F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 23 sty 2018, o 08:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2003, o 16:03 
.
Ja bylem za fanklubami nawet gdy ich nie bylo :wink: bo dlamnie byl to super pomysl. Oczywiscie fora fanklubowe nie moga sluzyc do wzajemnych adoracji i jalowych polemik, powinno byc regulaminowo zabronione wypisywanie takich tekstow na forach fanklubowych. Dla mnie takie forum to szybki sposob komunikacji z innymi fanami McLarena. Mam zamiar kozystac z niego tylko w celu ulatwienia prowadzenia Fanklubu i do niczego wiecej (zreszta kto moze niech zobaczy co bylo pisane na forum McLarena) Dla mnie fanklub powinien prowadzic jakas dzialalnosc majaca na celu promowanie swoich ulubiencow (nic wiecej nie powiem bo to tajemnica narazie), a nie toczyc dyskusje na forach zamknietych.

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2003, o 17:24 
redaktor/moderator F1ultra
Ludzie, znowu ponoszą tu kogoś emocje :o :o :o

Prawie wszystkie posty dotyczą obaw, że fankluby będą działały na zasadzie podziału na "lepszych" i "gorszych" na forum, że nie będą to właściwie fankluby, a jakieś getta i miejsca do obsmarowania nielubianych forumowiczów, a nie do dyskusji o wybranym idolu/teamie.

Faktem jest, że czasem pewne osoby "sieją ferment", czy prowokują do emocjonalnych wypowiedzi, a spotykając się z odzewem, wynikają z tego awantury. Myślę, że mimo paru zgrzytów, forumowicze nie mają przed sobą tajemnic, jesli chodzi o przekonania i sposób artykulacji spostrzeżeń. Jedni są bardziej krewcy, inni spokojni. Widać w postach tego topicu, iż obawy mają przede wszystkim osoby, które mogą spodziewać się takich ataków pod kierunkiem swojej osoby. Pytam się, dlaczego od razu taka nieufność? To, że na forum dochodzi do spięć między fanami poszczególnych kierowców/zespołów jest rzeczą naturalną, a jeśli ktoś myśli, że fankluby mają dać upust złości pod adresem swoich adwersarzy to naprawdę zatracił racjonalny poglad na rzeczywistość. Czasy Inkwizycji dawno się skończyły, a fankluby naprawdę mają mieć wyłąącznie charakter rozrywkowy i odprężający.

Nic dziwnego, że akurat fanklub JPM został doceniony ;) Jeśli ktoś (wiadomo kto :-? ) liczył, że tam jedzie się z Schu i Ferrari jak z "furą gnoju" to się mocno przeliczył, bo nic takiego nie ma tam miejsca. Nie wiem skąd taka podejrzliwość i zajadłość sprzeciwu wobec fanklubów u niektórych forumowiczów...

Jestem za pozostawieniem fanklubów w obecnym stanie, a jeśli ktoś chce zapisać się do 5 fanklubów naraz to niech się dobrze zastanowi jaki jest cel jego działania. Poza tym dany moderator zawsze może odrzucić takową prośbę, podejrzewając szwindel, czy zwykły brak zainteresowania danym tematem. W końcu to forum reprezentuje całkiem wysoki poziom i bezcelowe jest sprowadanie go do piaskownicy pełnej małych urwisów, kłócących się o słuszność egzystencji fanklubów.

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2003, o 17:28 
.
Mi pozostaje się w 100% zgodzć z Vassago... :)2 :D

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2003, o 17:38 
.
Właśnie męczyłem się nad swoim elaboratem, ale postanowiłem zmienić formę, więc w między czasie zobaczyłem czy coś nowego się pojawiło w tym wątku, patrzę, czytam i się zgadzam, więc nie będę się powtarzał i skorzystam ze słów Vassago "Kogoś tu ponoszą emocje" !!!
Z pozostałą częścią także sie zgadzam.
W ankiecie głosowałem na TAK.

