F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 16 lis 2018, o 20:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rajd polski 2013
PostNapisane: 26 sie 2013, o 12:54 
.
Mam zamiar się wybrać.
Ogólnie rzecz biorąc jak to wygląda od strony Kibica?
Wiadomo chciał by człowiek zobaczyć Kubicę, zrobić sobie zdjęcie, a jednocześnie pojechać na dziko bez biletu ustawiając się gdzieś na trasie OS.
Jest to możliwe?

Tytuł: Re: Rajd polski 2013
PostNapisane: 26 sie 2013, o 14:10 
.
Ja jadę na legala tzn. z 3 dniowym Rally Passem i tyle wiem :) co do reszty to jestem zielony i chętnie się do edukuje co jak i gdzie... :D

PostNapisane: 26 sie 2013, o 14:49 
.
Tez bede:-)

Bez biletu musisz duuuuzu nakombinowac kolego.

PostNapisane: 26 sie 2013, o 20:38 
.
Zazdroszcze 3 dniowego biletu. Spory wydatek. Plan jest taki, żeby przyparkować auto bezpiecznie jakieś 5 km od Wybranego OS. Strzelić z buta w uprzednio upatrzony zakręt przy jednym z OS. Nigdy nie byłem na tego typu imprezie i zastanawia mnie na jakiej zasadzie odbywa się sprawdzanie biletów oraz właściwie do czego one upoważniają. Liczę, że ustawienie się na poboczu trasy gdzieś w lesie między wiochami, nic nie kosztuje. Aczkolwiek max kolonko nie jestem wiec nie mowie ze tak musi byc. Znajoma opowiadała, ze dwa lata temu udała się na tę imprezę i przebyła na piechotę cały jeden OS, bez biletów. Brzmi to obiecująco. Wdzięczny był bym gdyby ktoś podzielił się szerszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

PostNapisane: 27 sie 2013, o 14:23 
.
Trzydniowy Rally Pass umożliwia:

- Wejście do wszystkich oficjalnie wyznaczonych punktów widokowych na odcinkach specjalnych Lotos 70 Rajdu Polski
- Oglądanie Wolnych Przejazdów, Odcinka Kwalifikacyjnego oraz Super OS Mikołajki (miejsce stojące przy Torze)
- Wejście na teren parku serwisowego
- Miejsce parkingowe przy każdym punkcie widokowym oraz przy Torze Mikołajki
- Oficjalny Informator z mapą Rajdu

PostNapisane: 28 sie 2013, o 20:24 
.
Fajnie, że całkiem nowe osoby zainteresowały się rajami i oby wam się spodobało, bo szutry to jest kwintesencja rajdów :)
A teraz może kilka słów, żeby wam nieco pomóc. Ale zaznaczam, że będę pisał może nieco ogólnie, a nie konkretnie jak to jest na Mazurach. Wiadomo, że odcinek specjalny to nie tor i nie da się go w 100% ogrodzić i przypilnować, aby ludzie nie wchodzili we wszystkie możliwe miejsca, ale organizatorzy oczywiście próbuje skupić ludzi w kilku punktach, tak aby było łatwiej nad wszystkim zapanować. I tak właśnie jest na Rajdzie Polski, gdzie wytyczone są punkty widokowe, do których prowadzą wyznaczone i często oznaczone drogi i gdzie powinny być przygotowane parkingi. Jeżeli ktoś jedzie pierwszy raz na rajd i chce wbić się na takie miejsce to bilet/karnet będzie niezbędny. Ale jeżeli ktoś chce wbić się na OS przed zamknięciem drogi i urządzi sobie piknik to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nikt nie sprawdzi wam wejściówki. Ale takie rozwiązanie oznacza zamknięcie się w jednym miejscu na cały dzień. Jeżeli zaś chcemy wejść do serwisu (park serwisowy) to karnet jest niezbędny. Serwis jest przy Hotelu Gołębiewski więc nie ma jak wejść bez wejściówki.

Sadomaczo napisał(a):
Zazdroszcze 3 dniowego biletu. Spory wydatek. Plan jest taki, żeby przyparkować auto bezpiecznie jakieś 5 km od Wybranego OS. Strzelić z buta w uprzednio upatrzony zakręt przy jednym z OS.

Podziwiam, żeby iść w sumie 10km + jeszcze coś wzdłuż odcinka, ale każdy lubi coś innego, ja wyznaję zasadę, żeby próbować dojechać maksymalnie blisko do odcinka i potem zastanawiać się gdzie zaparkować auto, chodzenia ograniczam do niezbędnego minimum. Często jest też tak, że policja lub ktoś z zabezpieczenia mówią, że do odcinka jest 1km, a faktycznie są 2km :)

A i jeszcze jedna sprawa, ostatnio na Mazurach mają tendencję do blokowania/zamykania wielu dróg dojazdowych do odcinków i pozostają tylko dostępne drogi do punktów widokowych lub mocne kombinowanie bocznymi drogami :)

PostNapisane: 28 sie 2013, o 20:41 
.
woocasch czyli rozumiem, że ja z wejściówkami mam pełen spokój, jedynie co to muszę dojechać do punktu widokowego danego odcinka no i oczywiście znaleźć miejsce parkingowe ;) czy parkingi oddalone są znacznie od punktów widokowych? ...jak wygląda kwestia oglądania tzn. lepiej siedzieć na jednym punkcie czy przemieszczać się pomiędzy nimi? Poza tym kiedy najlepiej udać się na zwiedzanie serwisu?

