F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 cze 2018, o 13:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wskazówki na GP Monaco
PostNapisane: 19 sty 2009, o 20:25 
.
Planuję wyjazd na GP Monaco w tym roku.

Czy ktoś mógłby sie podzielić doswiadczeniami :
1. Gdzie spać ? (ok. 80 E/dobę za dwie osoby) - oczywiście nie w samym Monako.

2. Jade samochodem - czy warto zrobić przerwę na spanie czy jechac na raz ?

3. Jakie miejsca na trybunach polecane ?

4. Na co jeszcze zwrócić uwagę ?

Prosze o pomoc
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2009, o 21:16 
.
odp. 2 : Jedź na raz (po co nie spać na GP) :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2009, o 19:35 
.
Witam.Co do Monaco to w internecie krąży wiele nieprawdziwych legend odnośnie kasy,kasy,kasy.Cały mój wyjazd kosztował mnie 620 PLN plus 100 Euro,czyli 1000 PLN.Wiem,że dla wielu osób brzmi to nieprawdopodobnie,ale po kolei.

Na bilet autokarowy do Nicei wydałem 600 PLN (w dwie strony).To był największy ból-wytrzymać prawie dwa dni w autokarze,ale dzięki postojom co kilka godzin nie było tak źle.Wybrałem autokar,ponieważ miał to być jak najtańszy wyjazd.

Pierwszą noc spędziłem na lotnisku w Nicei.Czysto,schludnie,ciepło,a w około wielu śpiących turystów tak jak ja, w dodatku pod samą kamerą monitoringu,a więc bezpiecznie.Rano autobus do centrum Nicei (4 Euro) i kolejny do Monaco (1 Euro).

Bilety na najtańszą trybunę kosztowały w czwartek 40 Euro,w sobotę 40 Euro,a w niedzielę 80 Euro.Ja jednak zrezygnowałem z biletów i oglądałem wyścig oraz spałem z kibicami w parku na trybunie Rocher (ostatni zakręt).Fotki: http://www.forum.v10.pl/monaco,2008,zdj ... highlight=

Widok znakomity,a w dodatku telebim bezpośrednio przed nami.O godzinie 6:30 rano policja zamykała ulice i trzeba było znaleźć się na trybunie przed tą godziną i trzeba było przebywać tam do 19:00.Jak ktoś wyszedł i nie miał biletu to nie wszedł z powrotem.

Podczas całego dnia odbywały się wyścigi rożnych serii:Porsche Super Cup,Renault 3000, GP 2,no i oczywiście F1.Po 19:00 policja otwierała ulice i można było obejść cały tor dookoła.W nocy w porcie trwała zabawa,wszędzie było słychać muzykę.

Co do cen to nie wiem skąd wzięły się plotki o np.szklance wody za 10 Euro.Wystarczyło zrobić sobie 10-15 min. spacerek do Carrefoura (tak,tak w Monaco mają Carrefoura).Za 1,5 litrową najtańszą niegazowaną wodę mineralną trzeba zapłacić 0,60 Euro,za gazowaną 0,90 Euro,a za 2 litrową Coca-Colę 1,75 Euro.Ceny więc nie są wysokie.Na wyścigu kubek (0,5 litra) piwa (Fosters),kosztował 6 Euro.

Nie wiem skąd wzięły się te wszystkie mity.Pewnie piszą je ludzie,którzy nigdy w Monaco nie byli.

Po wyścigu dotarłem autobusem do Nicei (1 Euro),a następnie kolejnym autobusem na lotnisko (4 Euro),gdzie ponownie przenocowałem.Rano dotarłem na dworzec autobusowy,skąd autokarem wróciłem do Torunia (we wtorek ok.18:00).

Jeżeli ktoś ma ochotę wybrać się w tym roku,to zapraszam.Kontakt :bartolini1978@wp.pl.No chyba,że Państwo muszą lecieć samolotem,mieszkać w hotelach i popijać szampana.Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2009, o 20:29 
moderator
Wiesz, ty wybrałeś sobie opcję bardzo ekonomiczną, ale sądzę, że większości osób już biłyby po oczach te 2 dni w autobusie, a przede wszystkim to spanie na lotnisku, które mimo że ci się udało jest niezwykle ryzykownym sposobem nocy, nawet w obserwacji z kamer. Jeżeli miałeś taki widok jak na zdjęciu bez biletu, to miałeś szczęście jak nic, aż nie dowierzam. Za te 1000 złoty to musiałeś i tak znieść wiele niewygód, bo przez 4 dni byłeś praktycznie bez lokum nad głową, nad dodatek przez cały dzień na jednej i tej samej trybunie.

Jeżeli kiedyś się wybiorę na GP, to będzie to raczej ogólnopolska pielgrzymka do Budapesztu, bo z niejednej relacji czytałem, że mając ze sobą namiot, jadąc w grupie samochodem, kupując nawet najtańszy biltet, możesz w porządnych warunkach za ok 800 zeta przeżyć.

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2009, o 23:17 
moderator
Mnie się podoba sposób kolegi Senna ;)
Swego czasu spędzałem wiele wakacji na zwiedzaniu Europy autostopem. Nocowało się nie tylko na lotniskach ale i na dworcach kolejowych, w parkach - pod namiotem i pod chmurką. Jeśli komuś nie przeszkadza brak luksusów to jest to idealny sposób na tanie wakacje i poznawanie nowych ludzi.
Czytając wypowiedź kolegi, przypomniały mi się te czasy, kto wie, być może skusiłbym się na takie rozwiązanie. Ale to jeszcze za wcześnie aby o tym mówić.