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2003, o 20:33 
.
Oczywiście wszystkie gały skierowały się na mnie......i na EDDIEgo :P :P :P

Ludzie NIE tyle co EMOCJE, a .............. nazwijmy to przemyślenia, rozważania, nad tym JAK może być.......... ;) ;)

A co do smarowania Schu i Ferrari (no z tym drugim nie do końca) , to ja już z tego wyrosłem na tym forum, więc nie ma się co obawiać :)2 :)2 :)2

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2003, o 21:47 
.
Pozwolę sobie w tym miejscu wyrazić zdanie odrębne.

To co pisze McLaren ma sens, jednak myślę że rzeczywistość skoryguje dobre założenia skończy się na tym, co Vassago uważa za nierealne.
Jak to mówią "Miłe złego początki"

Dlaczego tak uważam?

Wg mnie idea fanklubów jest bez sensu. Nigdy do żadnego nie należałem, i nie zamierzam do żadnego się zapisywać.

Dlaczego?

Nie wiem czy taki jest zwyczaj na forach tematycznych, dotychczas uczestniczyłem tylko w dyskusjach na Nieboszczce Projekcie. Potem przeniosłem się tutaj.

Abstrachując od poziomu dyskusji, jaki zrobił się tam przed agonią, ceniłem jedno. Możliwość wymiany poglądów, nieraz kontrowersyjnych, czasem świeżych i odkrywczych a czasem bez sensu. Osoby z którymi dyskusja wydawała mi sie bez sensu ignorowałem, z innymi spierałem się bardziej konstruktywnie. Wg mnie na tym polega idea forum.

Wprowadzenie moderowania jest moim zdaniem poważnym ograniczeniem wolności dyskusji. Argumentuje się to utrzymaniem poziomu itp. historiami.
Do czego to prowadzi?
Zapewne nie tylko Eddie pamięta jak wyglądało to na Projekcie (pisanie o nieboszczce nie jest chyba sprzeczne z regulaminem). Admin robił co chciał (jego prawo) i przypominał mi bardzo obecnego ministra zdrowia. Ja mam wyłączność na rację, wszyscy są głupi i się mylą. Jestem najmądrzejszy.
Do czego to doprowadziło?
Do końca.

Nie jest to zarzut do twórcy(ów) tej strony. Piszę o możliwych konsekwencjach i skutkach ubocznych. Jak śpiewa Anja Ortodox "Władza tak jak narkotyk, władza to wielka siła...."

Tu rodzi się pytanie. Gdzie jest granica między utrzymaniem poziomu Forum a autokratycznym dyktowaniem tego o czym wolno pisać a o czy nie?

Powie ktoś, że obrażanie itp. itd. jest niedopuszczalne.

Zgoda, jednak można to zrobić inaczej.
Nieprawda?
Choćby przykład Adasia (wielu pamięta jak "mocne" miał wejście. Z jednej strony można było go odłączyć, z drugiej strony ogólna dezaprobata dla takiego postępowania ze strony większości uczestników sprawiła, że ton wypowiedzi u tej osoby zmienił się diametralnie. Mało tego, uczestnik ten okazał się bardzo wartościowym "nabytkiem", dzięki Niemu znacząco powiększyłem swój zasób filmów archiwalnych. Okazało sie potem, że "łacina" jest zaledwie małą częścią tego co potrafi.

Można było jednak od razu odciąć go od tego Forum. Hmm?

