F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 lip 2018, o 14:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: GP2
PostNapisane: 12 lut 2011, o 10:31 
.
Zaczelo sie od bum,
Dzien wczesniej qual wygral Romek, ktory po zdobyciu PP udzielal wywiadu http://www.f1ultra.pl/index.php/wiadomo ... ubicy.html
Podczas startu doszlo do poteznej kolizji http://szykana.wordpress.com/2011/02/12 ... art-crash/
Gdy zgasly wszystkie swiatla Dani Clos ( P4 ) nie mogł ruszyc, zaczely sie mijanki, ale Jolyon Palmer nie byl w stanie dostrzec Clos'a, w ostatniej chwili odbil w prawo zaslaniajac widok Liuz'owi Razia ktory uderzyl w hiszpanskiego kierowce . Nadjezdzajacy z lewej Pal Varhaug nie majac szans na jakakolwiek ucieczke wpadl w to pobojowisko. Skonczylo sie na strachu, ale wyscig przerwano na 30 minut. Ostatecznie Romek zajal drugie miejsce, mimo usilnych atakow nie udalo mu sie wyprzedzic Bianchi'ego, ktory wygral pierwszy wyscig serii GP2 Asia

45minutowy skrot dzis na ES2 o 13 http://www.teleman.pl/prog-21391010-for ... eries.html

Tytuł: Re: GP2
PostNapisane: 13 lis 2011, o 11:18 
moderator
Dziś trochę obejrzałem... chłopaki się nie patyczkują ileż tam było cięć po niebieskim i to na całego, rozpychanek i w ogóle.. szok... szkoda, że kiepski przekaz miałem.

PostNapisane: 13 lis 2011, o 15:54 
moderator
Rośnie nowe pokolenie. Przepustki do F1 będą tej palanterii dawać, jeśli wierzyć gazetom. 8)

PostNapisane: 13 lis 2011, o 19:39 
moderator
No no, jak do tego dojdzie, to się będzie działo hehe, chyba że wydorośleją do tego czasu czy jakoś.... w zespołach ich poskromią.

PostNapisane: 14 lis 2011, o 12:47 
.
Ja boje sie co to bedzie sie dzialo w FR3.5 w przyszlym roku gdy chlopaki dostana DRS do dyspozycji... Strach sie bac.

PostNapisane: 14 lis 2011, o 23:55 
.
Będzie tak samo jak z pokoleniem Mansellow, Prostów i wyrostkami z pierwszej dekady tego stulecia, którzy nie mogą uwierzyć, że "kiedyś" biegi wrzucało się lewarkiem i i pedał sprzęgła pod lewą nogą, a do kulturalnej jazdy po torze wystarczało zwyczajne dżentelmeńskie słowo, a nie osobny wpis w kodeksie sportowym.

Pomyśl Wodzu - kiedyś młodziaki będą oczy wytrzeszczać jak ktoś im powie o braku DRS, KERS (niedługo ERS) w autach, nie trzeba było stosować kilku rodzajów mieszanek opon, a komputer pokładowy pełnił rolę drugorzędną. O ile do czego czasu jeszcze będą wyścigi i motoryzacja oparta na silnikach spalinowych. Bo jeśli będą to elektryki to trzeba będzie szukać sobie innego hobby, bo WWE na kolach mnie nie interesuje.

PS: Od następnego roku w GP2 w użycie w trakcie wyścigu długiego obligatoryjne użycie 2 mieszanek opon....

PostNapisane: 15 lis 2011, o 05:28 
.
Wyscigi samochodow z silnikami elektrycznymi moga byc ciekawe. Widzialem testy nowej serii EV Cup w Bedford, silniki faktycznie bardzo ciche, ale przeciez w GP3 jezdza na silnikach z kosiarek ;-) i wszyscy sie zachwycaja.
Widzialem dwie symulacje wyscigu, wydaje mi sie, ze przy wprowadzeniu ERS i innych cenzura wyscigi nie beda sie roznic od tych, ktore korzystaja z diesli lub spalinowych silnikow.

PostNapisane: 15 lis 2011, o 09:05 
.
Mannie napisał(a):
z diesli lub spalinowych silnikow.
:o

PostNapisane: 20 lis 2011, o 17:45 
moderator
Giermaziak z managerem w Trójce mówi, że zespół był bardzo zadowolony z jego testów. W sumie mają 4 wstępne oferty z GP2, ale też prawdopodobne, że zostanie w Porsche. Wiele zależy od Orlenu.

