F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 22 paź 2018, o 07:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4

Czy RK będzie sklasyfikowany w punktach?
Tak. 47%  47%  [ 14 ]
Tak, a nawet wygra OS. 27%  27%  [ 8 ]
Nie. 27%  27%  [ 8 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rajdowe zmagania w Portugalii, AD 2014
PostNapisane: 8 kwi 2014, o 15:50 
.
activ napisał(a):
zastanawia mnie taka sprawa. Robert jeżdżąc w wrc2 wymiatał i nie popełniał pod koniec sezonu tylu błędów co teraz.

Oj popełniał, ale miał trochę więcej szczęścia (głównie w WRC2) ;)
Ktoś podsumował przygody Roberta z sezonu 2013 (ERC + WRC2 + WRC w Rally GB) na forum Autoklubu:

Cytuj:
1. dzwon to Kanary
2. Azory zaliczył rolkę ( zapominamy)
3. Portugalia masę szczęścia (ocena każdy sam wystawi) ok jechał dalej
4. Finlandia ( powtórka Portugalii)
5. Rajd Polski o czym zapominamy a ja przypomnę dwa razy ( urwane koło raz...),
6. Rajd Polski (ale na testowym dach i słynne krowy kto pamięta ale to dwa)
więc jak na określmy to poziom WRC-2 dość przygód na ilość startów

7. Wielka Brytania
8. powtórka Wielka Brytania

Także podobnie latał po poboczach jak na Monte czy teraz w Portugalii, no ale to nie dziwota jak na tak mały staż i tak świetne tempo ;)

PostNapisane: 8 kwi 2014, o 21:27 
.
AndrzejMick napisał(a):

Wyniki czystych oesów pokazują, że szybkość ma na równi z czołówką..

Właśnie nie bardzo.

Miał w WRC 2, oraz w jednym rajdzie w WRC, Monte Carlo, teraz pląta się między P7 a P10, co jest lekkim niedosytem po wynikach w WRC 2.
Spodziewałem się że będzie walczył o P3-P6, zależnie jak mu rajd podpasuje, szczególnie że Fiesta ponoć leży mu bardziej niż Citroen.

PostNapisane: 9 kwi 2014, o 06:39 
.
thuGG napisał(a):
Szybko zaczęło się obiwnianie pilota.

Jeżeli Twoja wypowiedź odnosiła się do mojego wpisu to po pierwsze nie obwiniam Maćka, bo uważam go za jednego z lepszych polskich pilotów. Tylko zwróciłem uwagę, że wiele razy startował już w tym rajdzie i może coś nie funkcjonuje w odpowiednim przekazywaniu swoich doświadczeń. Może duet Kubica/Szczepaniak nie jest tym idealnym, ale to tak tylko się zastanawiam. Nie wszystkie pary kierowca/pilot dobrze się dobierają i zmiany na prawym fotelu to nic niezwykłego. Zapewne wszyscy słyszeliście o Maćku Wisławskim, który ostatnio kilka lat startował z Łukaszem Byśkiniewiczem i wiele razy Łukasz mówił, że gdy Maciek widział, że za bardzo szarżuje, czy napina się na wynik to go "hamował", bo najważniejsze były kilometry oesowe i nauka. I jakoś nie pamiętam aby często byli poza drogą. Wiem, że to nie ten poziom rywalizacji, nie ten sam poziom presji czy nawet talentu kierowców, ale dobry pilot nie tylko dyktuje trasę i podaje kartę drogową na punktach kontroli,.
Wg mnie nie ma na co czekać, tylko Robert powinien nawijać kilometry, ale nie na testach gdzie po 2 przejazdach zna już odcinek na pamięć i nie ważne kto siedzi na prawym fotelu, tylko wybrać jakieś rajdy czy to do ERC czy nawet jakieś lokalne we Włoszech, Finlandii czy Norwegii, tak aby jechać w 100% na opis i ćwiczyć ten element rajdów.

PostNapisane: 9 kwi 2014, o 10:41 
.
feels3 napisał(a):
AndrzejMick napisał(a):

Wyniki czystych oesów pokazują, że szybkość ma na równi z czołówką..

Właśnie nie bardzo.

Miał w WRC 2, oraz w jednym rajdzie w WRC, Monte Carlo, teraz pląta się między P7 a P10, co jest lekkim niedosytem po wynikach w WRC 2.
Spodziewałem się że będzie walczył o P3-P6, zależnie jak mu rajd podpasuje, szczególnie że Fiesta ponoć leży mu bardziej niż Citroen.

W WRC2 na szutrach strata była spora do topowych WRCów, więc jasne było, że i WRC będzie tracił. IMO traci niewiele jak na swoje doświadczenie, 0.5 - 0.8 s/km, co jest bdb wynikiem.

PostNapisane: 13 kwi 2014, o 13:35 
.
Jak słyszę, ze Robert mógłby sobie dać spokój to się po prostu gotuję. Jak by Robert słuchał takich komentarzy to by NICZEGO w motosporcie nie osiągnął. Idąc takim tokiem rozumowania to Reprezentacja Polski w piłkę nożną powinna zostać rozwiązana a liga polska zlikwidowana już dawno. Gość zdobył tytuł w WRC2 wygrał 2 oesy w debiucie na Monte a "znawcy" się wypowiadają, że on się do rajdów nie nadaje. To kto się nadaje? Co ciekawe wielu komentatorów nie jest w stanie podać nawet kilku nazwisk polskich i zagranicznych kierowców rajdowych a wypowiadają się jak autorytety. To tak jakbym ja wypowiadał się na temat o którym nie ma pojęcia np. uprawy buraków albo operacji na otwartym sercu.
Na szczęście Robert ma psyche z tytanu więc prędzej czy później wyniki będą pomimo przejściowych kłopotów. Całe życie Roberta to walka z przeciwnościami losu więc jest w tej sytuacji weteranem.

PostNapisane: 13 kwi 2014, o 16:55 
moderator
Czy reprezentacja i liga jest sponsorowana z naszych podatków? Jeśli tak to ja bym chciał, żeby zostały rozwiązane a kasa poszła na inne cele ;)
A RK za państwowe nie jeździł i nie jeździ.... i w tym roku miał się uczyć... trochę żal po kolejnym wypadnięciu... ale niech się uczy i niech śmiga póki ma sponsorów ;)

PostNapisane: 13 kwi 2014, o 21:20 
.
To niczego nie zmienia, ale jednak za panstwowe jezdzi... :) Teoretycznie jest to społka notowana, ale jednak...

PostNapisane: 14 kwi 2014, o 14:47 
moderator
Sansei napisał(a):
Czy reprezentacja i liga jest sponsorowana z naszych podatków? Jeśli tak to ja bym chciał, żeby zostały rozwiązane a kasa poszła na inne cele ;)

Sporo klubów jest dotowanych bezpośrednio z kasy miejskiej, np. Piast Gliwice czy Śląsk Wrocław. Jest też sporo dotowanych przez spółki skarbu państwa, także "jest". Ach, też bym chciał wydać te pieniądze lepiej.

PostNapisane: 14 kwi 2014, o 20:04 
.
I stadioniki im pobudowali, te pieniadze chetnie bym wydal... :)

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 02:02 
.
rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, na cuda potrzebujemy trochę czasu

to hasło tak mi się luźno skojarzyło ze startami RK w WRC

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1