F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 gru 2018, o 03:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2002, o 10:20 
.
To może taki temat: opisy torów kartingowych w Polsce i za granicą. Jak się jeździło itd itp.
Skoro zaczynam, to kilka wartych, wg mnie odwiedzenia to:
Koszalin:
Świetny tor, rozgrywane są tam MP. Udostępniane karty może nie za szybkie ale wrażenia jak najlepsze. Czynny w sezonie.
Gdańsk:
Tor w podziemnym parkingu Multikina. Karty trochę wolniejsze - ale bez przesady. Nawierzchnia śliska więc tor bardzo techniczny. Jeden błąd z gazem lub hamulcem i jest się w oponach. Wąsko, więc wyprzedzać można jedynie gdy ktoś jedzie naprawdę wolno lub siedzi w oponach.
Czynny cały rok (14-24)
Gdynia:
Bywa tor przy World Trade Center na Wendy. Zadaszony.
Przyczepna nawierzchnia - więc "każdy głupi" pojeździ.
Warszawa (Piaseczno):
Imola - większośc wie jak jest więc nie strzępie języka (klawiatury).
Był kiedyś (teraz już chyba nie) tor na Miedzianej. Całkiem fajny, dość śliski, pomiary czasu itd.
Za granicą:
Świetny tor w Olympic Beach (pod Salonikami w Grecji). Trochę podobny do koszalińskiego. Oczywiście drogo: jedno okrążenie = 1 Euro. Niezłe karty.
Fajny tor koło lotniska międzynarodowego w Salonikach. Też drogo. Bardzo blisko plaży!
Turcja - Alanya
Chyba najdłuższy tor na świecie! Jedzie się i jedzie. Auta też niczego sobie.

Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2002, o 17:29 
administrator
Fajnie sia zaczyna... bedzie troszke opisów do nowego działu. Moze masz jeszcze jakies zdjecia albo szczegółowy cenik któregos z torów?
Jak ja dorzuce jeszcze opisy torów łodzkich to bedzie juz coś... no i jeszcze pomoc W1c10... bedzie :grin:

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2002, o 08:21 
.
Jakieś zdjęcia się znajdą...
Co do cennika: Imola jest w internecie, więc każdy może poszperać. Co do Gdańska,to wybiorę się na dniach i spiszę hehe. Koszalin jest mniej więcej w cenie Gdańska.
Aha - jeszcze o torach:
- Jest jeden w Złocieńcu (jakieś 80 km na południe od Koszalina). Właściwie torek. Mały, wolne karty, za to tani. Ale raczej dla dzieci.
- Tor na Miedzianej w Wawie podobno należał do Hołowczyca?
- Był, też nie wiem czy jest, bardzo fajny tor na południe od Gdańska - w Rusocinie (tam gdzie zaczyna się obwodnica trójmiejska). Chyba pierwszy w okolicy. Można było poszaleć. Szybkie auta, szybki ale i techniczny tor. Zabawa na całego.
- Bywają tory przy supermarketach. Kiedyś był niczego sobie przy gdyńskim HIT-cie (mam zdjęcia). Teraz są jakieś niewypały przy gdyńskim i gdańskim Geancie. Jeździ się w kółko po torze w kształcie kiszki - bez sensu.
Może ktoś jeździł w Poznaniu lub Bydgoszczy? Podobno bardzo fajne, zawodnicze tory.
Ok - to na tyle. Zdjęcia się skanują.

Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2002, o 21:22 
.
Miedzianej już nie ma od baaaardzo dawna. Jest za to tor w podziemiach supermarketu Geant na Woli czy tam Żoliborzu... Karty zajeżdżone, potwornie ślisko. Jedyna fajna opcja to dwa miejsca, gdzie są dwie drogi przejazdu do wyboru.
IMHO najfajniejszy tor jest w Barcelonie :grin:

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2002, o 14:39 
.
http://www.jdrkarting.co.uk
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2002, o 20:41 
.
Nie macie pojecia jak ten temat mi pomogl, a moze i jeszcze pomoze :) Musze napisac prace z Organizacji i Zarzadzania pt: "Zarzadzanie torem gokartowym" (sam wybieralem :) ). Jakis biznesplan, mocne i slabe strony projektu, organizacja imprez itp. A tu jak znalazl. Skozysta sie ze strony Imoli oraz tej angielskiej podanej przez R2D2 a moze cos jeszcze sie znajdzie. A moze macie jeszcze cos co mogloby mi pomoc? Hę? :)

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2002, o 21:08 
.
Fajny temat byłem na kilku torach więc terz co nieco skrobne:

Katowice:
Najlepszy w tej chwili tor na śląsku (gdzieś juz na forum dawałem nawet linki), tor jest kryty,czas przejazdu ok 30 sek. nawieszchnia asfaltowa, dość kręty, czas mierzony fotokomórką, karty tradycyjne jak na indoor ale zawsze dobrze przygotowane cena przejazdu około 15 zł 7-czy 8 min. (nie licze nigdy bo się boje ;-) ) czynny cały rok.

