F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 24 cze 2018, o 10:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Logitech MOMO racing
PostNapisane: 4 mar 2012, o 19:24 
.
Mam pytanko czy ktos uzywal taka kierownice?. Mozna takie kupic na allegro mało uzywane w granicach 130 - 200 zł. Czy jest jakas sensowna alternatywa w tej cenie?. Np to http://allegro.pl/thrustmaster-ferrari-gt-racing-pc-ps3-2w1-zabrze-i2178253750.html ?. Poprzednio uzywalem Logitecha EX to bylo pare lat temu i bylem w miare zadowolony. W tamtym czasie to byle dosc sensowny wybor w cenie wlasnie do 200 zł. Latem kupilem nowego kompa, kiere teraz znioslem ze strychu ale tak jak myslalem to trupek... :)

Tytuł: Re: Logitech MOMO racing
PostNapisane: 7 mar 2012, o 12:14 
.
Porównywałem jedynie w markecie do mojego Logitech DFP - moim zdaniem kaszana. Lepiej kupić DFP or DFGt - bo nie wiem czy jej poprzednik jeszcze dostępny.

DFP używka na allegro 250-300 zł
DFGt nowa - 450 zł

Moim zdaniem dwie stówy warto dopłacić bo spokojnie 3 lata na tym pośmigasz, albo lepiej - zależy od częstotliwości. Ja moją mam 4 rok używałem do rFactora i teraz dla relaksu na PS3 w Gran Tourismo. Działa bez zarzutu

Nie widzę alternatyw dla Logitecha! A model EX którego używałeś to sporo niższa półka, zmienisz poczujesz różnicę.

PostNapisane: 7 mar 2012, o 13:00 
.
Ja od kilku lat mam Logitech Momo Racing i jest naprawdę świetna i solidna. Owszem, teraz w modzie są drążki w układzie H, pady na kierownicy, ale mnie to jakoś nie rusza ;) Momo jest bardziej rasowa i solidna wg mnie. Posiada i łopatki i sekwencję góra dół na drążku, który jest o wiele bardziej solidny niż te w układzie H, więc w ferworze walki nic się nie dzieje ;) Dodatkowo ma 6 przycisków, którym można sensownie przyporządkować PIT LIMITER i inne funkcje choćby w rF. Wygląda to porządnie i właściwie do symulacji, pad w tych pozostałych mnie rozśmiesza szczerze pisząc ;)

Ja jeżdżę w RBR (drążek) i w rF (łopatki), także nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba ;)
Pad i te delikatne drążki w układzie H mnie nie przekonują do zmiany. Momo to momo ;)

PostNapisane: 7 mar 2012, o 19:23 
.
Ja także używam Logitech Momo Racing
i jestem zadowolony

PostNapisane: 7 mar 2012, o 23:51 
.
@Xaw

Momo ma kąt obrotu 240,(albo 270, już nie pamiętam) sumaryczny, DFP i DFGT mają 900.

Ponieważ miałem MOMO kiedyś a teraz mam DFGT więc mogę porównać, i DFGT jest znacznie lepsza, zdecydowanie lepszy FFB, duuuużo cichsza, kąt obrotu jak chcesz się naprawdę ścigać to 900 to duża przewaga, zawsze możesz ustawić inny niż 900, do tego w przypadku DFGT dochodzi masa przyciskow na kolumnie kierownicy, na DFP tyle nie ma.

MOMO też jest bardziej awaryjna.

Generalnie zależy od kwoty jaką możesz wydać, ale jak tylko możesz to dołóż do DFP lub DFGT.

MOMO była moją pierwszą kierownicą więc za pierwszym razem byłem zadowolony, ale po zmianie na DFGT trochę inaczej na nią patrzę.

PostNapisane: 9 mar 2012, o 09:07 
.
JVattack napisał(a):
Momo jest bardziej rasowa i solidna wg mnie. Posiada i łopatki i sekwencję góra dół na drążku, który jest o wiele bardziej solidny niż te w układzie H, więc w ferworze walki nic się nie dzieje ;)

(...)