PostNapisane: 29 sie 2013, o 07:27 
.
Czy taki pełen spokój to trudno mi ocenić, bo wejściówki nie uchronią Cię od korków czy ewentualnego braku miejsca do zaparkowania, wszystko też zależy od tego z jakim wyprzedzeniem przyjedziesz. Bo wiadomo, że 5min przed startem odcinka to może być kiepsko z parkingiem i szukaniem fajnego meijsca do oglądania. Co do oddalenia parkingów od miejsc widokowych, to na Rajdzie Polski ostatni raz byłem jak było WRC w 2009 roku i wtedy z niektórych parkingów było widać odcinek specjalny, więc dojście to była dosłownie chwila. Co innego oczywiście znalezienie fajnego miejsca do oglądania.
Jeżeli jedziesz pierwszy raz na rajd to raczej skłaniałbym się do opcji urządzenia sobie "pikniku" przy trasie rajdu. Tzn. jeden przejazd potem relaks i ewentualnie zmiana miejsca na tym samym odcinku i drugi przejazd, chociaż jak patrzę np na plan soboty to między 1. a drugim przejazdem jest ponad 5h, trochę dużo i osobiście kombinowałbym z przemieszczaniem się. Więc może lepiej zaliczyć np.: OS1, serwis, OS5, OS7 i znowu serwis - czysto teoretycznie jest to do zrobienia, ale nie zawsze uda się wtedy zobaczyć całą stawkę zawodników.
Jeszcze co do wizyty na serwisie to z jednej strony najlepszy byłby ten w sobotni wieczór, bo jest to Flexi Service, czyli po pierwsze na obsługę auta jest 45min a po drugie zawodnicy odstawiają auto do Parc Ferme i potem albo oni albo nawet ktoś inny z zespołu biorą auto kiedy chcą, tylko muszą wyrobić się do określonej godziny. Dzięki temu przez długi czas coś się w serwisie dzieje i jest więcej czasu na oglądanie wszystkiego. Bo na normalnym serwisie w ciągu dnia to auta wjeżdzają co 2min (później co 1min) i po 30min też tak wyjeżdzają, czyli po kilku minutach w serwisie będzie cała czołówka rajdu i trzeba to jakoś ogarnąć :)

Jeżeli coś napisałem niezbyt jasno to śmiało pytajcie, ale super ekspertem od Rajdu Polski nie jestem i konkretnych super punktów czy skrótów w dojazdach do odcinków niestety nie znam, ale na rajdy jeżdżę od wielu wielu lat, więc ogólnię spróbuję doradzić i pomóc.

PostNapisane: 29 sie 2013, o 09:03 
.
To moze kilka moich spostrzezen z WRC z 2009 roku,jakkolwiek tamta impreza byla o wiele wiekszego kalibru ze wzgbledu na status eliminacji mistrzostw swiata.

1.Parking.
Tak jak wspomnial kolega to wiele drog jest pozamykanych i trzeba uderzac z buta ok 1-2km.
Ja zostawialem samochod na podworku u lokalnych mieszkancow.Wzglednie bezpieczne miejsce.Wtedy placilismy 5 czy 10 zl.

2.OS

W 2009 roku nie bylo w zasadzie fizycznej mozliwosci przemiescic sie z jednego OS na kolejny.Bariera byla oczywiscie komunikacja we wzgledu na masy ludzi.

3.Bilety

Totalnie nie widze sensu jechania na ta impreze bez mozliwosci wejscia do parku maszyn czy na superoes a przedzierania sie przez krzaczory i ogladanie sie czy steward nie zlapie mnie za kolnierz za brak biletu.No chyba,ze jestem mieszkancem lokalnej wioski.

Ja jade z Bialegostoku z kolega,ktora przyjezdza do mnie z Opola.Wciaz rozgladamy sie za jakims domkiem w sasiedztwie Mikolajek i jezeli ktos nie ma jeszcze noclegu to mozna sie porozumiec w tej kwestii

PostNapisane: 29 sie 2013, o 18:03 
.
No ja noclegi zaklepałem w mieścinie pod Rynem...
a tak BTW to wiecie może ile się czeka za przesyłką biletów kupionych przez ebilet? Czekam już tydzień i nic ;)

PostNapisane: 29 sie 2013, o 18:50 
.
Do 2 tygodni.Ewentualnie mozna odebrac na miejscu,

Tytuł: Re: Odp: Rajd polski 2013
PostNapisane: 13 wrz 2013, o 06:47 
.
Pobudka na Mazurach... Cudnie :-)
Do południa w planach Wilczy Szaniec a na 15 zjazd do Mikołajek :twisted:

PostNapisane: 13 wrz 2013, o 09:12 
moderator
Miłego pływania ;)

PostNapisane: 13 wrz 2013, o 14:36 
.
Zazdrosnik :P

PostNapisane: 13 wrz 2013, o 14:54 
moderator
Masz Land Rovera, bo inaczej to nie ;)
Dobra, w ogóle dziś odważyli się jeździć? Nic nie piszecie, zalało telefony?

PostNapisane: 14 wrz 2013, o 06:12 
.
Kalosze pilnie kupie! :-)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1