Wracając do idei fanklubów.
Kłócą się one moim zdaniem z ideą wymiany poglądów. Jak ogólnie wiadomo, dyskusja polega na przedstawianiu sobie przeciwstawnych poglądów i na próbie przekonania do swoich poglądów oponentów. Tego niestety w fanklubach brak. Nie wiem jak jest dokładnie (w żadnym nie jestem), ale wydaje mi się, że potworzyły się towarzystwa wzajemnej adoracji, gdzie wszyscy klepią się po plecach, wmawiając sobie jacy to są fajni i wogóle. Przywodzi to na myśl stare niedobre komunistyczne czasy, gdzie garstka "mędrców" wmawiając sobie jacy to są nieomylni żyła w oderwaniu od rzeczywistości, każdorazową próbę ściągnięcia ich na ziemię traktując jako agresję.
Moim zdaniem niczemu to nie służy, a już najmniej wymianie pogladów. Nie może być o niej mowy, gdy wszyscy mówią jednym głosem.
Myślę, że Forum w założeniu spełnia wystarczająco warunki jakich trzeba do swobodnej wypowiedzi. Jest tyle wątków, że każdy może się wypowiedzieć, a jak ktoś nie jest zainteresowany to może to czy owo opuścić. Brak zdania odrębnego (w przypadku fanklubów) wypacza prawdę jak i istotę dyskusji. (Ile razy można powtórzyć jaki to MSC, JPM czy KIMI są świetni?)
Przy okazji jest to doskonała okazja do obgadania innych za plecami, bez dania możliwości ustosunkowania sie danej osobie do zarzutów.

Powie ktoś: Nie chcesz? nie zapisuj się. Prawda. Istnieje jednak ryzyko, że towarzystwo zmanierowane cieplarnianymi warunkami stworzonymi w fanklubach nie będzie miało ochoty na zderzenie z szarą ale realną rzeczywistością, gdzie Schumi nie jest świetym, JPM nie jest arcymistrzem itp. W takiej sytuacji Forum to może umrzeć śmiercią naturalną i stanie się tylko zlepkiem towarzystw wzajemnej adoracji.
Przykład? Ostatnią małą aktywność forumowiczów nie można wytłumaczyć tylko przerwą międzysezonową.

Zapewne w mojej opini jestem tu mocno odosobniony, jednak tak myślę i nie wstydzę się tego. Mówię otwarcie i każdy może sobie to przeczytać.

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2003, o 11:55 
.
Ale się porobiło... moim skromnym zdaniem to jak te fankluby się sprawzą to się dopiero wszyscy przekonamy, i to chyba dopiero jak sezon się zacznie na dobre , wtedy albo padną albo same się obronią nie ma teraz co się rozpisywać o czyś czego tak naprawdę nie wiemy Kris jezeli nie nalerzysz do rzadnego fanklubu to nie pisz że uwazasz że jest tak a nie inaczej bo nie wiesz jak jest...

Swój Fanklub prowadzę i mam zamiar robić to dalej chyba że ktoś jest temu przeciwny to proszę mówić.

Nie rozumie tylko dlaczego nie jestem ciągle przyjęty do Fanklubu M. Schumachera czy ktoś ma jakieś wątpliwości komu ja kibicuje...?? !!

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2003, o 01:16 
.
Nie wiele razy nie zgadzałem się z Krisem, ale teraz muszę. Po pierwsze muszę bronić adminów. Fankluby hulają chwilę tak jak i nowe forum i jak na razie nie widzę wyklucznia kogoś czy też banowania poza boćiańskim kretynem (gdzie wszyscy uznali to za słuszne). Poznałeś Kris osobiście Ewę i Roberta i wiesz dobrze, że nie są oszołomami więc cytowanie Anji (i przykładu Eddiego) chyba nie ma sensu. Idea jak dla mnie się sprawdza w kontekście zdrowej polemiki fanów na tematy jak najbardziej dalekie od uwielbieniea. W jednym możesz mieć rację, iż większa liczba osób byłaby zainteresowana naszą wymianą zdań. Jestem jednak zdania, że nie wszyscy forumowicze są zainteresowani klimatam czy Hak zdobył mistrzostwo dzięki miszczowi czy też nie bo przerabialiśmy to milion razy, a na forum fanów można ten wątek podnieść po raz kolejny bez żenady i posłuchać opinii kiboli a gwartantuję ci, że ie są jednoznaczne. Reasumując nie grozi ULTRZE upadek podobny do projektu (wg. mnie), po drugie nie grozi Ultrze jakaś niekontrolowana hegemonia adminów (wg. mnie) a po trzecie pozdrawiam Krisa i wszystkich forumowiczów.

