F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 22 wrz 2018, o 05:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czesci aut F1 na aukcjach - ocena wiarygodnosci
PostNapisane: 23 lis 2014, o 16:46 
.
Na ebay jest multum czesci od aut F1. Ostatnio za grosze kupilem starter gear o auta alonso z 2008. z przymruzeniem oka na ta czesc patrze.
Napisalem do firmy produkujacej ta akurat czesc ale nie mam jeszcze odpowiedzi. jest to firma acetrax. podalem im numer seryjny.

powod tematu:
zastanawiam sie jak ocenic wiarygodnosc parzac na czesc. wszyscy pisza ze maja certyfikat autentycznoci. chcialbym aby w tym temacie ktos taki jak ja(z moim zainteresowwaniem) mogl zasiegnac opinii waszym krytycznym okiem.
na przyklad dzisiaj nie obstawialem tej aukcji bo zwatpilem. Dlaczego tak tanio?

SCHUMACHER BENETTON FORD B192 COCKPIT ECU HOUSING CARBON F1
http://www.ebay.co.uk/itm/SCHUMACHER-BE ... 1671605917

ADRIAN SUTIL / V. LIUZZI FORCE INDIA VJM03 FRONT WHEEL NUT F1 2010 RACE USED
http://www.ebay.co.uk/itm/ADRIAN-SUTIL- ... 1671605917

Tytuł: Re: Czesci aut F1 na aukcjach - ocena wiarygodnosci
PostNapisane: 24 lis 2014, o 17:24 
.
Ja myślę, że jeśli sprzedający zapewnia o posiadaniu certyfikatu autentyczności, to powinien on lub jego kopia być dołączony do przedmiotu i powinna być jakaś możliwość jego weryfikacji.
Szczerze mówiąc nie miałem okazji dokonywać takich zakupów, ale wydaje mi się że powinien być jakiś dokument przynajmniej w przypadku istotnych i rozpoznawalnych części.
Części drobne, typu nakrętka itp, można się spodziewać, że mogą nie mieć specjalnie wystawianych certyfikatów, ale wtedy może być ryzyko, że nie dość że nie pochodzą ze wspomnianego bolidu, to mogło to nawet nie być auto klasy F1 ;)

Tytuł: Re: Czesci aut F1 na aukcjach - ocena wiarygodnosci
PostNapisane: 24 lis 2014, o 22:18 
.
zgadzam sie. moj znajomy zamowil tez jakas nakretke. oczywiscie z 'certyfikatem autentycznosci'. gdy przyszla to certyfikat byl
kartka 10cm/10cm z wydrukiem kompuetrowym tego co bylo w tytule na ebayu. porazka. jedyne to to ze na pewno pochodzi z jakiegos
auta wyscigowego. stwierdzenie takie: jezeli nie pokazuja certyfikatu na ebayu to go po prostu nie maja.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1