F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 16 paź 2018, o 01:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: sezon 2009
PostNapisane: 15 lip 2009, o 17:17 
.
Głupi pomysł. Każdy jeździ wtedy kiedy mu się podoba i oczywiście należy mu się miejsce w klasyfikacji.
Ja jeżdżę we wszystkich wyścigach, ale czasem nie wejdę do 20-tki, albo nie ukończę ligi 5/30 lap albo jeszcze coś innego się przytrafi (np. portal akurat padnie) i wtedy nie dostaję kary wagowej. Można to u mnie łatwo zauważyć w lidze 5 lap, mam punktowane tylko 4 na 9 wyścigów za to bardzo wysoko.

Zgadzam się z Ujmam'em. Lepiej jest zawsze zdobyć te 15 pkt i mieć karę wagową niż jeździć i zwyciężać 1 na 3/4 wyścigi. Właśnie mój przykład pokazuje jaką mam stratę do czołówki mimo 2 zwycięstw oraz 2 i 5 miejsca.

PostNapisane: 15 lip 2009, o 20:08 
.
OK :)
Nie to nie :)
Oczywiście myślałem, że jak już to liczy się jak ktoś pojedzie choć jedno kółko to ma zaliczony wyścig.

Ale nie to nie :) NIE UPIERAM SIĘ :)18

Po temacie :)

PostNapisane: 17 lip 2009, o 19:48 
.
ej no kurde co jest zrobilem wyscig ale mi go nie zapisano.... i jeszcze pisalo ze zostalo zapisane 30 okr. co jest kurde? da sie cos z tym zrobic.? najlepszy czas mialem 43.5 i cos dalej

byly klopoty przy kolku wyjazdowym po tankowaniu jak sie tankowalo to nastepne okr. nie bylo liczone <moja rada nie jezdzijcie w 30 lap>

Obrazek

http://www.zapunktuj.pl/rejestracja,43631.html

PostNapisane: 18 lip 2009, o 07:34 
.
Wystarczy, że na chwilę wystąpi przerwa w działaniu portalu lub internet Ci na chwilę przestanie działać i niestety zapisuję Ci moment w którym jeszcze działało. Miałem ten sam problem w lidze 5 lap, nie zaliczyło mi ostatniego okrążenia bo strona przestała działać.
Nic z tym nie zrobisz, ja też nie miałem powtórki. Mówi się pech i jedzie dalej ^^

PostNapisane: 18 lip 2009, o 09:03 
.
Do końca tak nie jest, że jak na chwile przestanie działać Internet to wszystko zostanie utracone.
30 LAP jeździmy w większości ponad 15 min i przerwa w działaniu może być krótka ważne żeby czas na ostatnim okrążeniu się wgrał (czytaj działał już z powrotem internet).
Abym nie był gołosłowny to podaje przykład czasu MAT'a46 z 2007 Melbourne 2007 MAT46 Liga 5 LAP
Aczkolwiek dobrze by było gdyby od przyszłego sezonu było jakieś rozwiązanie na utraty Internetu dla lig na wiele okrążeń.

Oczywiście na Hungaroring nie obyło się bez błędów.
Okrążenie zjazdowe do pitlane i wyjazdowe z pitlane jest liczone jako jedno. Radzę uważać !

PostNapisane: 18 lip 2009, o 12:33 
.
no trudno bedzie sie jezdzic dalej...

Obrazek

http://www.zapunktuj.pl/rejestracja,43631.html

PostNapisane: 20 lip 2009, o 23:08 
.
Tofik napisał(a):
Oczywiście na Hungaroring nie obyło się bez błędów.
Okrążenie zjazdowe do pitlane i wyjazdowe z pitlane jest liczone jako jedno. Radzę uważać !

Juz niestety wiem, o co Ci chodziło :( . Jak to czytałem to nie za bardzo zrozumiałem, a że z czasem u mnie krucho, grałem bez podglądania pitstopów u już grających w 30 lap. No trudno. Myślałem, że czas przejazdu tego okrążenia nie jest liczony. Gdyby nie to byłoby na prawdę dobrze z moim czasem, a i 1 pit byłby mniej.

PostNapisane: 21 lip 2009, o 10:46 
.
Rozumiem, że jedyną opłacalną opcją jest pojechać na 1 pitstop tak jak to zrobił Tofik. No cóż trzeba będzie trochę poćwiczyć z paliwem ^^

PostNapisane: 22 lip 2009, o 21:26 
.
Dokładnie jeden pit jest optymalny,ale trzeba nalać paliwa na jedno okrążenie więcej. Teraz już wiem :(

PostNapisane: 25 lip 2009, o 15:40 
.
Całkiem przypadkowo zauważyłem, że wystarczyło przejechać linię mety 2 razy by zaliczyło okrążenie.
Ten przypadek wyglądał tak, że przejechałem linie mety i zauważyłem, że mam mało paliwa, więc zakręciłem z powrotem by zjechać do pitstopu (dosłownie na oparach, bo prędkośc już mi spadała) i następne kółko mi zaliczyło, dlatego mam najszybszy pitstop :) Normalnie ludzie mieli 1:35, a ja 1:22

PostNapisane: 26 lip 2009, o 21:15 
.
ekSeL do twojej dobrej rady zastosował się Vit.
Pojechał 2 razy celowo pod prąd, wykorzystując ten błąd do zyskania na czasie.
Czasy okrążeń ( okr. 12 1:03.190 i okr. 23 1:02.594) kiedy tankował to potwierdzają.
Dzięki temu całe GP Węgier w trybie 30 LAP jest wypaczone.
Dodatkowo DAMIAN93 i LESIU1988 powinni jechać jeszcze raz, oni nie wiedzieli o błędzie.