Ja jeżdżę w RBR (drążek) i w rF (łopatki), także nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba ;)
Pad i te delikatne drążki w układzie H mnie nie przekonują do zmiany. Momo to momo ;)

DFP i DFGT to następcy. Więcej przycisków, również posiadają łopatki i sekwencję góra dół na drążku. DFGT ma dodatkowo pokrętło, które umożliwia szybsze i bardziej precyzyjne ingerowanie w ustawienia samochodu podczas wyścigu. Do tego 900 stopni obrotu w pełni regulowane co daje większą precyzję podczas wyścigu.

Momo to oldschool model, ale w hierarchii jest obecnie na 5 miejscu po G27, G25, DFP, DFGT.

PostNapisane: 9 mar 2012, o 11:57 
.
Dzieki wszystkim zwlaszcza jvattack za utwierdzenie mnie w wyborze :). Raczej nie planuje przeznaczyc wiecej niz 200. Potrzebuje czegos w miare solidnego do okazjonalnego posmigania. Odpalilem jakis czas temu mojemu pierwszoklasiscie NFS, potem dirt 3, grida a ostatnio sciagnalem race injection i przy tej ostatniej stwierdzilem ze juz by sie przydala jakas kierownica, a jak bedzie kierownica to pewnie i rfactor 2 :). A w domu i tak bedzie chryja jak konkubina zobaczy to ustrojstwo.

PostNapisane: 10 mar 2012, o 15:24 
.
To już jest rFactor 2 ? Ja ostatnio korzystam z Gran Tourismo 5 i konsoli PS3 bo komputer mi się zestarzał, a rFactor pomimo kapitalnego modelu jazdy nie daje takich doznań jak pomykanie na zmianę takimi autami jak Scuderia Ferrari, Aston Martin DB9, McLaren F1, Maseratti Gran Tourismo czy Lamborgini Gallardo i wszystko w HD na wielkim telewizorze. W życiu prywatnym pewnie nie dane mi będzie gościć w garażu choćby jeden z powyższych dlatego Gran Tourismo jest dobrą odskocznią od rzeczywistości ;)

PostNapisane: 10 mar 2012, o 15:32 
.
http://rfactor.net/web/rf2/
http://www.youtube.com/watch?v=IvD_6-LZrFs&feature=fvst
Dzisial 40 000 000 w totku graj moze sobie pojezdzisz :)

PostNapisane: 10 mar 2012, o 16:17 
.
Jest, ale teraz tylko testowa wersja beta, pełno bugów, mało aut, mało torów, wiele rzeczy jeszcze nie funkcjonuje ;)

Ale potencjał bardzo duży.

PostNapisane: 20 mar 2012, o 23:33 
.
A powiedzcie mi czy FF tak na prawde duzo daje?
Moze ktos opisac wrazenia z jazdy z FF?

Czuje sie np w F1 2011 na mokrej nawierzchni, ze bolid tracic zaczyna przyczepnosc?
Jesli tak to dziala to niezawodnie?

PostNapisane: 21 mar 2012, o 00:34 
.
Trudne pytanie bo ja nie nie wiem jak można jeździć bez FFB :)

Choć ponoć są ekstremalne przypadki alienów co nie używają bo rzekomo ich to spowalnia.
Co do F1 2011 to nie spodziewaj się tam szału pod tym względem, to dość prosta gra.

W tej chwili najlepszy FFB jest w iR, rf2 lub Netkar pro, zależnie od auta i preferencji.

Wrażenia na papier przelać...hmm.

Nierówności toru, transfer masy, podczas gwałtownego hamowania na granicy przyczepności czujesz jak kierownica pracuje, dzięki temu czujesz czy tracisz przyczepność, jak FFB jest dobry, to można wyczuć tak subtelne różnice jak to które koło lewe / prawe blokuje się podczas hamowania, oprócz tego tark, kerby, obicia o ściany, otarcia z innymi autem, to wszystko może być czuć.
Podczas przyspieszania dzięki FFB wiesz że tył Ci ucieka jak jedziesz czymś z napędem na tył, bo zmienia się odpowiednio siła w zależności od tego w którą stronę tyłek ucieka :)
Flatspoty też są wyczuwalne (obecnie tylko w Nkpro).

