F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 18 lis 2018, o 22:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: F1 w TV i ilosc przetwarzanych danych
PostNapisane: 29 lip 2018, o 08:19 
.
Przed chwila lecial krotki program na temat Tour de France i ile danych bylo pokazywanych w tym roku. Mimo ze nie ogladam kolarstwa to niesamowicie ciekawe info pokazuja. Pokazujac tor na zywo wiemy jakie nachylenie terenu w tym miejscu, powiew wiatru, ilosc deszczu ( to bardzo dokladnie). Ale co najbardziej mi sie podobalo to wiadomosci o samym uczestniku.jezeli dobrze pamietam to jest w FE. Informacje na temat jak sie czuje kierowca i jego tempo bicia serca. Kto by nie chcial zobaczyc tempo bicia massy i hamilton w brazylii 2008, czy w niemczech Vettela uderzajacego w bande.
Nie wiem co jeszcze byloby ciekawe.

Fajnie na tour de france wygladala ciezarowka gdzie siedzieli kolesie i przetwarzali te dane.

Tytuł: Re: F1 w TV i ilosc przetwarzanych danych
PostNapisane: 29 lip 2018, o 09:25 
moderator
Nie wiem tylko czy to już nie jest za dużym wkraczaniem w strefę osobistą/intymną zawodnika z tym sercem itp. może ile ma jeszcze moczu w pęcherzu? Dziś jak si6 zechce można mieć czujniki wszędzie i wszystko mierzyć. A zespoły się nie zgodzą by podawać dane z telemetrii, odczyty temperatury silnika, opon. Można by ale to też ważny element walki, taktyki, strategii. Może by i się chciało ale zgoda na to? Kiedyś nie było nawet wiadomo jakiej dokładnie mieszkanki opon kierowca używa, teraz jest to dokładnie wymalowane a nawet podawane czy nowy komplet czy stary. Kiedyś nówki widać było tylko po białych śladach/naklejkach na pierwszym kółku, póki się nie starły. Także progres w pokazywaniu danych i tak spory. Z wyjątkiem darmowego LT, tam regres. Ponadto w tym natłoku danych można się pogubić. Zatraca się piękno jazdy na torze, techniki pokonywania zakrętów, wgryzania się opon w asfalt i walki z przeciwnikiem, co wcale nie musi oznaczać wyprzedzania, w końcu liczy się atak ale i walka defensywna... ech.

EDIT:
Aha bo miałem dodac a zapomniałem. FA juz nie podobało się przekazywanie jego "prywatnych" rozmów z zespołem podczas kwalifikacji, a tu mówimy jeszcze o podawaniu bardziej prywatnych danych kierowców. A przecież o radiuo wiedzą wszyscy i nie ma sie co dziwić że jak ma tak barwne wypowiedzi to je puszczają ;)

PostNapisane: 29 lip 2018, o 14:23 
.
mi bardziej chodzi o sportowe=ludzkie dane. w koncu to jest sport i w kolarstwie sie bardzo jaraja tym bo tam jest mozna powiedziec 100% zaleznosci od czlowieka. fajnie to wygladalo i mozna na przyklad po wyscigu porownac kondycje kierowcow. ktory z nich padl juz w polowie itp itd.
Mysle ze to by bylo swietne. w koncu to nie jest ten go..niany Roborace tylko walka miedzy ludzmi

PostNapisane: 30 lip 2018, o 00:43 
.
Wchodzi obowiązkowe używanie rękawic biometrycznych, to myślę że pewnie coś takiego zrobią - ja akurat lubię dużo dodatkowych informacji :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1