F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 22 wrz 2018, o 05:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sezon 2010
PostNapisane: 11 lis 2009, o 22:13 
.
Witam.

Za nami koniec sezonu 2009. Zakładam temat w celu omówienia propozycji na rok następny.

Sezon 2009, choć w trochę zmienionej formule, jednak nie wyłonił jakiegoś nowego mistrza. Tradycyjnie został nim dotychczasowy mistrz, poprzednich lat, Tofik, we wszystkich 3 kategoriach.

Gratulacje dla prawdziwego chapmiona Ultry. :)

Wydaję się, że wprowadzone zmiany trochę uatrakcyjniło rywalizacje, można też zauważyć, że wprowadzone poprawki podniosły poziom zawodów, a przede wszystkim wyścigi stały się trudniejsze. Może to i dobrze.. Pewnie złożyło się na to kilka czynników. Przede wszystkim wprowadzenie kar wagowych. Myślę, że w przyszłym roku można podążać tym tropem i utrzymać wprowadzone poprawki w tegorocznych zawodach.

Chciałem zwrócić uwagę, że wprowadzenie ligi 30 lap, w moim odczuciu, było niepotrzebne. Strasznie mało osób startowało w tej lidze, widać nie cieszyła się taką popularnością jak liga 5 lap lub też Hotlap. Być może trzeba tę ligę zlikwidować??? Ja jeździłem w tej lidze bez przygotowania. Po prostu uruchamiałem grę i jechałem wyścig, za każdym razem zdobywałem punkty, bez zbędnych, czasochłonnych przygotowań, bez strategii, jednak pozwoliło mi to, zająć miejsce w pierwszej 10. W innych ligach było by to niemożliwe.

Liga 5 okrążeń i Hotlap pozostawiłbym bez zmian.

Chciałbym, żeby w przyszłym roku zacząć w końcu punktować ligę bez ustawień. Tam jest wszystko proste i można sprawdzić kto jakim jest kierowcą.

Teraz Wasza kolej, macie jakieś fajne propozycje to proszę piszcie, może admini uwzględnią nasze pomysły..

Pozdrawiam

Krzysiek

Tytuł: Re: Sezon 2010
PostNapisane: 12 lis 2009, o 21:06 
.
Odnośnie ligi 30 LAP. Jestem troszke odmiennego zdania. Obie ligi według mnie to ciekawa alternatywa dla robienia tych wyidealizowanych czasów przekraczając nieradzko tysiąc okrążeń na jednym torze :wink:
Choć z drugiej strony, jeżeli w następnym roku ma być zakaz dotankowywania, to może 30 LAP uatrakcyjniło by się- sprawdzana by była umiejętność oszczędzania opon.
Proponowałbym wprowadzenie dodatkowego punktu lub punktów za najszybsze okrążenie w lidze 5 i/ lub 30 lap.
No i cóż... Gratulacje się należą zwycięzcy.

PostNapisane: 12 lis 2009, o 23:36 
.
baranek napisał(a):
Chciałem zwrócić uwagę, że wprowadzenie ligi 30 lap, w moim odczuciu, było niepotrzebne. Strasznie mało osób startowało w tej lidze, widać nie cieszyła się taką popularnością jak liga 5 lap lub też Hotlap. Być może trzeba tę ligę zlikwidować??? Ja jeździłem w tej lidze bez przygotowania. Po prostu uruchamiałem grę i jechałem wyścig, za każdym razem zdobywałem punkty, bez zbędnych, czasochłonnych przygotowań, bez strategii, jednak pozwoliło mi to, zająć miejsce w pierwszej 10. W innych ligach było by to niemożliwe.

Liga 30 lap jest OK i powinna zostać, mnie osobiście się podoba.

baranek napisał(a):
Liga 5 okrążeń i Hotlap pozostawiłbym bez zmian.
Chciałbym, żeby w przyszłym roku zacząć w końcu punktować ligę bez ustawień. Tam jest wszystko proste i można sprawdzić kto jakim jest kierowcą.

Liga 5 okrążeń - bez zmian, ale hotlap z ograniczeniem okrążeń (50? 100? nie więcej). Jak widziałem te tysiące okrążeń to po porostu szok. Hot lap traktuję jak Quala a tu nawalone okrążeń od groma. Liga bez ustawień - tutaj można jeździć do woli i zdobywać punkty.

Moim zdaniem przydałyby się nowe tory o ile to jest wykonalne.
Deszczowe tory - może powinno być ich kilka, a nie tylko Monaco? Może zgodnie z poprzednim sezonem?
Kary wagowe powinny zostać.
To na razie tyle moich uwag.
Gratulacje dla 3 x winner.

