F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 20 wrz 2018, o 00:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obecny układ sił w F1
PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:10 
Zakładam ten wątek celu przedstawienia, jak wygląda obecny układ sił w F1 według umiejętności kierowców od najlepszych do najsłabszych, na podstawie ogólnych obserwacji i wyników. Od razu zaznaczam, że jest to tylko mój punkt widzenia, macie prawo naturalnie się z tym nie zgadzać, ale jednocześnie tradycyjnie proszę o uszanowanie. Postaram się to zrobić w dosyć bezstronny sposób nikogo nie faworyzując i na sporym luzie. :P

A więc kto jest obecnie najlepszy, kto jest najsłabszy i jak ma się to do klasyfikacji generalnej? Otóż ma się i sprawiedliwie i nie do końca.

Highest Level (6)
1. Sebastian Vettel
2. Fernando Alonso, Kimi Raikkonen
4. Lewis Hamilton

A więc tak, tutaj numer 1 nasuwa się właściwie sam. No bo jednak cztery tytuły obojętnie w jakim by to nie kosmicznym aucie wyjeżdzić to jest sztuka. Generalnie, aby za bardzo nie słodzić to tylko napiszę tak, że w pełni zasłużone miejsce pierwsze za ogół ogromnych postępów, pracy i serca włożonej w to wszystko. I to jednak nadal bardzo młody kierowca, mający ochotę na więcej i stać go na więcej. Nawet gdyby miał kiedyś zasiąść za kierownicą bolidu dobrego, nie kosmicznego to jestem pewny, że by sobie świetnie poradził. Kwestię zachowania i jaki jest ogólnie Seb na co dzień pomijam, bo tutaj liczy się przede wszystkim ta część sportowa. Tyle na temat numeru 1, teraz już będzie mniej, bo nie piszę powieści tylko pewne podsumowanko.

Numer 2 ex aequo, bo ci dwaj panowie jeżdzą po prostu fantastycznie i nie potrafię powiedzieć kto jest lepszy. Może odpowiedź da mi sezon 2014. Dla nich miejsce na starcie nie ma znaczenia, zawsze niesamowicie walczą i potrafią przebić się do czołówki. Gdyby ich wsadzić do RBR to kto wie, choć różnie mogłoby być, niekoniecznie aż tak różowo jak niektórzy myślą. Ale nie gdybamy...

Lewis Hamilton - facet, którego styl jazdy zawsze mi impoował, agresywność i zadziorność to jest u niego najlepsze. Czasem jednak źle się to niestety kończy. W moim zestawieniu numer 4, jednak do poziomu Hiszpana i Fina trochę mu według mnie brakuje. Aczkolwiek na tytuł mistrza świata w 2008 r. w pełni zasłużył.

Very High Level (5)
5. Jenson Button
6. Nico Hulkenberg
7. Romain Grosjean

Jenson Button - zawodnik, który długo czekał na sukcesy. Mimo świetnego sezonu 2004 nie udało mu się wygrać. To stało się dopiero na Węgrzech w 2006 r. w deszczowym wyścigu, w którym zadebiutował nasz Robert Kubica. I było to piękne zwycięstwo. Niestetety Honda nie pozwalała na zbyt wiele. Dopiero Brawn GP pozwolił na sięgnięcie po tytuł w 2009 r. Sezony 2010, 2011 i 2012 to kolejne udane starty i zwycięstwa. Na pewno najpięknieszym jest jest to w GP Kanady 2011. Kierowca z absolutnie wysokiej półki, jednak czegoś mu brakuje, trochę zbyt delikatny bym powiedział.

Nico Hulkenberg - dałem mu bardzo wysokie miejsce, ale myślę zasługuje. Pokazuje się często ze znakomitej strony, nawet w tym przeciętnym Sauberze. W pamięci mam PP na deszczu do GP Brazylii 2010. Uważam, że to duży talent i zasługuje na porządny samochód. Jeśli go kiedyś dostanie, to widzę w nim może nawet przyszłego mistrza.

Romain Grosjean - rok 2012 był trudny dla Francuza, ale i nauczył go wielu rzeczy. Dziś to kierowca już zdecydowanie mądrzejszy i spisujący się bardzo dobrze. Ma duże na szanse na bycie w najlepszej trójce mistrzostw, na mistrza chyba jednak nie.

High Level (4)
8. Nico Rosberg
9. Mark Webber, Felipe Massa
11. Sergio Perez
12. Daniel Ricciardo
13. Esteban Gutierrez

Nico Rosberg - kierowca dobry, zawsze puka do tej ścisłej czołowki, ale jednak brakuje mu do najlepszych. Jest w stanie wygrać, stanąć na podium, lecz taki kierowca trochę niespełniony. Wydawało się, że jak wejdzie do F1 to będzie się spisywał bardzo dobrze, ale tak naprawdę dopiero w Mercedesie zaczął jeździć swoje i pokazywać się z dobrej strony.