Warszowice:
Tor znany wszystkim uczestnikom I zjazdu Ultry, otwarty, czas przejazdu równierz około 30 sek. nawierzchnia asfaltowa, ciekawy geometrycznie, karty troche mocniejsze niz w indor chyba 7,5 KM a nie 5,5 ale mogę się mylić co do ilości KM, napewno silniejsze, gabarytowo silniki są większe a karty są szybsze, z przygotowaniem róznie, ostatnoi zmieniał się własciciel, cena około 10 zł 7 min. ,czas mierzony fotokomórką, czynny tylko w sezonie a ostatnio tylko sobota,niedziela

Siemianowice:
Tor położony w "parku przczelnik" otwarty, czynny tylko w sezonie, bardzo malowniczo połorzony tor między wysepkami i drzewami podjazdy i zjazdy(taka miniaturka toru F1!! ) cena około 10 zł za 8 czy 10 min. jak jechałem w lato to nie było jeszcze czasomierza ale właściciel obiecał że będzie lada dzień, jak stanie się to faktem to naprawde super szczególnie ze wzgląedu na tor !! karty jak wyzej...

Katowice:
Tor w kapeluszu (zamknięty) w parku kultury, na razie zamkniety ale podobno ma wrócić, zdecydowanie najlepszy tor na jakim jechałem (właścicielem jest Dziurka i Fedorowicz) nawierzchnia-kafeli kamienne (bardzo śliskie) tor bardzo kręty i ciekawy, karty mimo standartowej mocy jak na Indoor bardzo wymagające w połączeniu z wspomnianą wyzej nawierzchnią, czas liczony fotokomórką,czas przejazdu około 30 sek. 15 zł za 8 min.

Gliwice:
Ciekawy tor lecz troche mało iwestcji, za to 2 piętrowy!!, czas przejazdu około 30 sek z tym że dawno nie byłem więc więcej szczegółów nie podam , nie wiem nawet czy istnieje bo dochodziły mnie słuchy że nie ;-(

Pozatym w ostatnie lato powstało chyba z 5 torów przy supermarkietach, karty choć ograniczone dla bezpieczeństwa w dobrym stanie, niestety nie mierzą nigdzie czasów ;-(

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2002, o 23:14 
Kekacz nie wiem czy Ci to pomoże, ale www.mikasalocircuit.com. Webcam'y, imprezy, cenniki, hotel, demonstration run (!!!), serwis (m.in. Pit Lane Cafe, hotel Restaurant, sauna). Moim zdaniem najlepiej zroniona strona toru kartingowego, który jest używamy w Kartingowych Mistrzostwach Świata. Jest jeszcze tor Ralfa Schumachera w Kerpen ( w części kryty, w części otwarty0, podobnie jak u Miki restauracja, sale konferencyjne, itd. Link znajdziesz na http://ralf-schumacher.rtl.de/index.html (www.rs-kartcenter.de).
Info znajdziesz też na stronach Międzynarodowej Organizacji Kartingu
ww.cikfia.com.

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2002, o 23:26 
administrator
No to jak.... robimy ten dzial o amatroskim kartingu na ultrze...

Na poczatek opisy torów i wrazenia z przejazdow na nich i jakies zdjacia. Moze torche opisow techncznych kartów i ruszamy. No i jak ktos sie moze pochwalic swoimi zdjaciami to galeria fanow mozna zrobic.

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2003, o 08:40 
.
Wczoraj "testowałem" tor-torek w Poznaniu przy stadionie Lecha.
Niestety - tor w kształcie kiszki, karty wooooolniutkie.
Przyjemność kosztuje 10 zł za 5 min.
Dodatkową "atrakcją" są popisy gościa wypożyczającego autka. Gdy wyjechałem na tor wpakował się on zaraz do następnego karta. Poczekał na mnie na jednym z zakretów i przez cały czas zajeżdżał drogę.
Gdy wychodziłem z zakrętu z większą szybkością niż on z możliwością wyprzedzenia go na prostej zaczynał jeździć wężykiem a gdy to było za mało zdarzał się ze mną (!) próbując wepchnąć mnie w opony okalające tor.
Delikatnie mówiąc - nie polecam.
And

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2003, o 16:45 
.
Andżej napisał(a):
Wczoraj "testowałem" tor-torek w Poznaniu przy stadionie Lecha.

