F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 27 kwi 2018, o 05:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Live timing - aplikacje
PostNapisane: 6 mar 2012, o 08:58 
.
Może ktoś się orientuje, czy w tym sezonie będzie dostępna aplikacja nie tylko na ios i androidy ale też na inne platformy?
Na stronce F1 piszą, że w przygotowaniu jest jeszcze na telefony RIM, a ja się zrosłem z moją nokią...

Tytuł: Re: F1 2012 timing app
PostNapisane: 6 mar 2012, o 10:58 
.
Nokia to badziewie :)

PostNapisane: 6 mar 2012, o 11:08 
.
Ktoś pamięta może adres stronki (zdaje się bułgarskiej), gdzie były relacje wraz z livetimingiem? Tam chyba livetiming był jako czysty html, wtedy bez problemu by to poszło wszędzie.

PostNapisane: 6 mar 2012, o 12:10 
.
wywrotowiec napisał(a):
Nokia to badziewie :)

Hehe, najlepszy jest na pewno robocik, który szpieguje gdzie i jak popadnie i żeby się nie ślimaczył potrzebuje procka 1,4GHz :)2 :lol: A, zapomniałbym o miliardach "przydatnych" aplikacji do ściągnięcia z gugla :lol: Rzeczywiście się przydają... do szpiegowania użytkownika :lol:

Ewentualnie i-dziadostwo, które kosztuje miliardy a nie potrafi nic więcej.

W grudniu żona przedłużała umowę w Orange i w salonie pan proponował jej Sony-Ericssona X-peria coś tam coś tam, który oczywiście był o niebo lepszy w jego opinii niż Nokia N8, którą wstępnie wytypowała żona.

Jak się postudiowało dane to się okazało, że to cudo z robocikiem nie miało nic lepszego poza prockiem z większą ilością MHz (zapewne gdyby miał taki proc jak N8 to robocik by działał 3 razy wolniej niż ten "wstrętny, ohydny, siermiężny i przestarzały" Symbian :lol: ). Aparat gorszy (oczywiście pseudo lamka diodowa), ale pan stwierdził, że robi lepsze filmy a nawet zdjęcia niż N8, ciekawe tylko na jakiej podstawie), pamięci mniej, poręczność do kitu (ekran większy a sam telefon bardziej płaski - o kieszeni można zapomnieć). A hitem był argument o super wyświetlaczu z technologią jak w Braviach. Mi to pachnie zwykłym LCD z podświetlaniem diodowym, które nijak ma się do AMOLEDa w N8. Oczywiście pan także rozciągał wizję ściągania miliardów aplikacji z marketu gugla, przy okazji nawet nie wspominając o Ovi Store (tak jakby nie było żadnych aplikacji na Symbiana).

A co do super intuicyjnego Androida - w tym Sony nawet nie wiedziałem jak do menu wejść :lol: :lol:

PostNapisane: 6 mar 2012, o 12:20 
moderator
Tomzik, nie podzielam opinii wywrotowca, ale Nokie na Symbianie to ekhm ekhm.. trochę słabizna. Te na WP7 wyglądają już lepiej, ale miałem trochę do czynienia z różnymi Symbianami (E52, N500, Nokia E7) i stwierdzam, że smartfony są m.in. po to żeby mieć różnorodne aplikacje. Symbian na tym polu kuleje. Ma jakiś wybór, ale w porównaniu z konkurencją jest co najmniej blado. Poza tym to ryzyko brać Symbiana, gdzie Nokia będzie stopniowo przechodziła na WP7 i użytkownicy starego systemu prędzej czy później zostaną na lodzie.

A macki robocika idzie na spokojnie unieszkodliwić i przyspieszyć całość wgrywając jakiś niestandardowy rom (np. Cyanogenmod), więc nie ma tak źle. Chyba, że ktoś nie lubi grzebać i ryzykować zbrickowania smartfona. Ja lubię :D Zgodzę się, że upiornie jest mieć standardowy rom, bo objętość wysyłanych przez smartfon informacji daje do myślenia.

Co do iPhona całkowita zgoda :lol: znaczek kosztuje więcej niż telefon.

