F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 lut 2018, o 16:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spa 2008
PostNapisane: 26 mar 2008, o 19:15 
.
Witam,

Planuję wyjazd na GP w Belgii w tym roku (05-07 wrzesień). Transport pewnie własny lub kombinowany. Jeszcze nie rozglądałem się za ewentualnym noclegiem, ale najchętniej wybrałbym jakiś tani hotelik/pensjonat w okolicy.

Szukam zainteresowanych
+ będę wdzięczny za praktyczne informacje od tych co juz byli:)

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2008, o 09:38 
.
Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że jeśli nie trafisz na dobra pogodę, to będzie straszna kicha. Na Spa byłam 4 lata temu i pogodę miałam fatalną. Tor i okolice zamieniają się w jedno wielkie błotniste bagno, aż trudno chodzić. Jakimś wyjściem jest wybór trybuny innej niż tzw "trawka", najlepiej krytej.
Polecam być tam już w czwartek, bo otwarte są pity i praktycznie można zaglądać wszędzie, co chwilę przez tłum przebijają się bolidy, które zabierane są na kontrolę, więc dosłownie można dotknąć bolidów. Spotkać można tez szefów zespołów, trochę gorzej jest z kierowcami. Ja akurat trafiłam na kierowców z F3000/GP2, bo mieli robione wspólne zdjęcie :)
Niestety nie mogę się wypowiedzieć w kwestii noclegu, bo my spaliśmy u znajomych w Holandii.
To chyba tyle. Powodzenia!

Tytuł: JA JADE NA GP BELGII
PostNapisane: 13 lip 2008, o 02:13 
.
czesc! skad chcialbys jechac z polski? ja lece z poznania samochodem kilka godzin i juz belgia:)jak chcesz mozesz sie zabrac ze mna jesli wszystko wypali.pytanko mam odnosnie biletow gdzie je kupic jaka cena?
moj aktualny numer do Norwegii 0047 96841720 .jakby co wyslij smsa .pozdro patryk

Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2008, o 12:51 
.
Hej,
Też wybieram się do Belgii w tym roku - jadę samochodem i śpię u znajomych w Niemczech, więc w kwestiach transportu i noclegów niewiele mogę pomóc, natomiast mam kilka pytań do osób, które już tam były:
1. Jak wygląda kwestia dojazdu na tor - drogi dojazdowe, parkingi itp.
2. Bilety (interesują mnie bilety na "trawkę") - czy kupować je jakoś przez internet czy dopiero na miejscu gdzieś w kasach przy torze ?

Jak ktoś jeszcze ma jakieś cenne wskazówki to też z chęcią przeczytam.

Z góry dziękuje za pomoc,
Marcin

Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2008, o 21:58 
.
bilet na trawkę zawsze kupisz nawet w dniu wyścigu, trybuny zapewne już dawno są wyprzedane

Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2008, o 23:11 
.
To ja udzielę rad, jako że miałem przyjemność na SPA gościć.

Miejscówki na SPA poza trybunami są raczej "średnie". BRONZE'm jest np. stary "wykastrowany" BUS STOP choć siedzi się na stoku góry w lesie i w niedzielę koniecznie trzeba przyjść wcześniej, bo potem z miejscówką jest slabo. Posiadacze "zielonych" biletów w piątek mogą spoko łazić i zajmować bronzy. W deszczowe GP może byc cienko, bo grunt rzeczywiście dość błotnisto-gliniasty i utrzymanie się na stromym stoku w lesie może graniczyć z cudem.

Tor jest przepiękny i w czwartek warto zaliczyć PITWALK choćby po to, aby stanąć na torze i zobaczyć jak duża jest na nim różnica poziomów. Trzeba to zobaczyć na żywo bo żadne fotki, filmy, transmisje nie oddadzą rzeczywistego klimatu.

Aha, obowiązkowo na tor trzeba zabrać kilkanaście ojrosów, żeby uraczyć żołądek frytkami z mayo ... niebo w gębie. Porcja zdaje się 5 €. Polecam również zabrać buty z grubym bieżnikiem (dla posiadaczy GREEN i BRONZE biletów). Chodzenie po stromych zboczach nie należy do przyjemności i łatwo zjechać w dół.