Hyhyhy ostanie spotkanko Pyra Teamu pod Lechem mielismy urozmaicone właśnie oglądaniem popisów dzieciaków na tym pseudo torze.Po 5 minutach znudzeni powróciliśmy do kontemplacji pojazdów jedynie słusznej marki.Nawet mi do głowy nie przyszło żeby tam pojeżdzić.

Natomiast naprawdę fajnie musi być na pętli kartingowej toru Poznań,ale tam trzeba by samemu wszystko załatwiać,zaś pod Lecham po prostu się przyjeżdza i jeżdzi.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2003, o 07:24 
.
Twój tor alfan jest super!

A co do toru w Opolu to wypozyczenie wszystkich kartów kosztuje 300zl/h wiec chba niezbyt duzo.

Sam tor jest umieszczony w takiej malej hali gdziekiedysd byly sklepy. jest bardzo ściśniety ale dosyć przyjemny 1okr trwa ok 20s. Niestety jest bardzo waski i raczej jakis lepszych manewrow wyprzedzania byc nie moze, ale zabawa przednia ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2 lip 2003, o 12:37 
.
Czesc,

Mialem rowniez okazje pojezdic na torze w Opolu. Zreszta byl to moj pierwszy kontakt z gokartami, jakze nie zapomniany. ;)

Jezdzilo sie fantastycznie! moze predkosci nie sprawialy, ze mimowolnie wciska sie hamulec ale poziom adrenalinki byl naprawde wysoki. szczegolnie na lukach przed i po prostej. prawda Barteek?

Tor naprawde wart polecenia. wg mnie karty nie za wolne, tor jak na jego dlugosc bardzo ciekawy, przemila obsluga. poza tym nie jest tez az tak drogo. 10min za 18zl. ja przejechalem 2x10minut i mialem dosyc. prawie 4 dni jeszcze odczuwalem skutki tej zabawy. :) niezla silownia byla...

Zaluje, ze wczesniej nie poznalem jak ten sport smakuje ale zaczne to nadrabiac. Wkrotce wybieram sie na tor do Katowic. Szybki tor, szybkie gokarty jak na warunki na hali. Opis wkrotce...

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2003, o 11:20 
.
Następny tor - w Gdyni koło Urzędu Miejskiego - na całkiem sporym boisku asfaltowym. Pod gołym niebem więc chyba sezonowy. Widzę go tu po raz pierwszy.
Koszt 10 zł za 7 min. Karty zajeżdżone.
Tor wyznaczony przez opony. Ciekawe ułożenie trasy. Główna prosta ok 50 m po łagodnym, rozwijającym się zakręcie - a więc można już nieźle się "rozbujać" na wejściu.
Niestety od pewnego czasu (przejeżdżając tamtędy co jakiś czas widzę, że co najmniej miesiąc) zamknięty, nikt nie wie dlaczego...

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2003, o 20:21 
.
Witam jestem nowy na tym forum i krokto sie przywitam :)

Jestem DeeS:) I jezdze na gokartach profesjoanlnie na zawodach w Gr . B :) W kat . Mlodziezowej 125:) (WSK) Super jazdA

Ok TO tyle CZESC WSZYSTKIM :)

Nie odchodzac od temtu chcialem powiedziec cos o torze w lublinie bo tam mieszkam :)

A wiec jest nowa naiwerzchnia i w tej chwili jest super!! Nie wyobrazacie sobie jak rowno i gldako sie jezdzi:) Znakomice:) Jesli chodzi o ksztalt i polozenie jest on polozny raczej za miastem dojazd latwy :) A tor sam jest bardzo trudny technicznie ma okolo 800 metrow i jest dosyc wolnym torem ale Mysle ze nawierzchnuia jak i ksztalt toru , profilowane zakrety ogolnie jeden z lepszych torow w Europie !!!

