F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 21 sty 2018, o 09:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: FIA GT1 i LMS
PostNapisane: 1 sie 2010, o 12:32 
.
Jakby ktoś chciał się załapać na SPA 24 ha o transmisja jest pod obrazkiem:

Obrazek

No i jesteśmy po wczorajszym wyścigu GT1 na Spa i to na razie po za Wyścigiem w Abu Dhabi i Paul Ricard najmocniejszy kandydat do race of the year w gt. Wszytko można obejrzeć za friko na oficjalnej stronie mistrzostw.

Po za tym kilka wiadomości:
- od następnego roku do Gt1 wchodzą tunerowane prywatnie BMW M6, ale tylko 2, a w związku z kosztami transportu lotniczego odbędzie się to kosztem 2 aut innej marki (do samolotów transportujących mieszczą się tylko 24 auta);
- SRO nie zamierza walczyć o dostęp do głównych krajowych tv i zamiast iść wzorem ALMS (kupowanie czasu antenowego w duzych tv) będą uderzać w główny target czyli tych to stać na kupno choćby drogowych odpowiedników (Bloomberg) i młodych -26 i fanów sportów motorowych (transmisja w internecie),
- od 2011 rusza GT2 European Champs (docelowo celuje się w 5-6 rund, w tym Spa 24) w formacie 1 wyścigu 3-4 godzinnego z udziałem GT2, GT3, Gt4 i GTN bez większych podziałów na kategorie (przewidywane jest zwiększenie restrykcji, by auta GT2 i GT3 mogły rywalizować ze sobą bez większych problemów) na kilku popularnych torach (start sezonu przewidywany jest na 18 kwietnia na Monzy), w tym Nurburgringu, a głównym dawcą zespołów ma być GT Open, któremu trudno będzie utrzymać stawkę bez supportu FIA i marchewki w postaci SPA 24;
- GT1 w następnym roku uderza do Ameryki Północnej i do Chin;
- tegoroczny wyścig w Durbanie został przełożony na następny rok z powodów organizacyjnych (SRO chciało użyć konfiguracji A1 Gp, ale nie poradzono sobie z dostosowaniem nowej konfiguracji, gdy okazało się, że część starej nitki obecnie jest częścią stadionu wybudowanego na Mundial) - w tym rokuzamiast rundy w RPA odbędzie się wyścig na torze w Navarrze;

PostNapisane: 28 sie 2010, o 09:43 
.
GT1 w ten weekend jest na Nurburgring.

Wyścig kwalifikacyjny za 2 godziny. Z PP Enge i Turner w Astonie DB9.

Jutro ok 13:30 czasu miejscowego wyścig główny.

PostNapisane: 5 cze 2011, o 19:22 
.
Stefan Mücke vs Richard Westbrook: http://www.youtube.com/watch?v=3zv_j84t0Bw :roll:

PostNapisane: 22 sie 2011, o 16:22 
moderator
Wiem, wszyscy to oglądają, ale nikt nie pisze. :>
To ja wykorzystam dłuższą przerwę.

Z tego, co rok temu napisał Tytoniowy o GT1, oczywiście nic się nie sprawdziło. Nie o to chodzi, że znam się lepiej, bo pewnie się nie znam, tylko zauważyłem wieki temu taką prawidłowość, że jak jakaś nawet fajna i sprawnie organizowana impreza zaczyna mieć sny o światowej potędze, to w ciągu 2-3 lat interes się zwija. No i będą wyścigi w Chinach i Amerykach, za to nie będzie problemu z miejscami w samolotach. Prawdę mówiąc, 1/3 miejsc będzie wolna. A tak ładnie żarło.

GT3 za to ma się coraz lepiej. Nie wiem co by trzeba zrobić, żeby to spieprzyć. To znaczy na pewno coś chłopaki wymyślą, ale ja nie mam pojęcia. Kategorie kierowców i kretyńskie pitstopy z regulowanym odgórnie czasem to są tylko takie denerwujące ciekawostki i da się z tym żyć. W związku z naturalną śmiercią GT2 może by się udało kiedyś tak pokombinować, żeby nie było technicznych różnic między SRO i LMS we wszystkich odmianach? Jeśli podobno mają odżyć mistrzostwa endurance uznawane przez FIA, to by nie było głupie. Ale pamiętam, że pan Ratel już kiedyś próbował, wyglądało nieźle, jednak nie miał przełożenia na ekipę Mosleya.

