F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 20 lip 2018, o 08:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdańsk- parking podziemny, Multikino
PostNapisane: 16 maja 2005, o 20:11 
redaktor F1ultra
Wlaśnie mialem okazje przetestować ten tor, więc teraz napisze moje zdanie na temat tego toru. Otóż nawierchnia piekielnie śliska, najgorsze jest to, iż zmienia się to szczególnie na dohamowaniach, możliwe, że w tor jest nagumowany na dohamowaniu i wyjechanie lekkie kończy się w sposób, który zaraz opiszę. Efekt jest mniej więcej taki: dojeżdżam do zakrętu hamując i w pewnym momencie wpadam na śliski kawalek, kola się blokują i trzeba się ratować kontrą. A teraz konfiguracja. Tor ciasny, nie ma jak wyprzedzać trzy podejścia po wewnętrznej- trzy razy w opnach z powodu bezlitosnych rywali, którzy widząc mnie zacieśniali zakręt i jeszcze dodawali gazu :wink: . Nie ma typowej dlugiej prostej, są za to dwa luki na których osiąga się maksymalne pędkości, jeden jest w miare lekki i o tym samym kącie. Drugi z kolei sklada się jakby w trzech części, każda ma inną średnicę/kąt, więc jak za mocno skręcimy kierownicą to tyl ucieka i musimy zakladać kontręi to przy dużych prędkościach. Jest kilka naprawdę ciasnych zakrętów i nawrotów. Jeżeli chodzi o prędkość maksymalną to jeżdzilem już chyba szybszymi gokartami, jednak w polączeniu ze śliską nawierzchnią daje to ciekawy efekt, choć nie zawsze przewidywalny...

Co do cen to my wybraliśmy opcję 20zl z 11min, reszty cen nie pamiętam. Godziny otwarcia to 12-24

Trzy marzenia do złotej rybki ;)

Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2005, o 01:23 
.
Najgorsze z tymi zmianami nawierzchni jest to, ze mozna przez nie calkiem mocno przylozyc w opony przy kolumnach podtrzymujacych strop, a to juz jest nieprzyjemne :/ Udalo mi sie raz tam wbic calkiem mocno, niezbyt fajne uczucie. Szkoda, ze tor nie jest szerszy i na dworzu. Przydalby sie w Trojmiescie fajny tor. Szkoda, ze zamkneli ten, ktory byl w tej wiosce przy koncu obwodnicy (jadac w strone Tczewa).

Tytuł:
PostNapisane: 14 sie 2006, o 19:02 
.
heou napisał(a):
Szkoda, ze zamkneli ten, ktory byl w tej wiosce przy koncu obwodnicy (jadac w strone Tczewa).

pamietam jak mialem z 9 lat to bylem za maly zeby tam dosiegnac pedalow :D Ogolnie tor pod multikinem nie podoba mi sie, nie ma jak wyprzedzac, taki nieprzyjemny. W ogole nie ma gdzie jezdzic, jak bylem duzo mlodszy to jezdzilem tymi smiesznymi "kartami" obok hali olivii.

Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2007, o 21:35 
.
Właśnie tam krążyłem.

Co do toru - mi odpowiadał bo to był mój pierwszy kontakt z kartingiem. Nie miałem zaciętych rywali bo udałem się tam z moją kobietą, dwiema siostrami i szwagrem, ale ma luba nie chciała szaleć więc nie jeździła. (dostępnych było 5 aut i to wg. mnie i szwagra max. jeśli będą z wami jeździły kobiety "bez charakterku" bo będą was blokowały). Co do sióstr to też nie było problemu (o ile był to szeroki zakręt, bo na prostej mój kart nie spisywał się dobrze). Szwagier jak można się domyślić ciął zakręty i skutecznie blokował - puścił z dymem też jednego karta już na starcie :)

Pierwsze kółko to rozeznanie z torem, kolejne to dopracowanie techniki poślizgu i cięcia zakrętu "na oponach". Jechałem gokartem pierwszy raz, nie wpadłem w opony czołowo ani razu w przeciwieństwie do mojej siostry :) Po 5 okrążeniu hamulec używa się tylko do oszczędzenia tyłka rywalowi.
Co do poślizgów - tak, można łatwo obrócić karta na dwóch zakrętach (przy starcie i zaraz przed wejściem na tor (drzwi)), ale to był raczej urok - nie licząc wysiłku wycofywania i brudnych rąk od opon.

Na koniec poznajemy czasy - mój najlepszy to 35.100 i był to najlepszy czas toru podczas tych 10 minut.

Cennik:
Poniedziałek - Czwartek
15zł - 7 min
20zł - 10min
30zł - 15min

Piątek - Niedziela
20zł - 7 min
25zł - 10 min
35zł - 15 min

Kilka zdjęć z toru:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:)6 AHA! Polecam zabrać ze sobą BUTY i SPODNIE na przebranie bo trochę idzie się wybrudzić smarem. Kask i rękawice(o ile ktoś nie che brudzić rąk od wycofywania) leżą na stoliku.

Tytuł:
PostNapisane: 1 lip 2007, o 21:04 
.
Ja dzis wykrecilem 35,210, moglem lepiej, ale ciagle mnie blokowali :cry:

Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2007, o 21:57 
.
Ja tam miałem 33.2, ale kolega zrobił 32.9, więc jest jeszcze miejsce na poprawe :)

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2008, o 16:59 
.
Wszystko jeszcze zalezy od tego , ile kto waży. :lol:

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1