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2003, o 13:09 
.
KRIS:
Choćby przykład Adasia (wielu pamięta jak "mocne" miał wejście. Z jednej strony można było go odłączyć, z drugiej strony ogólna dezaprobata dla takiego postępowania ze strony większości uczestników sprawiła, że ton wypowiedzi u tej osoby zmienił się diametralnie. Mało tego, uczestnik ten okazał się bardzo wartościowym "nabytkiem", dzięki Niemu znacząco powiększyłem swój zasób filmów archiwalnych. Okazało sie potem, że "łacina" jest zaledwie małą częścią tego co potrafi.

Odczytać takie coś od KRISa :o :o :o to chyba zaszczyt ;)

Tylko mnie interesi co ja jeszcze potrafie poza "łaciną" ;) ;) ;)

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2003, o 13:15 
.
Dużo fajnych rzeczy :D
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2003, o 19:23 
.
Funciu, użyłaś dość prymitywnych słów i argumentów :(

F-uncia napisał(a):

Eddie, po pierwsze sprawdź sobie definicję fanklubu w słowniku, to będziesz wiedział po co są fankluby.

:)3

F-uncia napisał(a):
Po za tym jeżeli boisz sie że ktoś Cię obgada za plecami (jak i User wyrzucony z forum) to widocznie macie ku temu powody.

F-uncia napisał(a):
No i to szpiegowanie.. kolejne znajdowanie dziury w calym na zasadzie głodnemu chleb na myśli...

F-uncia napisał(a):
Rozumiem Eddie, że sam zapisałeś się do paru fanklubów, bo chciałeś poszpiegować, czy czasem nikt cię tam nie objechał.. tak?

Nie po raz pierwszy traktujesz mnie jak smarkacza :( :)3
Myślę, że dobrze jest jeśli przed klinięciem "wyślij" czasem pomyśli się troszkę.

P.S. Czy mój poprzedni post tej treści został skasowany, czy to ja go w końcu nie wysłałem :)5

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 01:13 
.
Niestety, ale muszę wyjątkowo zgodzić się z Eddim i Krisem.
To prawda - ile razy można mówić jaki to pan X jest świetny?
Natomiast trudno mówić by fankluby kogoś dzieliły. Myślę tylko że zagłaskiwanie się może spowodować ich naturalną śmierć (gdy przejdzie pierwszy bum). Zresztą niektóre istnieją tylko formalnie (niestety).
Ale może to wina przedsezonowej pustyni i nadejście sezonu wszystko zmieni (tylko czy aby w fanklubach?).
Na razie widzę więcej plusów ujemnych niz dodatnich :) :-?

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 08:41 
.
naleze do funklubu Montoyi - i dopoki istnieje-chce w nim pozostac. faktycznie- niektorych rzeczy nie przystoi na ogolnym forum, ale cos w tym jest ze jak napisze w dziale funklubu-to nie chce mi sie juz na ogolny nawet zagladac... jak inni tak maja - to ja sie nieiwele w sezonie dowiem o opiniach nt ferrari :( to dosc skomplikowane.
bo w zasadzie to funkluby sprawdzaja sie chyba w innych sytacjach, w takich wlasnie gdzie na glownym wszyscy sie kloca i prowadza walke, wypowiadaja wojny, a wsrod swoich moga omowic strategie dzialania, plany ataku itp. (wiec do f1 to nie pasuje)
jednomyslnej opinii czy jestem za czy nie nie potrafie udzielic.

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 16:53 
.
Ja nie należę do żadnego fanklubu i to chyba powinno oznaczać, że ich istnienia nie uwżam za niezbędne, czy wręcz uważam, że są zbedne. Z tym, że nie mogę również napisać, że przeszkadzają mi one... No chyba, że poziom dyskusji na forum otwartym straci na dziłaności fanklubów. Wtedy pozostanie mi poszukać innego forum... ale tego sobie nie życzę.

