F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 lut 2018, o 14:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rajd Francji
PostNapisane: 5 paź 2014, o 12:20 
.
Miało być jak nigdy skończyło się jak zawsze i to na ostatnim OS'ie :-?
Liczyłem na najlepszy wystep Kubka w sezonie a tu kolejna pożywka dla hejterów ehh

Tytuł: Re: Rajd Francji
PostNapisane: 5 paź 2014, o 12:50 
.
Kurde, już się cieszyłem, że bez przygód. Ale czułem, że 18 może być pechowy. :|

PostNapisane: 5 paź 2014, o 12:52 
.
Hejterzy niech wezmą pod uwagę, że w Niemczech Latvala wypada z trasy, prowadząc w rajdzie, na pierwszym odcinku 3 dnia. Prowadzenie przeją Kris Meek i na kolejnym os'ie On również kończy rajd. Życie.

PostNapisane: 5 paź 2014, o 12:53 
.
Wytłumacz to polskim szmatławcom rządnym sensacji... (Sorry, mediom opiniotwórczym)
Szkoda Roberta, zamknąłby co niektórym gęby.

PostNapisane: 5 paź 2014, o 15:27 
.
phaedra napisał(a):
Hejterzy niech wezmą pod uwagę, że w Niemczech Latvala wypada z trasy, prowadząc w rajdzie, na pierwszym odcinku 3 dnia. Prowadzenie przeją Kris Meek i na kolejnym os'ie On również kończy rajd. Życie.

Masz rację, życie. Teraz tylko powiedz mi ile punktów ma Kubica na dziś dzień a ile Latavala czy Kris Meek? Wiesz, odpisuję na tego posta tylko z jednego powodu. Nie aby "dowalić" Robertowi i mieć chorą satysfakcję. Satysfakcję i to chorą miałem po jego dobrych występach w F1. Odpisuję bo takie porównania nie mają żadnego sensu. Odpowiedz sobie na pytanie w ilu rajdach Robert startował, ile ukończył a ile by ukończył bez systemu SuperRally? I całym szacunkiem kiepsko to wygląda. Tak wiem, Robert się uczy i zdobywa doświadczenie. Niech zdobywa. Tylko to nie jest jego pierwszy sezon w rajdach. Dla "szczęścia" i spełnienia startował od lat, do tego roku temu w WRC2, dziś to już kawał sezonu WRC ma za sobą. Cieszy mnie tempo i wyniki poszczególnych odcinków ale punkty są za skończony rajd, za całkoształt. Co byś powiedział o kierowcy F1, który kręci bardzo szybkie okrążenia, ale nie kończy 7/10 wyścigów? Albo mając duża przewagę wypada na ostatnim okrążeniu? Pewnie, że perspektywiczny. Ja też. Tylko Robert ma swoje lata. Trzymam kciuki za Roberta. Przeżyłem ten dzisiejszy finish Roberta choć bałem się, że tak może się stać. Trzymam kciuki dalej. Ale bez takich porównań...

PostNapisane: 5 paź 2014, o 17:10 
.
Bucza i wszystko jasne. 8)

PostNapisane: 5 paź 2014, o 17:38 
.
Właśnie słucham radiowej Trójki i jest akurat audycja sportowa. Zadzwonił słuchacz, który twierdzi że tłumaczenie Kubicy o brudzie na zakręcie jest śmieszne, że powinien dać sobie spokój, a najlepiej to zająć się jakimś instruktarzem, ewentualnie. Może to Bucza dzwonił? :wink:

PostNapisane: 5 paź 2014, o 18:53 
.
Szczepaniak: Po porannym ataku mieliśmy "bezpieczną" przewagę nad Danim. Nie nastawialismy sie tez na walkę na Powerstage. Po zastanowieniu sie nad tym co sie wydarzyło dochodzę do wniosku ze pokonały nas niewystarczająco zagrzane opony. Przed startem oesu był przejazd kolejowy i mieliśmy tylko 400m na rozgrzanie opon. Droga była bardziej mokra niż rano i na początku oesu było na prawdę trudno. Robert stracił tył auta na hamowaniu i nie miał szansy na obronę.