PostNapisane: 6 mar 2012, o 12:33 
moderator
Miałem każdy badziew.
Symbian - gdy jeszcze nikt nie wiedział co to smartfon.
iOS - gdy jeszcze wszyscy się śmiali, że mmsów nie można wysyłać
RIM - gdy wszyscy robili wielkie oczy na klawę qwerty
WM6.5 - gdy się każdy podniecał excelem w komórce
Androida - teraz

I wiecie co.
Po spędzeniu 1.5 roku z andkiem wracam do iOSa.
A muszę przyznać, że nie jestem fanbojem Appla, ale to jest system najstabilniejszy z tego całego grona i najprzyjemniejszy.
Poza tym, aplikacje pisane na iOS to niebo a ziemia w porównaniu z całym szajsem jaki serwuje nam market gugla.
Ale co tu się dziwić skoro modeli na andka są tryliony i każdy w innej specyfikacji.

Freegas, pozbądź się Nokii, weź coś inkszego. Może być nawet android. O szpiegowanie nie masz się co martwić.
Jak poczytasz umowy Nokii/Appla/Googla to wyjdzie wszystko na jedno.

PostNapisane: 6 mar 2012, o 12:35 
.
Tomzik napisał(a):
dużo tekstu

Tia, Symbian ROX, oprócz tego że umiera, to ROX!

PostNapisane: 6 mar 2012, o 12:42 
.
Się nie znacie, najlepszy jest i tak MeeGo na Nokię N9 :) Nie ma chyba bardziej intuicyjnego systemu na smartfony. Szkoda, że Nokia porzuciła ten projekt.

PostNapisane: 6 mar 2012, o 12:46 
moderator
No tak zapomniałem dopisać o nieszczęsnym MeeGo i Maemo.
To też przerabiałem w N900 i N9.
Szkoda tylko, że też zdycha.

Przy n900 wytrzymałem miesiąc. To nawet krócej jak z piewrszą Omnią na W6.5 ;)

PostNapisane: 6 mar 2012, o 12:55 
.
Ano szkoda, ale Ruscy już pracują nad przeportowaniem andka na N9 ;) Poza tym ludzie odpowiedzialni za projekt MeeGo mają pracować przy nowym projekcie - Tizen (który ma mieć mocne wsparce m.in. Samsunga), tak więc może i ten system zostanie kiedyś przeportowany na N9 :)

PostNapisane: 6 mar 2012, o 14:17 
.
Jakiś Android lub iPhone (nawet stary 3GS będzie ok) i jedziesz. Nokia na śmietnik (lub komuś oddaj) bo to nadaje się jedynie do dzwonienia i wysyłania esów.

PostNapisane: 6 mar 2012, o 14:24 
.
Grabar napisał(a):
Tomzik, nie podzielam opinii wywrotowca, ale Nokie na Symbianie to ekhm ekhm.. trochę słabizna. Te na WP7 wyglądają już lepiej, ale miałem trochę do czynienia z różnymi Symbianami (E52, N500, Nokia E7) i stwierdzam, że smartfony są m.in. po to żeby mieć różnorodne aplikacje. Symbian na tym polu kuleje. Ma jakiś wybór, ale w porównaniu z konkurencją jest co najmniej blado. Poza tym to ryzyko brać Symbiana, gdzie Nokia będzie stopniowo przechodziła na WP7 i użytkownicy starego systemu prędzej czy później zostaną na lodzie.

Ja się pytam co brakuje Symbianowi jako systemowi operacyjnemu?

Miliony aplikacji? Przeszkodą pisania ich nie jest słabość Symbiana lecz popularność robocika.

Po prostu ludzie i firmy piszą soft na to, co się lepiej sprzedaje. A to, że lepiej się coś sprzedaje nie oznacza automatycznie, że jest lepsze (najlepszy przykład to badziewia spod znaku Fałweja).

WP7 póki co może się schować do Symbiana i to w ciemnej d... Nie ma ani wyglądu jak należy a tym bardziej nie ma takich możliwości ustawień. Może jak dopracują coś z tego będzie. Póki co Symbian jest dopracowany, jest wg mnie jednym z najwydajniejszych systemów mobilnych (ludzie patrzą na Symbiana przez pryzmat N73 i tym podobnych, która miała proc 330MHz i fakt- muliło się to, ale Androida na takim procku nawet pewnie nie da się odpalić, nie mówiąc o jako takim działaniu) i niczego mu nie brakuje jako systemowi operacyjnemu.

Jedyny "brak" to niby mniejsza ilość aplikacji. Ale nie oszukujmy się, kto z Was ściaga te wszystkie g.. z Android Market? Rozumiem kilka naprawdę przydatnych programów, ale nie popadajmy w kretynizm typu aplikacja do gotowania jajek - zadzwoni budzik po 7 minutach. Toż to ręce opadają... Po kiego mi takie g? Nie mam budzika w telefonie? Łatwiej go nastawić niż odpalać osobną aplikację i tam znów grzebać...