W prototypach jest mniej więcej tak źle, jak po reformach wczesnego Mosleya. Trzymanie fabryk z daleka od GT to jest podstawa, ale prototypów prywaciarze nie uradzą, zawsze w dobrych czasach były fabryki, a prywaciarze tylko w charakterze ścierwojadów. I nie dwie fabryki od czasu do czasu, chociaż na początek niech będą i dwie, tylko niech mają interes, żeby jeździć wszędzie. Znów nadzieja w mistrzostwach endurance. Ostatni wyścig w Ameryce wyglądał tak, że dwa prototypy ścigały się do ostatniego okrążenia, trzeciego rozbił dostawca gotówki, a czwarty bez przekonania uciekał przed GT. Lekkie prototypy były dublowane przez GT, żenada i dziadostwo, całkiem jak w Europie przed powołaniem ALMS.

Się zobaczy, jak wreszcie coś w tej sprawie się uda mędrcom z Paryża, to pierwszy będę chwalił. Tylko niech mi dadzą szansę.
A przy okazji wszystkim miłośnikom GP Polski w (wpisz swoje miasto) zalecam obejrzenie nowego toru na Słowacji. Bez pieprzenia o formułach pierwszych znaleźli pieniądze, projektantów i wykonawców, potrafią ściągnąć dużą imprezę w trybie awaryjnym i wszystko działa, a tor jest zarąbisty (przede wszystkim dzięki ominięciu biura pana Tilke, chociaż to nie zawsze wystarczy, patrz Circuito de Navarra :P ). Z tym się wiąże sprawa nowego toru w smoleńskiej obłasti, gdzie wszystko zrobili odwrotnie, zwłaszcza pod względem finansowym, co z kolei dedykuję wszystkim tradycyjnie pytającym-dlaczego-nie-ma-GP-Rosji. Właśnie dlatego.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 17:03 
.
Wodzu, załapałem wczoraj na Bloombergu akurat GT3 i od razu zacząłem się zastanawiać cóż to za ładne torowisko. Patrzę, a toż to Slovakia się ukazuje :D 6 różnych pętli, do pokonania również w odwrotnym kierunku, czyli daje to nam de facto 12 pętli :o
Oczywiście brak pipidowatych wielorybów i innych wymysłów architektonicznych, ale one oprócz ładnego wyglądu do ścigania nie służą :wink: Tak więc sam tor i jego układ bardzo fajny, szczególnie z tym jednym szybkim szczytem.

U nas Wodzu to "chcom" od razu na "formułę pierwszą" budować, dzięki czemu zostaniemy ostatnim zadupiem w tej części Europy bez jakiegokolwiek toru z prawdziwego zdarzenia. Ale co tam Hungaro, Brno, teraz jeszcze ruskie...my zrobimy lepiej, z większym przepychem no i na pewno 10 razy drożej, ale zgodnie z PZP :)_

PostNapisane: 22 sie 2011, o 17:54 
moderator
TU NADUSIĆ i można oglądać ten tor. Albo na Dailymotion wklepać GT3.

PostNapisane: 23 sie 2011, o 12:27 
.
TobaccoBoy jeszcze na dwa tygodnie przed smiercia Champ Car prorokowal silna serie, ktora po kilku latach zaszkodzi F1... :/

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 13:53 
moderator
W sprawie dalszego, dynamicznego rozwoju mistrzostw GT1 są chyba nowe okoliczności. Wyścigi z Chin szły tylko na żywo (się nie załapałem) i w archiwum ich nie ma. Podejrzewam, że zaczęli coś kombinować z prawami telewizyjnymi i liczą na dużo-dużo pieniędzy. Powodzenia, za kilka lat można zacząć od początku.

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 18:37 
.
A kto mowi o dalszym dynamicznym rozwoju GT1 upada, dzieku Bogu to juz ostatni sezon. Ogladalem wyscigi na Ordos na zywo na Bloombergu ale gdzie mozna ogladac powtorki nie wiem. Wynudzilem sie ohydnie.

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 22:05 
moderator
Inna sprawa, że na tym torze nawet kolarze by musieli jechać w procesji. :)

PostNapisane: 4 kwi 2012, o 23:30 
.
Nie wiedziałem czy zakładać nowy temat czy podpiąć się pod ten istniejący.

Miało umrzeć a jednak żyje i rusza w najbliższy weekend ;)

http://gt1world.com/

Nowy layout strony oficjalnej.

Niestety nie widzę nigdzie "Live TV" ale mam nadzieję, że znajdzie się przed wyścigiem.