Dziewiątka ex aequo podobnie jak dwójka. Kierowcy, którzy lata swojego najlepszego okresu mają już raczej za sobą, ale gdy byli u szczytu formy, to potrafili pojechać fantastyczne kwalifikacje i wyścigi. Webber nigdy się chyba nie nauczy startować hehe, a Massa - ma jeszcze szansę udowodnić nam coś w Williamsie. Ogólnie kierowcy z wysokiej półki, ale do najlepszych im zawsze brakowało. Felipe był bliski w 2008, no ale...

Checo nr 11 - kierowca niezły, miał kilka świetnych wyścigów. Przeszedł do McLarena w czasie, kiedy ten znacznie obniżył loty. Gdyby dysponował bolidem McLarena z 2012 to kto wie, może nawet powalczyłby o pierwszą trójkę, piątkę. Jeszcze trochę za wcześnie, aby obsadzić go wyżej w tym zestawieniu, lecz bez wątpienia coś ten kierowca w sobie ma.

Daniel Ricciardo - nie pokazuje może zbyt wiele, ale drzemie w nim duży potencjał. Na pewno godnie zastąpi Marka Webbera w RBR, jeśli nie będzie się spisywał to najwyżej odszczekam.

Numer 13 pozytywnie zaskakuje i też podobnie jak Perez coś w sobie ma. I nie tylko kasę potężnych meksykańskich sponsorów, hehe. Tutaj pieniądze odłóżmy na bok.

Medium Level (3)
14. Adrian Sutil, Pastor Maldonado
15. Paul di Resta, Jean-Eric Verge, Valtteri Bottas

Wkraczamy w poziom średni. Tutaj nie jest tak łatwo oceniać kierowców, ale jednak jakieś tam wnioski idzie wysnuć.

Miejsce 14. to Adrian Sutil i Pastor Maldonado. Sutil to doświadczony już Niemiec, kierowca bardzo stabilny reprezentujący porządny poziom średni. To taki mocny średniak, zdarzają mu się przebłyski. Pastor to agresor i często głu.pek, ale już nie taki jak w poprzednich latach. Zobaczymy co pokaże w Lotusie, może polecieć do góry, a może i w dół.

Na miejscu 15. stawiam jednocześnie trzech kierowców. DIR to jest całkiem przyzwoity kierowca, wyniki przecież ma w tym sezonie nawet lepsze od Niemca, Ale też niczego takiego wielkiego nigdy nie widziałem w jego wykonaniu i jest chyba na wylocie z F1. Podobnie VER, a zapowiadano go nawet na mistrza świata (heh to chyba konkretnie Borówa) - średniak. I BOT - fin prezentujący się równo i jak na obecne osiągi Williamsa dobrze. Przyszły sezon może dać mu awans na wyższą lokatę nie tylko w moim zestawieniu, ale i w klasyfikacji generalnej.

Zostali mi czterej kierowcy z dwóch najsłabszych zespołów. Trochę mi ciężko coś wywnioskować, ale na pewno Max Chilton jest godny uwagi. Choćby i ukończone wszystkie dotychczasowe wyścigi. Nie będę się jednak podejmował głębszej oceny, dlatego też kierowców: Jules Bianchi, Charles Pic, Giedo van der Garde i Max Chilton potraktuję neutralnie.

Tak wygląda moja ocena umiejętności kierowców w obecnej stawce. Swoje uwagi możecie zgłaszać w komentarzach. Dziękuję i pozdrawiam. :)

Tytuł: Re: Obecny układ sił w F1
PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:13 
.
Nie rozumiem idei tego wątku. Mamy tutaj pisać o tym kogo uważamy za najlepszego, czy mamy dyskutować o tym co napisałeś ?

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:15 
Możecie przedstawiać własne poglądy, jak wy to widzicie. Możecie się odnosić do mojego punktu widzenia. Chętnie poznam waszą opinię.

PostNapisane: 15 lis 2013, o 13:20 
.
Pater napisał(a):
Kwestię zachowania i jaki jest ogólnie Seb na co dzień pomijam, bo tutaj liczy się przede wszystkim ta część sportowa.

Dobrodziejowi dziękuję.

Pater napisał(a):
Tak wygląda moja ocena umiejętności kierowców w obecnej stawce.

Ojeju, jeju, jeju.

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:17 
.
Czy ten watek to kontynuacja"Prawdziwego..."?Przeciez tamten jeszcze aktualny.Po co rozpoczynac kolejny,skoro wiadomo,ze Vettel jest najlepszy,najszybszy,najladniejszy a przede wszystkim najprawdziwszy :)16

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:21 
Kolego a ty kogo byś obecnie obsadził na pierwszej pozycji? Ten wątek nie jest żadną kontyunacją, a ja nie zamierzam wypisywać jaki to Seb nie jest boski do spółki z Manu czy iloną (sorki dziewczyny, ale preferuję część sportową).

