyścigu i szczególnie po był po prostu taki) i w d*** mam to czy te osoby dorabiają sobie teorię o poprawności politycznej czy "prawdziwych mężczyznach" żeby nadrobić prosty fakt, że ich w domu nie nauczono elementarnej kultury i zasad zachowania w, bądź co bądź, miejscu publicznym.

Natomiast dziwi mnie, że to jest to tolerowane przez F1 Ultra na czacie na który się zaprasza na forum. Rozumiem jeszcze rzucanie wulgaryzmami na czacie naigrywanie się z zawodników etc. to wszystko jest jeszcze częścią emocji związanych z kibicowaniem. Natomiast to co było po wyścigu przypominało zachowanie pijanych panów w odzieży sportowej jak zobaczą ładną dziewczynę w restauracji. Żenujące.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:49 
moderator
marcint1981 napisał(a):
osoby bezpośrednio zamieszane w tę sytuacje nie udały niewinnych

Czyli przy okazji wydało się, kto robił ten chlew? :D
Nie byłem, nie widziałem, teraz wiem. Jednak nie banda anonimowych, pryszczatych gimnazjalistów. :roll:

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:52 
.
@Reyn
Jeśli pijesz do mnie, to ja Twojej rodziny nie obrażam. Bądź więc uprzejmy nie obrażać mojej, chyba że spodziewasz się kontry. Nie wiem co było po wyścigu, chat opuściłem zaraz po nim. Twierdzenia Manu dotyczyły wyścigu, a nie tego co po nim i do nich się odniosłem.

@WW
Jeśli Marcin się poczuwa do winy, to jego sprawa. Ja bynajmniej - nie mam się czego wstydzić.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:54 
moderator
Bądź prawdziwym mężczyzną i nie żegnaj się dwa razy.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:57 
.
Ależ nie, nie odejdę sam. Nie mam powodu. Czekam aż mnie wyrzucisz :)

PostNapisane: 26 lis 2014, o 14:04 
.
To nie tak że siedzę i jest mi teraz głupio. Po prostu postawiłem się w osobie Manu. Nie wiem i nie chce wiedzieć jaka jest naprawdę, ale czy mogło ją to zaboleć, mogło. Nie ja jej dowaliłem, nie wiem kto bo mnie nie było, ale jednak uczestniczyłem w tym cyrku. Nie żałuje że byłem ale też nie będę się obnosić jaki to ja nie potrafię być śmieszny. Powiem tyle, szkoda że tak wyszło.
Wodzu co do tego kto robił ten "chlew" to zainteresowani się zgłosili, tylko nie pamiętam czy w komplecie. :D Poza tym to nie było tak że potrafiliśmy tylko rzucić mięsem i błotem, to był tylko odłamek, chociaż przyznam że wyjątkowo ostry, naszej wesołej twórczości.
P.S. Wodzu wiem że to nie moją sprawa, ale może by tak darować Sneerowi. Teraz trochę przegiał zgoda, ale tak może jakieś ostrzeżenie tylko.
P.S.2 Sorka Sneer ale też nie jesteś bez winy teraz. Dajcie spokój emocjom. Bądźmy dorośli mimo że czasem zachowujemy się jak dzieci. Dlatego kobiety nas kochają.:D

PostNapisane: 26 lis 2014, o 14:35 
moderator
sneer napisał(a):
Aha.... ok, czyli jest tak: generalnie jest śmiesznie, ale jak przyjdzie baba i opieprzy to od razu ruki pa szwam.

To chyba dość oczywiste. Kulturalny człowiek potrafi się zachowywać odpowiednio do towarzystwa w którym się znajduję. Oczywiście równając do wyższych standardów. Jak już kiedyś napisałem, a teraz się powtórzę - lubię czarny humor, ale nie opowiadam dowcipów o martwych płodach na oddziale patologii ciąży.

Odnośnie wolności słowa - w cywilizowanych grupach jest ona ograniczana publicznym zakazem obrażania innych osób. Oczywiście osobniki niecywilizowane mają prawo do dostosowania się. Nie obowiązek. Niechęć dostosowania się jest z reguły jednoznaczna z relegacją z danej grupy. Sugeruję, żeby było to przestrzegane w każdym, nawet trudnym temacie, gdyż jest to nawet ujęte w regulaminie forum.

@Ilumir - tak, "robienie loda/laski" jak najbardziej może być uznane za wulgarne, grubiańskie i niekulturalne.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 26 lis 2014, o 14:40 
.
Tak... owszem. Ale to jest tak jakby osoba z oddziału patologii ciąży dobrowolnie poszła do pubu i miała pretensje że opowiadają dowcipy na temat ciężarnych. Jest różnica, prawda?
Pomijając drobiazg, że nikt nikogo nie obrażał. W przeciwieństwie do tego wątku.

PostNapisane: 26 lis 2014, o 14:48 
moderator
Właśnie o tym wątku mówię, dlatego nie wytykając nikogo palcami, bo to bezcelowe, proszę o spokój.

Mylisz się. Czat F1Ultra w żadnym miejscu nie oznacza przyzwolenia na rynsztok. Poprawna analogia powinna wyglądać mniej-więcej tak - Dama wchodzi do publicznego przedziału w pociągu, w którym siedzą żołnierze i prosi ich o nieużywanie słów uważanych za wulgarne. Moim zdaniem dżentelmeni powinni się dostosować.

Nie mam pretensji o to co się tam działo, ale mam pretensje o to, że nie widzicie problemu i nie widzę woli podniesienia kultury wypowiedzi na czacie.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 26 lis 2014, o 15:11 
.
Twoja analogia jest chybiona. Pociąg owszem, to miejsce publiczne. Tyle, że przebywanie w nim jest niejako przymusowe - wszyscy chcąc nie chcąc muszą z niego korzystać. Korzystanie z takich miejsc jak chat nie jest w żaden sposób obligatoryjne. W czasach, kiedy były damy, istniały miejsca dostępne tylko dla mężczyzn (i dla kobiet również). Gdzie przeciwne płcie nie wchodziły, właśnie miedzy innymi po to, żeby nie narażać się na "nieprzystojne" odzywki. I teraz właśnie - dama weszła do męskiego klubu. I ma pretensje.

Powtarzam: nie wiem co się działo na chacie po wyścigu. W trakcie - nic złego.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1