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 18:22 
.
Sprawa podniesiona przez Angel jest chyba najważniejszą sprawą, którą miałem na myśli pisząc o niejasnych funkcjach fanklubów.
Jeśli część dyskusji o kierowcach i F1 odbywać się będzie wewnątrz fk - co jest nieuniknione, to straci na tym spora część forumowiczów i dyskusja jako polemika :(

Sam wiem po sobie, kiedyś zaglądałem oprócz ultry na koti i projekt, od pewnego czasu korzystam tylko z ultry, bo nie mam więcej czasu i nie lubię się rozdrabniać. Podobnie może być z "podforumami" fanklubowymi, nie będziemy mieć czasu, żeby przeglądać i jedne i drugie.

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 18:34 
.
Ja już o gettach pisałem, ale w ciągu sezonu i tak będziemy trzymać się raczej tego GŁÓWNEGO , otwartego forum....... ;)

Ja KLUB JPM traktuje raczej jako wymiane zdjęc, filmów , ciekawsotek o Juanie, ........................AAAAAAAAALLLLLLLLLEEEEEEEEEEEE, jest mało ALE........

skąd mam wiedzieć że fan FERRARI, jest także fanem F1 i chce wiedzieć wszystko o wszystkich, a zamieszczenie filmików o MOYku na "ograniczonym" forum powoduje że dostęp do niego ma......10 osbób.....

A np teraz filmy o Michelu dałem na forum OTWARTYM.......i chyba o to chodzi........żeby kazdy miał dostęp do wszystkiego, to się tyczy informacji o kierowcy jego zdjęc filmów i WSZYSTKICH innych aspektów bycia KIBICEM, no właśnie bycia KIBICEM F1 !!!!!!!!!!!!!!

napewno EDDIE czy PREDI chętniej ściągna filmy które są o zwycięstwach Michela czy FERRARI, a AS JR czy VASSAGO po filmy mówiące o jego osiągnięciach, .............. ALE

nie mogę wykluczyć że każdy z nich nie będzie chciał zobaczyć historzycznych zwycięstwtego drugiego, czy też przypomnieć sobie jak to było w tym czy innym sezonie...

WIĘC od tej pory przyżekam że wszystkie filmiki przynajmniej będe dawał na FORUM OGÓLNYM, dla całej "rodzinki fanów F1" 8) 8) 8)

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 18:41 
.
Zgadzam się z każdym słowem :)6 :)2

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 19:22 
.
User wyrzucony z forum napisał(a):
Odczytać takie coś od KRISa :o :o :o to chyba zaszczyt ;)

Tylko mnie interesi co ja jeszcze potrafie poza "łaciną" ;) ;) ;)

sam sobie dałeś odpowiedź.... poniżej :D :D :D

User wyrzucony z forum napisał(a):
WIĘC od tej pory przyżekam że wszystkie filmiki przynajmniej będe dawał na FORUM OGÓLNYM, dla całej "rodzinki fanów F1"

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 20:28 
.
Zombie napisał(a):
Niestety, ale muszę wyjątkowo zgodzić się z Eddim i Krisem.

Dlaczego niestety? :lol: :D :P Czyżbym nie miał zawsze racji?? :wink:

tak poważnie to chodzi mi właśnie o to, że na forum ogólnym, jak palnę coś bez sensu, to liczę, że ktoś mnie poprawi. Nawet jak uważam, że mam świętą rację, to dobrze jest poznać odmienne punkty widzenia. Jak argumentacja jest sensowna to może i dam się przekonać.

Dlatego Forum ogólne, w kategorii polemiki jest o wiele bardziej wartościowe (moim zdaniem oczywiście).

Poza tym boję się właśnie tego, że towarzystwo rozejdzie się po fanklubach i forum umrze śmiercią naturalną. Mam nadzieję, że tak się nie stanie i od początku sezonu wszystko wróci do normy.

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2003, o 21:25 
.
User wyrzucony z forum :)2 :D

Coś mi sie wydaje, że coraz więcej jest minusów niż plusów co do fk...

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1