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:30 
.
Ciekawe czy Grosejan byłby tak wysoko jak jeździłby jakimś Williamsem albo Caterhamem?

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:36 
.
Pater napisał(a):
Zakładam ten wątek celu przedstawienia, jak wygląda obecny układ sił w F1 według umiejętności kierowców od najlepszych do najsłabszych, na podstawie ogólnych obserwacji i wyników. Od razu zaznaczam, że jest to tylko mój punkt widzenia, macie prawo naturalnie się z tym nie zgadzać, ale jednocześnie tradycyjnie proszę o uszanowanie. Postaram się to zrobić w dosyć bezstronny sposób nikogo nie faworyzując i na sporym luzie. :P

A więc kto jest obecnie najlepszy, kto jest najsłabszy i jak ma się to do klasyfikacji generalnej? Otóż ma się i sprawiedliwie i nie do końca.

Highest Level (6)
1. Sebastian Vettel
2. Fernando Alonso, Kimi Raikkonen
4. Lewis Hamilton

Dziękuję, postoję. Głosu w temacie nie zabiorę.

PS. Mamy teraz jakiś ruch nawracania do Vettelizmu?

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:39 
Hehe, wiedziałem, że to nie przejdzie gładko. Ale nic nie szkodzi, czekam na to kto według was zasługuje na top 1, a może poznam nawet czołową trójkę?

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:40 
.
stolek napisał(a):
PS. Mamy teraz jakiś ruch nawracania do Vettelizmu?

A każdy ruch ma swoich neofitów. :lol:

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:40 
.
Pater napisał(a):
a ja nie zamierzam wypisywać jaki to Seb nie jest boski

Jestes pewnien,ze tak chciales napisac :)5 :roll:

BTW. Boski jest juz zastrzezony :D

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:48 
.
Pora na założenie jakiegoś ruchu oporu, bo Boskość powoli zaczyna zalewać forum ;)
Kto zasługuje na top1?
Wg mnie - Hamilton. Czemu ? Bo takie jest moje zdanie i mam nadzieję, że je uszanujecie.
A teraz serio. Chłopak odwalił kawał ciężkiej roboty z Mercem i gdyby nie rozegranie sezonu przy zielonym stoliku walka być może potoczyłaby się zupełnie inaczej.

P2 - Vettel. Bo miał rakietę i potrafił ją dobrze wykorzystać.

P3 - Raikkonen. Byłoby P1, gdyby nie słabe kwalifikacje. Ma ten dar trzymania się z dala od kłopotów i jechania swojego wyścigu. I gdzieś tam z 11 pola nagle w połowie wyścigu znajduję się na 2 miejscu.

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:50 
.
Obecny układ sił jest taki:
Alonso, Hamilton, Vettel, Rakkonen

Reszta.

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:55 
.
thuGG napisał(a):
Obecny układ sił jest taki:
Alonso, Hamilton, Vettel, Rakkonen

Plus jeden :)2

Moze bym tylko "i" dodal pomiedzy "a" a "k" :wink:

Ostatnio edytowano 15 lis 2013, o 14:57 przez Turbocharged, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:57 
.
Hamilton - Alonso - Raikkonen ex aequo. :wink:

PostNapisane: 15 lis 2013, o 15:11 
.
Hamilton-Alo, Rosberg-Kimi, Hulk-Massa-Vettel

A tak poza tym proszę o zamknięcie tematu

PostNapisane: 15 lis 2013, o 15:16 
.
W zasadzie temat mozna zamknac ankieta.Dobrze,ze koalicja ma przewage bo jakby i tam wygral "Prawdziwy" :)33

Tytuł: Obecny układ sił w F1
PostNapisane: 15 lis 2013, o 19:35 
.
Hamilton, Alonso, Raikkonen - extreme high level....i reszta :D

PostNapisane: 15 lis 2013, o 20:28 
.
feels dobrze prawi :) najlepsza 3 (nazwana tu jakoś tak żenująco Highest Level) to Ham, Alo i Kimas (w kolejności dowolnej) i choćby ktoś miał narobić w gacie to nie da się w tej grupie zmieścić Sebastiana, którego ulokowałbym może gdzieś na między 5-7 miejscem zaraz obok córki Rosberga

PostNapisane: 15 lis 2013, o 21:06 
No i po co znowu te złośliwości się pytam? Czy naprawdę taką radość sprawia naśmiewanie się z kogoś? Nie ma się do czego przyczepić to nawet do "Highest Level" trzeba, byle tylko dogryźć. I specjalnie pojechać tradycyjnie po Vettelu. A wystarczyło napisać tyle:
Cytuj:
feels dobrze prawi :) najlepsza 3 to Ham, Alo i Kimas (w kolejności dowolnej)

Tak trudno? Trzeba zawsze dogryźć?

Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1