PostNapisane: 20 lis 2011, o 17:50 
.
Edi, też właśnie słucham "Trójki" :) Ale zatkało mnie jeszcze bardziej, jak usłyszałem, że Kuba ma już zaproszenia na testy w F1 od 2 zespołów :o

PostNapisane: 20 lis 2011, o 20:05 
moderator
Wywiad z managerem, który zarabia na robieniu gwiazdora z Kuby.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 20 lis 2011, o 21:10 
moderator
Nie, tam był manager i Kuba w studio.

@Nemezis Potem już nie słuchałem i ominął mnie ten kawałek, ale to bardzo ciekawe. Najbardziej ciekawe jest to, że mówi o zespole z czoła, czyli potencjalnie możemy wykluczyć Virginy i HRT. Zapewne chodzi też co najwyżej o posadę testera i to za kasę Orlenu.

PostNapisane: 20 lis 2011, o 21:22 
.
Ja odczytałem słowa Kuby i jego manago tak, że przyszły sezon chyba jednak jeszcze Supercup i walka o zwycięstwo w generalce, a potem przesiadka do GP2. Powiedzieli, że jeśli chodzi o GP2 to ma propozycje z zespołów, które nie narzekają na brak kasy. Choć bądźmy szczerzy, nawet niewielki zastrzyk finansowy z takiego Orlenu dla każdego zespołu będzie łakomym kąskiem.
Jeśli chodzi o F1 to mówili, że został zaproszony na testy w przyszłym sezonie, i zaproszenia dostał od 2 zespołów, ale nie powiedzieli których.

Ogólne wnioski są takie, że celem samym w sobie jest F1... ja wiem, że to będzie masakrycznie trudne do osiągnięcia ale nie jest to też niemożliwe, co pokazał nam choćby Robert :wink:

Ile w tym wywiadzie PR-u a i ile rzeczywistości, trudno stwierdzić. Jutro ma się odbyć konferencja z udziałem Kuby i ponoć mają powiedzieć coś więcej, zobaczymy.

PostNapisane: 20 lis 2011, o 21:31 
moderator
Edi napisał(a):
Nie, tam był manager i Kuba w studio.

Nie wiem jak to zrobiłem, że "Giermaziak z managerem" przeczytałem jako 'manager Giermaziaka'.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 21 lis 2011, o 12:04 
.
NemeZis napisał(a):
Powiedzieli, że jeśli chodzi o GP2 to ma propozycje z zespołów, które nie narzekają na brak kasy.

I wlasnie "manager" wszedl na mine.
:lol:

PostNapisane: 6 kwi 2012, o 22:08 
.
Sezon GP2 ruszył, a tu cisza? Może moje blogowe wypociny pobudzą Was do dyskusji? Nie jest to typowa zapowiedź sezonu, a raczej próba oceny sytuacji w jakiej znalazły się w tym momencie mistrzostwa masowo wychowujące kierowców F1.

PostNapisane: 7 kwi 2012, o 11:54 
.
Seria jak widać jest w świetnej sytuacji bo wciąż jest dość duże grono kierowców z odpowiednim finansowym zapleczem i ambicją swoją i sponsorów, żeby dostać się do F1. Nie znam tej całej młodzieży ale czytałem już wiele opinii takich jak Twoja, że lepszą obsadę ma w tym roku FR 3.5. Ale to tak naprawdę nie ma znaczenia, wystarczy czyjś awans raz na dwa-trzy lata a renoma najlepszej drogi do F1 i tak zostanie zachowana. Moim zdaniem w kolejnych latach koszta uczestnictwa dla kierowców będą raczej wzrastać na zasadzie sondowania możliwości drenowania kieszeni kierowców i sponsorów. Począwszy od F3 to już jest zabawa dla bogatych chłopców, z bogatych domów i z bogatymi sponsorami więc nie widzę specjalnie tego podnoszonego tu i ówdzie problemu "kosztu startów". Zresztą na tym też może opierać się skuteczność GP2 - tutaj pokazujesz ludziom z F1 na co cię stać - w przenośni i dosłownie niestety.