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 21:04 
.
Ayrton - dzieki za relacje i linka
O takie własnie poważne relacje proszę
Ja planuje przejazd samochodem, w dwóch kierowców przejedziemy w kilkanascie godzin na raz
Później zatrzymamy się gdzieś poza Monaco
Trybunę planuje T High - drogo ale raz sie żyje,
Prosze jeszcze o inne opinie

pozdrawiam
Marcin

Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2009, o 18:57 
.
Ayrton a ile masz lat? 30?

Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2009, o 09:47 
moderator
Ehh piekna sprawa, być w Monaco choćiaż raz w życiu.... ale wtedy nie żałować sobie za bardzo ;) Chyba teżbym sie raczej samochodem wybrał, tylko jak z parkowaniem? Czy wspominany Carrefour posiadał całodobowy bezpłatny parking? :> :D

Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2009, o 11:48 
.
Można zaparkować w Nicei (albo gdzieś poza Księstwem) i dojechać w 10 min. pociągiem (dworzec jest w samym centrum przy St.Devote)

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2009, o 07:39 
.
Ja zamierzam zatrzymać się na noclegi może nawet kilkadziesiąt kilometrów poza Monaco i korzystać z pociągu lub innej formy transportu. Nawet gdyby dojazd miał potrwać ok 1 h nie będę musiał płacić kilkaset Euro za osobe za nocleg których planuje ok cztery.

Swoja drogą okolice Monaco sa tak pełne ciekawych miejsc że jak juz się przejedzie te 1600 km to warto też pewnie zachaczyć o Cannes i sąsiedztwo.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2009, o 10:19 
moderator
Hmm czyli pod supermarketem w aucie drzemka nie przejdzie? :> :lol:
Swoją drogą jak było widać z foto relacji to i w nocy jest co robić, trzeba tylko pojechać z zapasem RedBulla, a jeszcze lepiej załapać sie na darmowego u nich na imprezie ;) :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2009, o 12:31 
.
Marcin 33 nie musisz zatrzymywać się na noclegi kilkadziesiąt kilometrów poza Monaco. W Nicei ok.20 km od Monaco jest fajny hostel, gdzie nocleg w 13-14 osobowej sali kosztuje 16 Euro. W hostelu jest też darmowy parking, tak więc jeżeli chcesz mogę podać namiary. Pod supermarketem Carrefour nocleg nie przejdzie, ponieważ sam supermarket znajduje się w samym centrum i niestety nie ma tam parkingu. Jeżeli ktoś jedzie samochodem, to zapasy jedzenia zabiera ze sobą, a na miejscu kupuje tylko świeże pieczywo. Obniża się w ten sposób koszt wyjazdu. Zgadza się w nocy też jest co robić, ponieważ w porcie trwa całonocna impreza, tak więc czułem się jakbym spędzał tam Sylwestra :)

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2009, o 00:24 
moderator
Masz jakies zdjecia z wyscigu?

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2009, o 01:20 
.
Juz za 17 godzin na SPEED TV odbedzie sie prezentacja nowego teamu. :D

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2009, o 01:29 
moderator
Turbocharged, a Tobie się przypadkiem wątki nie pomyliły? 8)

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2009, o 05:34 
.
Cholera...to chyba przemeczenie ostatkowym weekendem.. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2009, o 18:17 
.
To już przegięcie robić z siebie takiego dziada i spać, gdzie popadnie. Na wyścig jedzie się (zazwyczaj) raz w roku i myślę, że każdy może sobie zaoszczędzić tyle kasy, żeby spędzić te kilka dni w normalnych warunkach...

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2009, o 18:28 
moderator
Dokładnie, ja mam zawsze zarezerwowany apartament w Columbusie u kumpla DC ;) :lol:

barteks, wiesz zapewne niektórzy nawet jak przez rok oszczędzają, to mają na bilet, na dojazd.... a reszta, jak nocleg to juz może być krucho, zwłaszcza jak mówimy o Monako.

Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2009, o 20:49 
.
Tutaj nie chodzi nawet o oszczędności. Z powodzeniem moglem wynająć sobie hotel w Nicei, ale nie o to chodzi. Chciałem poczuć atmosferę Monaco. Na skałkach spało wielu kibiców z Hiszpanii, UK, Niemiec, Finlandii...W porcie zabawa trwała prawie do białego rana. Fajnie było przeżyć coś takiego. To była przygoda, która będę miło wspominał. Nie wiem o jakim dziadowaniu barteks mówi. Niech to powie wszystkim polskim kibicom, którzy wyjeżdżają na Hungaroring i śpią na Campingu. Jest fajna atmosfera i wszyscy świetnie się bawią. Nie każdy jest wygodnicki i musi spać w hotelu. Jeżeli ktoś jest prawdziwym fanem F1, to nie przeszkadzają mu nawet najskromniejsze warunki.

Tytuł:
PostNapisane: 26 lut 2009, o 21:51 
.
Ayrton Senna napisał(a):
Tutaj nie chodzi nawet o oszczędności. Z powodzeniem moglem wynająć sobie hotel w Nicei, ale nie o to chodzi. Chciałem poczuć atmosferę Monaco

Ale chyba nie powiesz, że atmosfera Monaco to spanie na dworcu i ogladanie wyścigu ze skałek. To jest oszczędnośc. Nie twierdzę, że trzeba mieszkać w hotelu u DC ale jakieś pole namiotowe czy hostel wchodzi w rachubę no i oczywiście bilet na dobrą trybunę. Ale każdy ma inne potrzeby wiec to kwestia gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

:D

Obrazek

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1