PostNapisane: 13 lis 2009, o 20:44 
.
Liga 30 lap była ok, na moje może zostać. Ligi bez ustawień nigdy w życiu nie jechałem, wiec mnie to nawet nie interesuje.

Ogólnie sezon całkiem udany, pomimo kilku błędów (niestety, a może stety(?) nie można było poprawiać przejazdu). Kary wagowe to było dobre rozwiązanie i dało zmniejszenie różnic między zawodnikami.

Gratulacje dla wszystkich, a zwłaszcza dla Tofika.
Pozdro.

PostNapisane: 15 lis 2009, o 22:22 
.
Moim zdaniem w kontekście przyszłego sezonu trzeba się zastanowić nad przyczynami strasznie małej frekwencji i pomyśleć nad sposobami jak to zmienić. Za chwilę będziemy się ścigać w kilkanaście osób i zabawa stanie się średnia. Może jakaś promocja czy coś ? Nie wiem, ale przydałoby się parę ciekawych pomysłów, może by się coś wybrało i zadziałało.

PostNapisane: 15 lis 2009, o 22:44 
.
Wydaję się, że gra w tym roku była trudniejsza niż rok wcześniej. Może to przez to???

PostNapisane: 16 lis 2009, o 16:00 
.
Dzieki wszystkim za sezon 2009, gratulacje dla tofika, za wszystkie 3 wygrane w generlace. Sezon ciezki przez kary wagowe, ale moze to i lepiej bo bylo bardziej wyrownanie. Dzieki rowniez moim nablizszym konkurentom, byla walka do konca, pozdr.

PostNapisane: 16 lis 2009, o 20:24 
.
Na początku GRATULACJE dla TOFIKA, który kolejny raz pokazał nam gdzie jest nasze miejsce :)
W drugiej kolejności PODZIĘKOWANIA dla Młodego za wspaniałą grę, która dostarczyła nam wiele radości w tym roku.

Mój sezon 2009 - Tylko raz byłem naprawdę zadowolony z tempa wyścigowego i było to na torze SANMARINO. W prawdzie w 30lap nie miałem wtedy super wyniku, ale w lidze 5lap :D - z resztą nie ważne.

Mimo bardzo równej jazdy uzyskałem znacznie gorsze wyniki niż w zeszłym sezonie. Nie liczę ligi 30 okrążeń, bo tu jestem zadowolony. W większości wyścigów mój best lap był znacznie gorszy niż best lapy zawodników za mną :)

W lidze 5 lap dla mnie dramat jeśli chodzi o punkty, ale z jazdy i tak radość.

Na koniec sozonu zapunktowałem trochę w HOTLAP, ale ta liga nigdy nie była moją ulubioną.

Generalnie w tym roku uważam, że bolidy prowadziły się o wiele gorzej, wyścigi były przez to o wiele trudniejsze i dawały znacznie mniej satysfakcji.

SUPER POMYSŁEM BYŁY KARY WAGOWE!!

Beznadziejnym - KERS :)

Jak widzę sezon 2010?
1. Bez KERS
2. Niższe zużycie opon (lub mniejszy wpływ zużycia na zachownie bolidu, nie może być tak, że opona zużyta w 20% musi być natychmiast wymieniona).
3. Może jakieś nowe tory (nowe w sensie nowe plansze ;-) i tory zgodne z kalendarze F1).
4. Więcej wyścigów mokrych (i zrobionych tak, żeby poza terminem danego wyścigu zawsze było słońce, a w czasie GP pogodę losowo podaje ADMIN).

UWAGA
Mam propozycję, pomysł, sugestię!
Może w ramach takiej dodatkowej zabawy dałoby się zrobić dwa tory testowe na zimę - TOR KIELCE i TOR POZNAŃ :)
Moglibyśmy pościgać się bez żadnych kar i może bez żadnych ustawień? Na przykład do połowy stycznia jeden tor, a do rozpoczęcia sezonu drugi tor?

Dla mnie byłoby świetnie, gdybyśmy mogli pojeździć po naszych Polsich torach :)

W czasie takich testów moglibyśmy testować nowe rozwiązania dla sezonu 2010. Ustawienia bolidów, typy opon czy pogodę?