Tytuł:
PostNapisane: 4 wrz 2008, o 20:27 
.
frytki z mayo rzadza, to fakt. wlasciwie to frytki z mayo sa chyba jedynym, co rzadzi w belgii.

coming soon.

Tytuł:
PostNapisane: 5 wrz 2008, o 19:02 
moderator
granatowy Chimay.... :)22

Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2008, o 20:31 
.
Wróciłem, więc póki jeszcze wszystko pamiętam to podzielę się informacjami:
Na torze byłem w sobotę i niedzielę. Jeśli chodzi o dojazd samochodem na tor to ja jechałem od Aachen od strony Niemiec i zjeżdżałem na tor zjazdem 11 - od początku tak planowałem i była to bardzo dobra decyzja ponieważ korek do zjazdu 10 był bardzo duży, lewym pasem dało się go ominąć a na zjeździe 11 było tylko kila aut. Dotarłem w ten sposób bardzo szybko na parking tuż przy wejściu na tor przy zakrętach Les Cobes - cena parkingu 12 euro za dzień.
Jeśli chodzi o bilety to bez problemu zakupiłem weekendowe BRONZE (150 euro) w sobotę około godz. 10. Podczas sobotniego treningu trochę się przemieszczałem po torze, żeby zobaczyć bolidy w różnych miejscach, a więc byłem w okolicach Eau Rouge i w lesie przy Bus Stop - miejscówka tam faktycznie jest średnia bo w lesie jest mało miejsca i telebim dosyć daleko, a niżej siatka wszystko zasłania. Ostatecznie na kwalifikacje i wyścig zasiadłem na zboczu przed zakrętem Pouhon - miejsce całkiem fajne, nawet nie było tam dużego błota i całkiem wygodnie siedziało się na karimacie, telebim też w zasięgu wzroku. Co do obuwia to na tym torze turystyczne buty to podstawa, bo chodzenie bo kamienisto-błotnistych zboczach w jakiś tam adidasach jest niemożliwe - było kilku takich co mieli bliskie spotkanie z glebą.
Tor faktycznie przepiękny, a różnice wysokości robią wrażenie. W niedziele po wyścigu można łazić po całym torze więc przeszedłem się od Bus Stop po Les Combes - zajęło mi to trochę więcej czasu niż bolidom F1 ;), ale było warto :).

To chyba tyle, pozdrawiam
Marcin

Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2008, o 21:58 
.
mapi napisał(a):
Ostatecznie na kwalifikacje i wyścig zasiadłem na zboczu przed zakrętem Pouhon - miejsce całkiem fajne, nawet nie było tam dużego błota i całkiem wygodnie siedziało się na karimacie, telebim też w zasięgu wzroku.

pewnie mam gdzies fotke jak stoisz z flaga WINK bo siedzialem w centralnym punkcie tej goreczki ... widok na okolice i sam tor super tyle, ze niewiele sie tam dzialo

EDIT: a moze jestes z katowic ? bylo kilku kibicow z tego miasta WINK

But all the drugs in this world
won't save her from herself

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2008, o 00:00 
.
Musze zapolowac na bilety w przyszlym roku na Eau Rouge lub La Source

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2008, o 09:17 
.
To lepiej się pospiesz, bo ukazały się właśnie bilety na 2009 i są do końca października 20% tańsze. Wejdź na http://www.spafrancorchamps.be

Ja ze znajomymi już na dniach kupujemy bilety na eau rogue. Z tymi trzeba się spieszyć bo schodzą najszybciej, choć oczywiście są pieruńsko drogie :-?

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2008, o 12:04 
.
lightstone napisał(a):
pewnie mam gdzies fotke jak stoisz z flaga WINK bo siedzialem w centralnym punkcie tej goreczki ... widok na okolice i sam tor super tyle, ze niewiele sie tam dzialo

EDIT: a moze jestes z katowic ? bylo kilku kibicow z tego miasta WINK

Jestem z Krakowa i poza czapką BMW Sauber to raczej jakoś specjalnie się nie wyróżniałem...

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1