F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 18 lip 2018, o 17:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Srebrna kolekcja
PostNapisane: 19 lis 2015, o 16:29 
.
Postanowiłem podzielić się z Wszystkimi Pasjonatami F1 moją skromną kolekcją modeli F1 w skali 1/43.Wszystkie prezentowane tutaj w modele będą pochodziły z oficjalnej kolekcji dealerskiej Mercedes-Benz.
Pierwszym prezentowanym przeze mnie modelem jest McLaren MP4-22 z numerem 1 i Fernando Alonso. Replika modelu pochodzi z sezonu 2007, jednak edycja dla Mercedesa pojawiła się na rynku na początku
kwietnia 2008 w bardzo niskim nakładzie, który praktycznie szybko się skończył i nie był już nigdy oferowany w salonach Mercedesa oraz online w oficjalnym sklepiku producenta samochodów klasy premium. Mnie
udało się go nabyć na niemieckim ebay'u zaraz po premierze rynkowej. Cieszę się do dziś z tego faktu i mile wspominam tą chwilę, gdy przyszedł do mnie ten model przez kuriera na wiosnę 2008. Mclaren od Fernando
w skali 1/43 jest pierwszym modelem z edycji dealerskiej, który otrzymał nową gablotkę oraz kartonowe etui w kolorze szarym. Wcześniej dotychczasowe serie dealerskie do sezonu 2006 miały standardowe oryginalne
witryny od Minichamps. Prezentowana miniatura jak już wcześniej wspomniałem jest produktem Minichampsa, który produkcję tego modelu zlecił w oddziale produkcyjnym w Chinach. Nie zmienia to faktu, iż replika
McLarena z sezonu F1 2007 jest precyzyjnie wykonana, a elementy są spójnie ze sobą połączone i pasują do siebie jak w prawdziwym bolidzie F1. Kalkomanie są starannie nałożone i nigdzie na skorupie monocoque
w skali 1/43 nie dostrzegłem wad fabrycznych ;) Moim skromnym zdaniem jest to najładniejsza konstrukcja Mclarena jaką można było podziwiać na torach wyścigowych, przez to model cieszy oko swym nietuzinkowym
wyglądem i wyszukanymi rozwiązaniami aerodynamicznymi, które po sezonie 2008 na dobre zniknęły z bolidów F1. Historia tego modelu ma również swe ciemne strony za sprawą głośnej afery szpiegowskiej dotyczącej
włamania się do akt konkurenta z Maranelllo. Był to również sezon burzliwych relacji między dwoma ówczesnymi kierowcami stajni z Woking: Fermando Alonso oraz przyszłego 3 krotnego Mistrza Świata Lewis'a Hamiltona.
Konflikt na dobre wybuchł podczas kwalifikacji do GP Węgier, kiedy to Fernando Alonso nie zjechał na czas z boksu, aby zrobić miejsce dla Lewisa przed ostateczną fazą kwalifikacji aby Lewis mógł na czas wyjechać na
decydujące pomiarowe okrążenie. Jakby tego było mało Lewis na zakończenie ostatnich wyścigów sezonu dopuścił się wielu błędów, które kosztowały go utraty tytuły na wyciągnięcie ręki. To samo tyczyło się Fernando, a
dokładniej polityki Rona Dennisa, co w ostateczności sprowadziło się do zdobycia tytułu dla cichego i wówczas bezbłędnie jeżdżącego Kimiego. FIA na koniec sezonu odebrała wszystkie punkty ekipie z Woking. Na pocieszenie
jednak Lewis Hamilton został wtedy najmłodszym V-ce Mistrzem Świata wśród kierowców. Mnie jednak nikt nie odbierze tego modelu i nadal będę mógł się cieszyć z faktu jego posiadania. Mam nadzieję, że moja srebrną kolekcją
i historią z nią związaną będę mógł się z Wami nadal dzielić w najbliższych miesiącach. Nie chcę załączać tutaj dokładnych zdjęć i obszernej relacji, ponieważ głównym założeniem jest tutaj nakreślić mój stosunek do zamiłowania
Formułą 1, a dokładniej wkładem Mercedesa w historię F1 obok prawdziwej legendy, którą darzę szacunkiem od zawsze czyli Scuderii Ferrari. Od dawna moje serce bije dla Mercedesa w F1 i srebrnego koloru, który obok czerwonego
na dobre powrócił do nowej historii F1. Kolejne modele bolidów w skali 1/43 z kolekcji Mercedesa przedstawię w późniejszym czasie.

Obrazek

Obrazek

Specyfikacja modelu McLaren MP4-22:

Producent: Minichamps
Skala: 1/43
Typ: Die Cast
Edycja: Mercedes-Benz
Nakład: Limitowany
Data wydania: 04.2008

Obrazek

Obrazek

Specyfikacja techniczna bolidu McLaren MP4-22:

Podwozie: kompozyty z włókna węglowego/aluminium o strukturze plastra miodu
Zawieszenie przednie: wewnętrzny system drążków skrętnych/amortyzatorów sterowany przez popychacze i dźwignie kątowe z podwójnym układem wahaczy
Zawieszenie tylne: wewnętrzny system drążków skrętnych/amortyzatorów sterowany przez popychacze i dźwignie kątowe z podwójnym układem wahaczy
Amortyzatory: KONI
Elektronika: Jednostki sterujące McLaren Electronic Systems zawierające elektronikę dla podwozia, silnika i akwizycji danych.
McLaren Electronic Systems dostarcza również elektroniczną tablicę rozdzielczą, kontrolę napięcia alternatora, czujniki, analizy danych i systemy telemetryczne
Nadwozie: Jednoczęściowy sidepod i pokrywa silnika. Oddzielona struktura podłogi, nos zintegrowany z przednim skrzydłem.
Opony: Bridgestone Potenza
System radiowy: Kenwood
Obręcze: Enkei
Akumulatory: GS Yuasa Corporation
Kierownica: System wspomagania - McLaren
Wyświetlacz na kierownicy: McLaren Electronic Systems
Spoiwo (lepiszcze): Henkel Technologies
Zaciski tarcz hamulcowych: Akebono