Gry? Rozumiem sobie w cos popykać w drodze w pociagu czy coś, ale poza tym od tego jest komp. Zresztą dobra gra nie musi wyglądać super hiper, pomysł się liczy. Przykłady? Spy vs Spy, Wormsy (stare) czy nawet Angry Birds.

Ale spoko, kiedyś na telepolisie czytałem, że jakiś system to g.. bo nie ma AutoCADa na to :lol: Gratuluję gościowi, który ślęczy nad 3,5 albo 4,3 calowym wyświetlaczem komóreczki i projektuje w CADzie... Ten świat naprawdę wariuje...

Moim zdaniem Symbian jest jak najbardziej przyszłościowy, bo jest już dopracowanym systemem i Nokia robi błąd odchodząc od niego. Z drugiej strony mamy milionowe fanboystwo, które ma wpojone w banię, że Symbian jest przestarzały i siermiężny i tylko Android jest suuuper, ewentualnie iOS, więc Nokia nie ma co liczyć na zbyt fonów z Symbianem - dzisiejsze reklamy mają potężną moc i mało kto potrafi z nimi skutecznie walczyć. Tym bardziej, że ludzie na tym świecie coraz bardziej debilni są...

cookiemonster napisał(a):
Jakiś Android lub iPhone (nawet stary 3GS będzie ok) i jedziesz. Nokia na śmietnik (lub komuś oddaj) bo to nadaje się jedynie do dzwonienia i wysyłania esów.

Patrz pan, a ja nie wiem jakim cudem pograć sobie w ptaszyska mogę, filmy pooglądać, dobre zdjęcie zrobić z normalna lampą błyskową a nie diodką, ponawigować sobie mogę.. Mogę otwierać i edytować pliki MS Office, PDF... Skanować kody kreskowe, posłuchać radia albo mp3... Aaaa, i dzwonić mogę i smsy wysyłać :)6

Kurde, chyba nie mam Nokii, jak nic to musi być i-badziew albo robocik :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: 6 mar 2012, o 14:41 
.
Wzruszyła mnie twoja opowieść ;)

freegass napisał(a):
że w przygotowaniu jest jeszcze na telefony RIM, a ja się zrosłem z moją nokią...

bo w przypadku Nokii nie wiadomo na jaki system tą appkę zrobić;) Symbiana, MeeGo czy może któregoś z Windowsów :lol:

PostNapisane: 6 mar 2012, o 15:21 
.
Przynajmniej się na opowieść wysiliłem, a ty skorzystałeś z gotowego frazesu, pewno z Android Market ściągnięty jako jedna z tych milionów aplikacji :lol:

PostNapisane: 6 mar 2012, o 15:23 
.
Tomzik, bronisz przegranej sprawy i polecasz brnięcie w system, który zaraz umrze i przestanie być wspierany.
Srymbian idzie do piachu i tyle.

A temat jest o aplikacji LT, której to na Symbiana nie ma.

PostNapisane: 6 mar 2012, o 15:33 
.
Tomzik napisał(a):
Przynajmniej się na opowieść wysiliłem, a ty skorzystałeś z gotowego frazesu, pewno z Android Market ściągnięty jako jedna z tych milionów aplikacji

Leki brałeś? Czy ja pisałem o jakimś Android Markecie? Ja tam nigdy w życiu nie byłem (a tym bardziej nic o nim nie pisałem).

(to jest temat o aplikacji F1 której nie ma na Nokię)

EOT z mojej strony.

PostNapisane: 6 mar 2012, o 16:17 
.
No to skoro jest o aplikacji to czemu zaczynasz o i-badziewiach i robocikach i wywalaniu Nokii...

Aplikacji jeszcze nie ma na Nokię - skoro była w 2011 to niby czemu ma nie być w 2012?

PostNapisane: 6 mar 2012, o 16:20 
moderator
A była?

PostNapisane: 6 mar 2012, o 16:26 
.
Tomzik napisał(a):
Aplikacji jeszcze nie ma na Nokię - skoro była w 2011 to niby czemu ma nie być w 2012?

Chociażby dlatego, ze stara aplikacja zostaje zastąpiona nową (niestety płatną):
http://www.formula1.com/mobile_services ... iming.html

PostNapisane: 6 mar 2012, o 16:59 
.
Ło matko, stówę za tą aplikację> :o
Przynajmniej na Androida tyle.

Ps.
Hyhy... jaka polemika, a przecież telefon ma służyć przede wszystkim do dzwonienia i rozmawiania ;).

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1