W rf2 teraz jest real road czyli przyczepność zmienia się wraz z nagumowaniem toru, jest też deszcz i przesychającą bestline zależna od tego gdzie auta po torze jadą i to też czujesz dzięki FFB jak auta lepiej / gorzej się trzyma.

O tym że zmiany w setupie auta się czuje to już oczywiste, zmieniasz sprężyny na miękkie, zmniejszasz tłumienie i odrazu inaczej czujesz jak FFB pracuje.

Ogólnie tu by się przydał opis na A4 ale IMO nie ma sensu, trzeba spróbować samemu :)

PostNapisane: 21 mar 2012, o 09:45 
.
Hmm w takim razie widze, ze lepiej juz dolozyc i brac cos z FF :)

http://allegro.pl/kierownica-saitek-for ... 36588.html
Slyszalem, ze Saitek montuje optyczne potencjometry, dzieki czemu kierownica praktycznie sie nie zuzywa.
Sadzisz, ze upolowanie np takiego modelu bedzie dobrym rozwiazaniem?

http://allegro.pl/kierownicmicrosoft-si ... 00252.html
Choc zawsze marzylem o tej, raz ja trzymalem w lapach, swietna...

PostNapisane: 22 mar 2012, o 08:43 
.
feels3 napisał(a):
W rf2 teraz jest real road czyli przyczepność zmienia się wraz z nagumowaniem toru, jest też deszcz i przesychającą bestline zależna od tego gdzie auta po torze jadą i to też czujesz dzięki FFB jak auta lepiej / gorzej się trzyma.

O tym że zmiany w setupie auta się czuje to już oczywiste, zmieniasz sprężyny na miękkie, zmniejszasz tłumienie i odrazu inaczej czujesz jak FFB pracuje

To o czym piszesz jest najgorsze w SimRacingu :) Bo jak się ułoży ręce na kierownicy i ubrudzi smarem w setupie ;) to może się okazać, że Twoja kobieta wyprowadziła się tydzień temu. Ale przyznam, że dla mnie zabawa w rFactor była bardzo wciągająca - zdarzało mi się po 500 okrążeń treningowych przejechać i sam nie wierzyłem o ile sekund! można poprawić się od pierwszego okrążenia. Po pierwsze wchodzi się w rytm, jedzie płynnie, równo, szybko, agresywnie i jeszcze człowiek wymyśla co by tutaj w ustawieniach nie poprawić by urywać kolejne dziesiąte :)

Choć przyznam, że mistrzem setupu nie byłem. Kolega brata czasem coś podesłał i z miejsca sekunda szybciej! Nie wiem jak on to robił!

PostNapisane: 24 mar 2013, o 23:13 
.
Kurcze kupilem Momo, kierownica calkiem fajnie wykonana, dziala ok, ale czasy moje sa gorsze niz na padzie cyfrowym ;)
Oczywiscie gram bez wspomagaczy, przynajmniej probuje.

Zawiodlem sie na FF, w F1 2012 w sumie czuje sie opory kierownicy, wjezdzanie na tarki, ale to o czym pisaliscie, ze czuc ten moment utraty przyczepnosci - nie wyczuwam tego.
Terstowalem tez Richard Burns Rally, tam jest moze troszke lepiej ale to wciaz nie to chyba.

W czym sprawdzic dzialanie FF, gdzie to najlepiej dziala?

BTW, gra ktos w Project CARS?
Chcialbym to kupic w przyszlosci, ale na razie przetestowac jak dziala na moim sprzecie, jak dziala z MOMO, nie udostepnilby ktos konta na testy powiedzmy na 24h? ;)

Posiadam niekrecony i5 2500k + GTX460.

Warto sprawdzac GPL? Jest tam obsluga dobra FF?

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1