Pozdrawiam DeeS

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2003, o 20:48 
.
witam :)

Lublin powiadasz.... jak bym był w okolicy to bym się przejechał..... raczej nie bede, ale jak coś to sie zgłaszam ;) /choć ja jestem całkiem non-prof... :)

co do torów.... pod hipermarketem w wawie (nie jestem z tamtąd) - http://www.karting.net.pl/ - mały (300m) i śliski tor, raczej problemy z wyprzedzaniem (choć nie powiem, da się, bo wyprzedzań to my tam mieliśmy troche), dobre to nr.9 (najlepszy), nr.4 (trochę wolniejszy, lepiej sie trzyma) - po godzinie wyrównałem praktycznie rekordzik toru (0.1 sek).. :) Można sie dogadać, tak że np. wynajęcie na 1h można rozłożyć na serie po 15-20 minut... Do ceny w zasadzie też :) = polecam, bo się ubawiłem :P

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2003, o 23:07 
.
A co powiesz na tor w Radomiu :)5 :)5 :)5

Witam na forum :)2 :)2 :)2

Tytuł:
PostNapisane: 29 lip 2003, o 11:13 
.
EDDIE napisał(a):
A co powiesz na tor w Radomiu :)5 :)5 :)5

hmm o torze w radomiu moge powiedziec ze jest jednym z najnierowniejszym torem w polsce:) hee Bez obrazy:) Ale taka jest prawda Tor jest starsznie nie rowny i po jednym wyscigu jak sie wychodzi z wozka potrzebny jest dobry masaz!!!:)

Byl taki przyklad na zawodach kolega w kat Rok 125 przejechal pare kolek wysiadl z wozka i polamal zebro!!!
A te silniki Vortex sa naprawde Szybkie!!

Ale jesli chodzi o specyfike toru to osobiscie mi sie podoba i dobrze mi sie jezdzi na nim jestem zadowolony ;)
Gdyby byla nawierzchnia taka jak w lublinie to ten tor bylby jeszcze lepszy :) I chyba tez jednym z lepszych w europie;)

Pozdrawiam DeeS

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2003, o 21:44 
.
Tifosi napisał(a):
Fajny temat byłem na kilku torach więc terz co nieco skrobne:

Katowice:
Najlepszy w tej chwili tor na śląsku (gdzieś juz na forum dawałem nawet linki), tor jest kryty,czas przejazdu ok 30 sek. nawieszchnia asfaltowa, dość kręty, czas mierzony fotokomórką, karty tradycyjne jak na indoor ale zawsze dobrze przygotowane cena przejazdu około 15 zł 7-czy 8 min. (nie licze nigdy bo się boje ;-) ) czynny cały rok.

Warszowice:
Tor znany wszystkim uczestnikom I zjazdu Ultry, otwarty, czas przejazdu równierz około 30 sek. nawierzchnia asfaltowa, ciekawy geometrycznie, karty troche mocniejsze niz w indor chyba 7,5 KM a nie 5,5 ale mogę się mylić co do ilości KM, napewno silniejsze, gabarytowo silniki są większe a karty są szybsze, z przygotowaniem róznie, ostatnoi zmieniał się własciciel, cena około 10 zł 7 min. ,czas mierzony fotokomórką, czynny tylko w sezonie a ostatnio tylko sobota,niedziela

Siemianowice:
Tor położony w "parku przczelnik" otwarty, czynny tylko w sezonie, bardzo malowniczo połorzony tor między wysepkami i drzewami podjazdy i zjazdy(taka miniaturka toru F1!! ) cena około 10 zł za 8 czy 10 min. jak jechałem w lato to nie było jeszcze czasomierza ale właściciel obiecał że będzie lada dzień, jak stanie się to faktem to naprawde super szczególnie ze wzgląedu na tor !! karty jak wyzej...

Katowice:
Tor w kapeluszu (zamknięty) w parku kultury, na razie zamkniety ale podobno ma wrócić, zdecydowanie najlepszy tor na jakim jechałem (właścicielem jest Dziurka i Fedorowicz) nawierzchnia-kafeli kamienne (bardzo śliskie) tor bardzo kręty i ciekawy, karty mimo standartowej mocy jak na Indoor bardzo wymagające w połączeniu z wspomnianą wyzej nawierzchnią, czas liczony fotokomórką,czas przejazdu około 30 sek. 15 zł za 8 min.

Gliwice:
Ciekawy tor lecz troche mało iwestcji, za to 2 piętrowy!!, czas przejazdu około 30 sek z tym że dawno nie byłem więc więcej szczegółów nie podam , nie wiem nawet czy istnieje bo dochodziły mnie słuchy że nie ;-(

Pozatym w ostatnie lato powstało chyba z 5 torów przy supermarkietach, karty choć ograniczone dla bezpieczeństwa w dobrym stanie, niestety nie mierzą nigdzie czasów ;-(

Mógłbyś podać dokładne lokalizacje tych torów (cały sezon)???

Zwłaszcza interesuje mnie gdzie są te Warszowice, i te tory w Katosach? (mieszkam w piekarach)

Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2003, o 14:29 
.
Warszowice? za górką w prawo (jadąc od Cieszyna :)) - tyle pamietam, bo mi mówili gdzie jechać... trza było na zlot się wybrać :P

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1