F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 17 sty 2018, o 07:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Następca Kubicy? ;)
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 17:48 
moderator
Coś jest chłopak nieźle jak na takiego malca sobie radzi ;)
Tylko teraz ja mam problem, bo mój osobisty syn, który i tak ma manię "pierwszeństwa" (czyli ściga się we wszystkim i ze wszystkimi) jak to zobaczył to odrazu powiedział: "ja tez tak chcę, będę szybszy od niego" no a mnie nie stać na takiego gokarda itp

http://kontakt24.tvn.pl/temat,3-5-letni ... upa=polska

Tytuł: Re: Następca Kubicy? ;)
PostNapisane: 21 kwi 2011, o 18:46 
.
E tam, linie kiepską trzyma, za szybko na wejściach, wyjścia takie sobie :wink: Daj młodemu korepetycje i go objedzie :P
Swoją drogą rozumiem synków, też bardzo chciałem mieć swojego gokarta jak byłem mały :)16

PostNapisane: 21 kwi 2011, o 19:03 
.
Ciekawe jak debeo trzyma linię na Simracing.pl w F3 8)

Jeżeli ten 3,5 latek jeździ od tak młodego wieku... To szacun, ale nikt w tak młodych latach nie dotknął nawet gokarta. A jeżeli ktoś taki był, to niech ktoś mnie poprawi. :o Im wcześniej rozpoczynać taką zabawę tym lepiej. Chłopak może sobie wyrobić cechy kierowcy wyścigowego, bo takie się najłatwiej przyjmują w tak młodym wieku.

PostNapisane: 21 kwi 2011, o 21:57 
moderator
Takich były pewnie tysiące. Pobawili się i przestali, a jak mieli pecha i yebniętych rodziców, to się męczyli dalej.

PostNapisane: 21 kwi 2011, o 23:29 
.
Ja tylko ciekaw jestem czy ci rodzice są świadomi co oznacza "kariera kierowcy" - konieczny wyjazd z Polski za parę lat + kupę kasy, którą trzeba władować, żeby myśleć cokolwiek poważnie o rozwoju chłopaka.

PostNapisane: 22 kwi 2011, o 07:25 
.
Nie czepiajcie się, bo może rośnie następny...

Maurycy :D

PostNapisane: 22 kwi 2011, o 18:34 
moderator
Przypomina mi to przypadek Klimka Murańki. Media zrobiły show, że brzdąc skacze dalej od Małysza na Wielkiej Krokwi (przemilczały, że robi to z rozbiegu o 20-30 belek wyżej), kontrakty, jakieś reklamówki w tv, ale gdy przyszedł czas na profesjonalne skakanie, to chłopak okazuje się jednym z wielu.

Oglądałem wczoraj ten materiał o nim... czego to rodzice nie zrobili, żeby tylko wsiadł do gokarta - sprowadzili najmniejszy dostępny na rynku i jeszcze przerobili, żeby sięgał do pedałów. Chłopak ma na pewno jakiś talent, ale jest wielu takich w jego wieku, tyle że nie mają tak zdeterminowanych rodziców. Widocznie wychodzą z założenia, że większa wrzawa wokół jego osoby dobrze przyczyni się do rozwoju tego talentu.

PostNapisane: 22 kwi 2011, o 19:05 
moderator
Jak się znam na kalendarzu, to tatuś dowiedział się z telewizora o Kubicy, a potem zaczął kombinować. No i wykombinował. Czasem sobie myślę, że dobrze by było niektórych tatusiów wałaszyć za młodu.

PostNapisane: 23 kwi 2011, o 09:00 
.
pieczar napisał(a):
Ja tylko ciekaw jestem czy ci rodzice są świadomi co oznacza "kariera kierowcy" - konieczny wyjazd z Polski za parę lat + kupę kasy, którą trzeba władować, żeby myśleć cokolwiek poważnie o rozwoju chłopaka.

jest mozliwosc za mlodu zalapac sie na jakiegos sponsora 8) i kasy nei trzeba tak ladowac heheh

PostNapisane: 23 kwi 2011, o 18:32 
.
Wielki Wódz napisał(a):
Jak się znam na kalendarzu, to tatuś dowiedział się z telewizora o Kubicy, a potem zaczął kombinować. No i wykombinował. Czasem sobie myślę, że dobrze by było niektórych tatusiów wałaszyć za młodu.

Sugerujesz, że tatuś powinien wcześniej się zabrać za "robienie" dzieci? ;)
No chyba nie to, że po zobaczeniu RK w TV naszła go ochota na... posiadanie potomka :P

PostNapisane: 23 kwi 2011, o 19:12 
.
budzio napisał(a):
Sugerujesz, że tatuś powinien wcześniej się zabrać za "robienie" dzieci? ;)

Raczej że ktoś powinien mu uniemożliwić ich posiadanie metodą chirurgiczną :wink:

budzio napisał(a):
No chyba nie to, że po zobaczeniu RK w TV naszła go ochota na... posiadanie potomka :P

I nikt mu nie wytłumaczył, że Obrazek jest też przyjemne i nikogo nie krzywdzi, a już najmniej własne dzieci :)21

p.s. przepraszam, ale musiałem Wam pokazać ten emot, od kiedy go kilka dni temu zobaczyłem na Autokąciku, wyję ze śmiechu. :lol:

p.p.s. Wesołych Świąt !

PostNapisane: 23 kwi 2011, o 19:28 
.
I pozostałym gentlemanom także wesołych...