Co robimy?

Ja jestem za DSQ dla Vit'a dlatego że pod prąd się nie jeździ tym bardziej wykorzystując błąd.
Na restart GP 30 lap nie wiem czy jest już czas.
Anulowanie GP Węgier można jeśli kary z tego GP zostaną przeniesione na następne.

PostNapisane: 26 lip 2009, o 21:57 
.
Tofik napisał(a):
Co robimy? Ja jestem za DSQ dla Vit'a dlatego że pod prąd się nie jeździ tym bardziej wykorzystując błąd.Na restart GP 30 lap nie wiem czy jest już czas.Anulowanie GP Węgier można jeśli kary z tego GP zostaną przeniesione na następne.

Ja jestem za restartem 30 lap, po poprawieniu błędu, jeżeli to możliwe. Jest teraz wakacyjna przerwa, więc czasu jest wystarczająco dużo.

PostNapisane: 27 lip 2009, o 01:25 
.
Też jestem za restartem. Na początkowym okrązeniu zrobiłem błąd, który kosztował mnie kilka sekund. Nic to - jechałem dalej.
Ale gdy po tankowaniu nie zaliczyło mi kółka , po prostu zrezygnowałem. Nie czytałem wcześniej forum.

PostNapisane: 27 lip 2009, o 07:55 
.
Ja bym tego nie nazwał wykorzystywaniem błędu tylko próba zminimalizowania strat spowodowanych przez błąd. Zmianę strategi z dwóch postojów na jeden - wiedziac o błędzie - też możnaby potraktować jako wypaczenie. :)

Głosuje za restartem 30lap lub anulowaniem.

PostNapisane: 27 lip 2009, o 10:38 
.
Restart byłby jak najbardziej na miejscu (ale po naprawie) lub anulowanie wyników, bo to co się działo na Węgrzech, to totalna kpina. Błędy powinny być eliminowane, ale od jakiegoś czasu nic nie jest robione.
Młody się gdzieś zawieruszył i nie ma po nim najmniejszego śladu.

PostNapisane: 27 lip 2009, o 11:16 
.
Przychylam się do większości za restartem GP Węgier w trybie 30 LAP.
Napisałem PW do Admina w tej sprawie pozostaje czekać na decyzje.

PostNapisane: 27 lip 2009, o 12:31 
administrator
Witam. Postaram sie poprawic blad i zorganizowac restart jeszcze dzis wieczorem.
Wszelkie wyscigi w lidze 30 lap przed oficjalnym potwierdzeniem usuniecia bledu beda kasowane. (blad bedzie usuniety najprawdopodobniej dzis wieczorem kolo 23.)

Sorry za zamieszanie.

PostNapisane: 27 lip 2009, o 21:21 
administrator
Blad zostal poprawiony na Hungaro i na kolejnych trasach. Zycze udanej zabawy.
Zwroccie uwage na uaktualniony kalendarz dla wszystkich lig.

PostNapisane: 17 sie 2009, o 18:48 
.
KERS - Piszę to bo zgodnie z duchem naszej rywalizacji uważam, że należy ją dostosowac do realiów F1 i ZLIKWIDOWAĆ KRES. Prawda jest taka, że wszystkich nasz on denerwuje i w zasadzie to więcej przeszkadza niż pomaga. Jestem zatem za jego całkowitą likwidacją, począwszy od następnego GP tj od GP BELGII (bo na torze w Monteralu można już jeździć co kilku z Nas już uczyniło).

Co Wy na to?

W F1 z "przekleństwa" korzysta już w zasadzie tylko zdesperowany McLaren i moje ukochane Ferrari (wiem, nie jestem w tym oryginalny ;) ).

PS SANMARINO to pierwsze GP w tym sezonie, z którego jestem zadowolony. Naprawdę dobrze mi się jechało. Popełniłem tylko jeden błąd (na wagę 2 miejsc - 10sekund) gdy na 24 kółku zachrupał mi net i zanim się obejrzałem leżałem już na bandzie :(

PostNapisane: 17 sie 2009, o 19:53 
.
Gratuluję Broneq 30 LAP jak i również 5 LAP na torze San Marino.
Ja specjalnie na KERS w Ultra Sprincie nie narzekam.
Kłopot mam jedynie z wyczuciem chwili kiedy zaczyna on działać efektywnie (wizualnie słabo widać jak bolid przyspiesza).
Również nie jeździ mi się dobrze z nim kiedy mam bardzo ciężki bolid.
Dobrą strona jest to, że trzeba znaleźć tam miejsca gdzie przynosi on zyski a nie zawsze jest to jedna prosta.

W tym sezonie podobnie jak i w poprzednich brakuje mi nowych torów tak żeby była też zgodność z wyścigami F1.
Ciekawe czy byłaby możliwa w przyszłym sezonie nowa szata graficzna na Flashu v.10 zwłaszcza, że wspiera on akceleracje kart graficznych.

Broneq jeśli chcesz jakiś zmian zrób ankietę albo osobny temat dotyczący zmiany.
Jeśli opowie się za tym większość to napisz do Admina PW w tej sprawie.
Informuje również, że nie ma szans na zmiany do początku września ponieważ Administrator ma urlop.
I do wszystkich jeśli ktoś ma ważna sprawę do Administratora radzę pisać do niego Prywatną Wiadomość zamiast na forum ogólnym ponieważ nie zawsze ma czas na jego czytanie.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1