PostNapisane: 16 lis 2009, o 20:48 
.
super pomysl, ale zeby to zrobic kolego to trzeba sie interesowac gra, a nie ublizajac nikomu admin mo to troche gdzies ;/ ile razy jakby nie tofik wyniki bylyby z bledami ;/
frekwencja spada bo niestety gra sie zrobila w tym sezonie trudniejsza i sie nie rozwija niestety ;/ ciekawe przez kogo ;/

PostNapisane: 18 lis 2009, o 13:24 
administrator
Proszę zwycięzcę o kontakt mailowy w sprawie nagrody (nagród :P)

PostNapisane: 18 lis 2009, o 19:56 
.
Dziękuje twórcom gry i moim rywalom za sezon 2009.
Sezon w porównaniu z poprzednimi był dużo trudniejszy, bolid z wagą powyżej 35 kg już nieźle się ślizgał.
To co trzeba zmienić żeby uatrakcyjnić rozrywkę pisałem już wiele razy.
Wielki plus za zorganizowanie ligi 30 LAP, która okazała się niezwykle ciekawa szkoda jedynie że w tak nielicznym gronie.
Dobry pomysł testować już jakieś rozwiązania przez sezon zimowy.

PostNapisane: 19 lis 2009, o 11:47 
administrator
cytując zwycięzcę " chciałbym zdecydować żeby nagrodę dostał Vit za 5 LAP i Marnow za 30 LAP"

Tak więc dzięki sympatycznemu gestowi Tofika 2 pozostałe bolidy trafią w ręce drugich na pudle.

Proszę kolegów o podanie adresów do wysyłki.

PostNapisane: 20 lis 2009, o 18:08 
.
Również chciałbym wszystkim podziękować za mijający sezon, był naprawdę ciekawy i do końca ekcytujacy. Specjalne podziękowania dla Tofika za walkę fairplay do samego końca. :)
Mam nadzieje, że spotkamy się w przyszłym sezonie i że będzie NAS więcej.

PostNapisane: 21 lis 2009, o 20:32 
.
Dziękuję wszystkim za wspaniałą walkę, jeszcze sporo muszę potrenować :)
Oczywiście w nowym sezonie spotykamy się w komplecie, mam także nadzieję, że jakieś zmiany w grze będą.

PostNapisane: 22 lis 2009, o 22:24 
.
Zapraszam na http://www.owf.fora.pl nowa liga MRO OWF ;)
Gratulacje dla TOFIK-a :))

PostNapisane: 8 lut 2010, o 10:08 
.
Hej,

Co robimy z sezonem 2010?? Wkrótce startuje Formuła 1, a nasza liga śpi..

PostNapisane: 11 lut 2010, o 19:22 
.
niestety i dlugo bedzie jeszcze spac......... ja w tym roku nie jezdze tutaj tylko w MRO, tam przynajmniej jest zaanagazowanie osob prowadzacych i rowniez fajna zabawa

PostNapisane: 23 lut 2010, o 00:45 
administrator
Niestety ostatnio nie mam wogole czasu na rozwoj sprinta :(.
Dzis przysiadłem cały wieczór i zrobiłem wersje 2010 (niestety stary flash). Brakuje jeszcze stronki na sezon 2010 a jezeli chodzi o gre to zdjec i kolorów bolidów z 2010. Postaram sie do jutra a najpozniej do konca tygodnia wgrac na serwer i postawic lige na 2010 rok.

Z nowości w wersji 2010.
-brak tankowania w boksach :)
-dodana opcja boost zamiast kersa. Narazie regulowana tylko z kokpitu (nie w setupie). W menu pokazuje się moc silnika dla danej opcji. Róznica w zuzyciu paliwa miedzy 0 a 10 wynosci około 30%.Moc od 770 do 820. :)
-dodany licznik zuzycia paliwa na ostatnim okrazeniu :)
-Sporo poprawiona fizyka opon 8) (przeniesiona troche z wersji java nad ktora pracowałem w tamtym roku ale narazie jej rozwoj sie zatrzymal troche z braku czasu a troche z braku osoby ktora zrobiłaby grafike torów i gry...). Teraz jest symulowany tak zwany slip angle czyli kat poślizgu. Najwieksza przyczepnosc w zaleznosci od ustawien bolid ma przy poslizgu rzedu 7-10 stopni i potem przyczpnosc sie zmniejsza. Wczesniej nawieksza miał przy 0 poslizgu co było mało realistyczne :roll: .

Ligi w 2010 beda te same co w 2009 chyba ze chcecie jakies małe korekty?

PostNapisane: 23 lut 2010, o 19:44 
administrator
Stronka zupdejtowana, terminy poustawiane. Nowa wersja gry wgrana :).
Zostały zdjecia bolidów i kolory bolidów, chyba ze chcecie jakies inne zmiany?

PostNapisane: 23 lut 2010, o 23:45 
administrator
Nowe bolidy wgrane :).
Zapraszam do testów nowej wersji :D

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1