PostNapisane: 5 paź 2014, o 20:23 
.
Bucza napisał(a):
Teraz tylko powiedz mi ile punktów ma Kubica na dziś dzień a ile Latavala czy Kris Meek? . Odpisuję bo takie porównania nie mają żadnego sensu. ..

Ależ mają sens. Wystarczy skierować swoją empatie, nie tylko na Roberta. Latvala walczy o mistrza a nie tylko o punkty do statystyk. Ogier jest do pokonania, bo robi prezenty w przeciwieństwie do Loeba. Teraz pomyśl, co czuli kibice Latvali, kiedy ten mając bezpieczna przewagę 1 min, popełnia "tyci" błąd ostatniego dnia rajdu. Kris Meek miał realne szanse na 3 miejsce w generalce, ale tam jest Mikelsen. Różnica jest taka, że obaj mają 10-15 lat stażu na OS'ach, Kubica nie pełne dwa plus pamiątkę z 6 lutego.

PostNapisane: 5 paź 2014, o 21:52 
.
Bucza jak zwykle w formie! ;) Nic sie nie zmieniasz ;)

Szkoda crasha, potencjalne P4 ktory mogl ugrac, pomoglo by mu zdobyc majstra w tym roku...a nie, czekaj, wroc, nie pomoglo by :P

A tak powaznie, z punktu widzenia doswiadczenia, przejechal 99% rajdu, wiec git ;)

PostNapisane: 6 paź 2014, o 06:34 
.
99% dokladnie ! wiec jednak jakis postep jest ;) hehe
pozdr

PostNapisane: 6 paź 2014, o 07:26 
.
Myślę, że stwierdzenie Roberta, że zdobywanie doświadczenia bywa frustrujące mówi wszystko.
Jeśli chodzi o doświadczenie w rajdach, to nie bierzmy pod uwagę zeszłorocznego, bo sam Robert powiedział, że WRC, to zupełnie inna bajka niż WRC2, więc o jako takim doświadczeniu będzie można powiedzieć w przyszłym sezonie. Wieku też mu nie wypominajmy, bo na rajdy wcale taki stary nie jest.
Mi też szkoda tej 4 pozycji, ale jako kibic Roberta słucham, co dla niego jest priorytetem. Skoro mówi, że się uczy, to tak jest i nie mam powodu temu nie wierzyć, bo Robert nigdy nie zabierał się za coś, czego nie był pewien.

PostNapisane: 6 paź 2014, o 09:56 
.
Inna sprawa to samochód. Wyraźnie Ford mu nie pasuje, a na skrzynię biegów skarży się praktycznie w każdym rajdzie.

PostNapisane: 6 paź 2014, o 12:00 
.
Poza tym Robert w niczym nie ściemnia, nie zwala. Wyraźnie zaznaczył, ze popełnił błąd. Nie powiedział, że było za brudno, że to, że tamto. Doświadczenie, to nie tylko znajomość tras, ale zachowanie auta w określonych warunkach, a autem WRC jeździ pierwszy sezon.
Oczywiście chciałbym żeby punktował, kończył rajdy i był w czubie, zresztą sam Robert na pewno też by chciał. Nie jest to jednak priorytet, jak zaznaczył.
Jak zauważył AndrzejMick Ford nie zupełnie leży Robertowi, sam zresztą mówił, że są problemy, nie ma postępu, a mimo to potrafi ł wygrać jeden os.
Może warto popatrzeć na ten wyścig przez taki pryzmat.

PostNapisane: 6 paź 2014, o 12:21 
.
Co za c*i*u*l

http://sport.tvn24.pl/rajdy,131/kubica- ... 74921.html

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1