Silnik:
Typ: Mercedes-Benz FO 108T
Ilość cylindrów: 8 (układ V, kąt rozwarcia 90°)
Pojemność skokowa: 2 398 cm3
Moc: około 810 KM przy 19000 obr/min
Materiał: Aluminium
Waga: 95 kg
Paliwo: Mobil 1
Olej: Mobil 1

Skrzynia biegów:
półautomatyczna sekwencyjna skrzynia biegów McLaren, siedem biegów + wsteczny

Waga bolidu: 605 kg z wodą, olejem i kierowcą

Osiągnięcia w sezonie 2007 (Fernando Alonso):
Zwycięstwa: 4 (GP Malezji, GP Monaco, GP Europy, GP Włoch)
Pole Position: 2 (GP Węgier, GP Włoch)
Klasyfikacja końcowa sezonu: 3 miejsce (109 pkt)

Ostatnio edytowano 15 sty 2016, o 21:27 przez michon1, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł: Re: Srebrna kolekcja
PostNapisane: 30 lis 2015, o 23:52 
moderator
To na co teraz polujesz? :>

Tytuł: Re: Srebrna kolekcja
PostNapisane: 1 gru 2015, o 17:38 
.
Serdeczne dzięki za wpis :)
Zamierzam nabyć w najbliższym czasie Mercedesa W04 od Nico z sezonu 2013 gdy tylko będzie dostępny za rozsądną cenę. Niestety aktualna polityka cenowa Minichamps zniechęciła mnie trochę do zbierania wszystkich
Mercedesów w komplecie z kolejnych sezonów (od Nico i Lewisa). Muszę sobie tak planować, aby mieć co roku kolejny model Mercedesa i co jakiś czas z rotacją kierowców. Czasami spotyka się wyprzedaże przedświąteczne
w grudniu i być może trafię na jakąś obniżkę cenową towaru oferowanego przez Mercedesa. Minichamps z roku na rok dźwiga sobie ceny swoich produktów i zachowuje się jakby był jedynym monopolistą na rynku modeli F1.
Po części mają rację, bo jakościowo są świetne bolidy z Aachen, ale nie tak aby co roku zwiększały się koszty zakupu u przyszłych nabywców (kolekcjonerów). Dla zobrazowania tej sytuacji podam przykład z życia wzięty.
Prezentowany w wątku McLaren od Alonso (wtedy jako nowość rynkowa), którą nabyłem w 2008 roku kosztowała mnie 42 euro z kosztami wysyłki. Przez kolejne lata cena utrzymywała się na niezmienionym poziomie.
Po 5 latach modele Mercedesa W03 od Schumachera i Rosberga kosztowały w oficjalnym sklepie Mercedesa 46 euro na wiosnę 2013. Miałem to szczęście i trafiłem na wyprzedaż, którą Mercedes zorganizował tuż przed
Świętami Bożego Narodzenia pół roku po pojawieniu się tych modeli online. Udało mi się wtedy nabyć nowiutki model Schumiego z jego ostatniego sezonu w F1 za 26 euro ;) Sezon 2014 był przełomowy w modelach Mercedesa
w skali 1/43, bo drugi model został obsadzony Lewisem Hamiltonem. Niestety cena modeli znowu wzrosła i podskoczyła z ówczesnego 46 euro na 53 euro. Dziwne jest w tym wszystkim to, że modele te pojawiły się na początku
kwietnia 2014 roku w sprzedaży, po czym na początku grudnia były już oferowane mistrzowskie W05 od Lewisa i Nico z zupełnie nowymi kaskami w nowej erze turbo. Mistrzowskie bolidy też muszą kosztować więcej, a jakby inaczej.
Cena tych modeli wynosiła już 60 euro ! Niestety na wyprzedaż nie ma co liczyć, bo mistrzowski model Lewisa został już wyprzedany po normalnej cenie. Jeszcze niedawno model Rosberga był kilka tygodni temu po 50 euro z małym
upustem. Sprzedał się w takiej cenie za klika dni. Niestety nie skorzystałem z takiej okazji, bo stanowczo poluję na model Rosberga z jego sezonu 2013 gdzie wygrał swoje pierwsze GP Monaco i przez awarię Lewisa GP Wielkiej Brytanii
na Silverstone. Zależy mi bardzo na nim, bo to ostatni sezon z silnikami 2,4 l V8. Teraz tylko muszę uzbroić się w cierpliwość i czekać znowu na jakieś świąteczne wyprzedaże. Obstawiam, że obecne modele Mercedesa W06 z sezonu 2015
w skali 1/43 będą oscylowały w granicach 65-70 euro. Zwykłe wersje Minichamps w standardowym płaskim opakowaniu na rynku są już sprzedawane nawet po 75 euro od Lewisa z Grand Prix Australii oraz Grand Prix Malezji.
Nie wiem jak się ma sprawa ze skalą 1/18 od Minichampsa, ale też pewnie z każdym nowym rokiem kalendarzowym karzą sobie płacić więcej za swoje modele bolidów Formuły 1.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1