PostNapisane: 23 kwi 2011, o 20:37 
.
Cytuj:
"Dzieciak tym żyje, i najchętniej ciągle by jeździł na gokarcie. Niestety przy tak delikatnych rączkach jeździmy 2-3 razy w tygodniu, maksymalnie po pół godziny"

Tyle jeżeli chodzi o ambicję ojca wyżej podanego dzieciaka. Jeżeli to dzieciak ma parcie na karty, to bardzo dobrze. O ambicjach rodziców nic to nie świadczy.

PostNapisane: 23 kwi 2011, o 22:42 
.
No cóz trudno, żeby dziecko samo podejmowało decyzję. Jak rodzic by nie chciał to skończyłoby się mniej więcej na: "Eee smarkaczu wszystko masz, a jeszcze ci się gówien jakiś zachciewa", a już wysłanie materiału do TV świadczy o "dużej determinacji". A zbieżność pewnych zdarzeń wydaje mi się nieprzypadkowa i bardzo możliwe, że Wielki Wódz ma rację. "Na zasadzie, a może, a może, a może coś z niego będzie, al by było fajnie, że no masakra"
Podczas gdy tak naprawdę, skąd można wiedzieć, czy coś z tego będzie. No, ale w najgorszym razie "byliśmy chwilę w telewizji". TVN-tak jak w przypadku Klimka Murański temat podjęła, bo to taka fajna i dobrze ugruntowana historia. Zwłaszcza po wypadku Roberta hasło "szukajmy następców mistrza" ma swoją aktualność. Chociaż Murańka ma na koncie przynajmniej jakieś sukcesy i to nie tylko w swojej kategorii wiekowej. Jednak tak naprawdę-teraz to i tak niewiele znaczy. Niemniej niech im się obu wiedzie, ale chyba są znacznie większe sznse na to, że Murańka będzie dobrym skoczkiem niż ten młody powiedzmy Jarno Trullim.

PostNapisane: 25 kwi 2011, o 19:16 
moderator
"szukajmy następców mistrza" - to dobre motto, tylko "szukać", znaczy "wybrać jednego z wielu", a nie wytypować od razu brzdąca i może jakoś to będzie.
Niemcy, Brytole czy choćby nawet Finowie mają co rusz jakąś gwiazdę, bo tą gwiazdę wyłania rywalizacja między setkami młodzików. A ten nasz dzieciak z kim rywalizację prowadzi? Z własnymi słabościami natury 4-latka prowadzącego gokarta? Pierdolenie kotka za pomocą młotka, a nie następca Kubicy.

Przydałoby się jeszcze kilka torów kartingowych z prawdziwego zdarzenia (nie tylko takich pod kapeluszem), gdzie można zrobić cykl zawodów z wielkim finałem, podobnych do tych na Orlikach. Niestety, na piłkę łatwiej kasę znaleźć, o patronacie zawodów nie wspomnę.

PostNapisane: 26 kwi 2011, o 22:08 
.
No pewnie racja, ale za dużo byś chciał. Dopiero za połówą kariery Małysza zaczęto myśleć o budowie infrastruktury dla seniorów, a dzieciaki i tak skakać nie mają gdzie., bo brakuje mniejszych skoczni, szkolenia od podstaw. A i tak jest lepiej niż w wyścigach. Piłka zawsze będzie sportem narodowym, bo "każdy może być selekcjonerem". 8)

PostNapisane: 27 kwi 2011, o 10:34 
.
Orlen woli sponsorować rajdy terenowe, bo parę osób ma darmowe wczasy w egzotycznych częściach świata. A tak to jakaś dziumdzia z działu PR musiałaby jeździć na tory kartingowe od Wąchocka do Pacanowa - na cholerę im to Lotos sponsoruje przynajmniej skoki narciarskie - pewnie smary do nart robią w rafinerii :)

PostNapisane: 27 kwi 2011, o 10:51 
.
Może już tak nie narzekajmy na Orlen i Lotos? Akurat Orlen jest obecny i w rajdach terenowych (Dakar Team), jak i w rajdach płaskich (Bębenek w RSMP oraz sponsor tytularny mistrzostw), i jeszcze w wyścigach (Verva Racing Team), z kolei Lotos sponsoruje jedną z eliminacji RSMP, Kajetanowicza, Chuchałę i Kościuszkę w rajdach i dodatkowo zaangażowany jest w projekt KIA Lotos Race - www.kialotosrace.pl . Ten ostatni projekt to jest właśnie zaangażowanie się w szukanie i wsparcie młodych zawodników. Fakt, że nie chodzi o osoby w wieku 4-5 lat, ale lepsze to niż nic. Na szczęście firmy stopniowo dostrzegają sens takich działań, więc dajmy im szansę.

PostNapisane: 15 cze 2011, o 18:44 
.
W lipcu kończy 5 lat, kilka razy za kółkiem (łącznie ok 1 godz) - na razie uczymy się kontrować...

Cytuj:
Tylko teraz ja mam problem, bo mój osobisty syn, który i tak ma manię "pierwszeństwa" (czyli ściga się we wszystkim i ze wszystkimi) jak to zobaczył to odrazu powiedział: "ja tez tak chcę, będę szybszy od niego" no a mnie nie stać na takiego gokarda itp

daleko nie masz - wpadaj z młodym, pisz na priv

http://www.youtube.com/watch?v=g8qp9uNPj0o

PostNapisane: 15 cze 2011, o 19:53 
.
Bardziej chyba się zapowiada na driftera niż kierowcę wyścigowego ;)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1