Obserwowałem to z niepokojem przez całą zimę, bo przyznam że w ubiegłym roku nawet spodobała mi się ta zabawa, choć wiem, że wielu narzekało na to i na tamto. Ostatecznie rzutem na taśmę i trochę na siłę organizując ostatnie ekipy udało się to jakoś zapiąć.

Będzie niedaleko nas na Słowacji. Niestety aż cztery wyścigi w Chinach, Korei i Indiach, bo to pewnie "ważne rynki" czy coś ;)

PostNapisane: 5 kwi 2012, o 10:28 
moderator
Live może się znajdzie, ale niekoniecznie. Dotąd wszystko było podczepione do Dailymotion, teraz widzę Youtube, a to sugeruje tylko te obrzydliwe reklamówki. W rozkładzie Motors TV jest tylko GT3. Może sprzedali komuś transmisję i zapomnieli napisać? :-?
Obsada ładnie wygląda w sensie estetycznym, jednak 18 sztuk to nie jest szał i będzie jak w zeszłym roku, a jak Ruskie narażą się Putinowi, to nawet gorzej. Już kiedyś był taki ruski zespół, a potem Chodorkowski paszoł w tiurmu i sru, nagle nie było. :)
A dwa lata temu płakali, że będzie za dużo zgłoszeń i się nie zmieszczą w samolot. Wolę GT3.

PostNapisane: 5 kwi 2012, o 14:01 
moderator
Poprawka: wolałem GT3. Właśnie obejrzałem listę zgłoszeń, to jest jakiś dramat. Chyba, że nie aktualizują, zobaczymy w sobotę. :(

PostNapisane: 6 kwi 2012, o 12:47 
.
Ja się już pogubiłem w tych wszystkich zabiegach Ratela. Jeszcze jakiś czas temu zanosiło się na to, że w tym roku GT1 mają ścigać się wspólnie z GT3. Nie wiem, kiedy i dlaczego porzucono ten pomysł. Mimo mistrzostwa w ubiegłym roku najwięcej w całym zamieszaniu stracił chyba Nissan, bo jako jedyny zbudował auto specjalnie z przeznaczeniem do tego cyklu, a teraz musi wstawić je do muzeum. Gwiazdy poodchodził gdzie indziej, ogólnie mizernie to wygląda. Za to widzę, że załapał się Matteo Cressoni, który przed trzema laty jeździł sobie u nas, tj. w DSMP.

PostNapisane: 6 kwi 2012, o 17:27 
.
Tak naprawdę GT1 to już chyba historia (?), tutaj będą się ścigać GT3 (a więc Wodzowi powinno się podobać - żartuję) aczkolwiek nie wiem dlaczego w nazwie mistrzostw pozostało "1". Dla fasonu chyba. Sama wizja Ratela odnośnie mistrzostw była i jest nawet fajna, jest patronat FIA, jest "world championship", jest dziewięć różnych kultowych marek, medialnie nie wygląda to najgorzej, starają się to napompować. Ale taka F1 jest tylko jedna a GT3 poza tymi mistrzostwami jeździ na świecie pewnie z kilkaset (?). Pomysł jest naprawdę fajny ale trochę nierealny niestety ale i tak trzymam kciuki, co zrobić. Przydałoby się kilka dużych nazwisk za kierownicą, skoro nie mamy już wyższej klasy samochodów to rangę mistrzostwom mogliby nadać uczestnicy.

kanał GT1 na YT, wrzucają tam teraz sporo materiałów

http://www.youtube.com/user/gt1world?feature=g-all-u

PostNapisane: 7 kwi 2012, o 20:23 
.
W pierwszym wyścigu pojedzie "aż" 17 samochodów, bo Sunred zdążył przygotować tylko jednego Forda GT.

W kwalifikacjach ciasno w czołówce ale ogony... daleko.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/98656

PostNapisane: 12 gru 2013, o 14:54 
.
Lisowski w Blancpain Sprint Series

http://wyscigi.autoklub.pl/news/wrt-wyb ... iego,52563

PostNapisane: 12 gru 2013, o 17:57 
moderator
Nieźle, da się to jakoś wygodnie oglądać?

PostNapisane: 13 gru 2013, o 01:21 
moderator
Da się, stream zawsze znajdziesz i chyba w Motors TV.
A może Polsat kupi prawa. :)21

PostNapisane: 13 gru 2013, o 10:33 
.
Powtórki czasami są w Eurosporcie, a na żywo w Sportklubie.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1