Wiele się czyta o kosztach startów w niższych seriach ale przedsięwzięcia takie jak np. F2 czy Auto GP pokazują, że niekoniecznie większa dostępność wpływa na ilość autentycznych talentów. Raczej na wzrost ilości "ogórków", niedzielnych ścigantów i trzydziestoletnich pół-amatorów, wśród których giną ci pojedynczy faktycznie utalentowani.

PostNapisane: 10 kwi 2012, o 19:07 
.
Jestem daleki od przepowiadania głębokiego kryzysu GP2. Te mistrzostwa wciąż są liderem na rynku i pewnie w najbliższym czasie nie ulegnie to zmianie. Jednak nie można nie zauważyć, że w tym roku lekko zwolniły, a na fali jest Formuła Renault 3,5, która wraca odświeżona i zebrała bardzo solidną stawkę. Czas pokaże, może nawet najsolidniejszą w historii?

Co do innych tworów, w rodzaju F2 i podobnych, to selekcja dokonuje się tu sama. Nie ma tylu zawodników z budżetami i kolejne cykle najzwyczajniej padają. Los ten podzieliły Formuła Master, A1 Grand Prix, Superleauge Formula. W tym roku rozgrywki Formuły Renault UK nie będą miały miejsca, a F3 Euro Series więdnie. Zaskakująco zdrowo wygląda za to Auto GP, tylko po co im ten Infineon Raceway?

Inną ciekawą sprawą jest to, że odkąd w Europie serie dla single-seaterów zaczęły wrastać jak grzyby po deszczu, zupełnie odcięta została Japonia, która kiedyś była dość popularnym przystankiem na drodze do F1.

PostNapisane: 10 kwi 2012, o 21:37 
.
F2 moim zdaniem już na samym starcie była na przegranej pozycji. Niby nazwa lotna ale całokształt niestety mizerny. Co do GP2, to pomimo słabszej stawki w tym roku, jest to seria, która zawsze będzie przyciągała najwięcej sponsorów i pieniędzy, bo ściganie się podczas weekendu w F1 to smakowity kąsek marketingowy. Pod względem sportowym FR 3.5 wygląda w tym roku bardzo obiecująco i tutaj trzeba upatrywać kolejnych transferów do przyszłej F1.

Bardzo fajnie ogląda się AutoGP, które moim zdaniem jest sto razy fajniejsze niż cały weekend ścigających się WTCC, dla których jest serią towarzyszącą :wink: Szczególnie będę śledził poczynania Sirotkina i Quaife-Hoobsa. Chłopaki mają zadatki na dobrych ścigantów :)2

Formuła Masters jak szybko się pojawiła tak szybko padła, bodajże 3 sezony przeżyli. Jestem tylko ciekaw, czy ktoś przejął te podwozia czy poszły "na żyletki"?

Mocno trzymam za to kciuki za GP3, które moim zdaniem jest serią fantastyczną! Ponoć stawka w tym roku szału nie robi, ale jak dla mnie ściganie się tam jest genialne, a dźwięk tych silników na żywo, pomimo ich niewielkiej mocy i pojemności, to poezja dla uszu :D

PostNapisane: 10 kwi 2012, o 22:44 
.
Wszystko rozbija się o kasę. GP2 będzie ciągnąć do czasu, gdy Michel i jego wspólnicy nie podwyższą kosztów do poziomu, gdy większe agencje przestaną postrzegać serię jako miejsce docelowe dla swoich zawodników.
Bycie przydupasem F1 nie wystarczy, gdy zespoły zaczną gwizdać powyżej 5 baniek za sezon, a sponsorzy zobaczą, że koszty są niewspółmierne do ekspozycji w mediach. A w dzisiejszych czasach coraz trudniej o ojca/dziadka/wujka z workiem gotówki do wyrzucenia. Mogę Ci powiedzieć, że już wielu menago szuka miejscówek dla swoich chłopaków po drugiej stronie Atlantyku ... i to już po startach w FR 2.0 czy sezonie w F3 ES..... bo to tańsza i stabilniejsza opcja.
Jeszcze kilka lat temu po za kilkoma brązowymi i Kanadyjczykami trudno było zobaczyć cudzoziemca w Indy Lights, Star Mazda czy.... ARCA :o

Popularność Auto GP i WSbR wynika z tego właśnie powodu - są relatywnie tanie, więc nawet i ekipom F1 opłaca się wysyłać tam swoich młodzików.

Ostatnio edytowano 13 kwi 2012, o 17:23 przez TobaccoBoy, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1