F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 25 lut 2018, o 08:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2008, o 09:26 
.
Widzę, że parę osób się wybiera w tym roku na Hockenheim :) Ja też zamówiłem bilety na Stehtribüne Spitzkehre 1 i obejrzę pierwszy raz wyścig F1 nie w telewizji.

Wybieram się samochodem i mam bilet tylko na niedzielę, mam więc pytanie do bardziej zorientowanych jak wygląda dojazd na tor i możliwość zaparkowania auta właśnie w niedzielę.

Patrząc na zdjęcia satelitarne widzę po przeciwnej stronie autostrady coś co wygląda jak stadion i dość duży przyległy do niego parking, czy to jest właśnie parking czy może na czas weekendu F1 jest zamieniony na jakiś biwak czy coś takiego? No i czy można liczyć na wolne miejsce przyjeżdżając w niedzielę czy lepiej od razu szukać gdzieś 3 km dalej i nie tracić czasu ?

Nie mogę też nigdzie znaleźć programu imprezy na niedzielę, na pewno przed wyścigiem F1 są też wcześniej jakieś inne serie, które warto zobaczyć. W ogóle jeszcze nie wiem, na którą godzinę trzeba tam być żeby zobaczyć co najciekawsze i mieć szansę zająć jakieś sensowne miejsce na tej Stehtribüne Spitzkehre 1.

Znalazłem taki filmik na youtube z 2006 roku http://pl.youtube.com/watch?v=HJrEewh_W8c , wygląda na to, że jakichś wielkich tłumów tam nie ma ale oczywiście w tym roku może być inaczej, spodziewam się sporo większej ilości kibiców z Polski, w końcu to jedne z najtańszych biletów.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i wskazówki bo jest to mój pierwszy wyjazd na GP a wiadomo, człowiek uczy się na błędach ;)

//edycja

Info o położeniu parkingów już znalazłem, przeoczyłem jakoś wcześniej możliwość przełączenia oficjalnej strony toru na język angielski a po niemiecku jakoś nie mogłem się na niej odnaleźć ;)

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2008, o 18:18 
.
Sanchez napisał(a):
spitzkehre jest najdalej oddaloną trybuną od głownego wejścia - niestety trzeba liczyć się z krótkim przemarszem.

A od której otwierają te wejścia bo to dla mnie bardzo istotna informacja?

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 21:40 
.
Juras napisał(a):
Zapewne rzesza polskich fanów udezy do niemiec na wyscig ...w wiekszosci niestety chyba dla Roberta a nie ogolnie dla F-1.W Hockenheim bede juz w przyszlym miesiacu do wyscigu a nawet i jeszcze dalej.Chetnie sie spotkam z ultrowcami ...co prawda jest jeszcze duzo czasu ale....
Dla chcących miec spokoj w nocy zdala od zgielku moge zaoferowac ogrodek w centrum jako pole namiotowe(o ile mozna nazwac to centrum) Tak czy siak 20 min spokojnego kroku od toru.Spokojnie ...cicho .....z grilem i niewielka odlegloscia do sklepu
Altanka zaopatrzona jest w lodówke,kuchnie i tv sat

Czy ta oferta jest nadal aktualna? Proszę o pilne nfo.

:D

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2008, o 00:58 
.
Panowie w jakich godzinach w czwartek można zwiedzać pit lane?

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2008, o 14:43 
.
wygrałem 2 bilety na GP Niemiec :D Szukam towarzystwa na drogę jedzie ktoś z okolic wawy?? ew. gdzieś na granicy można by się spotkać zawsze raźniej będzie :)

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2008, o 09:34 
.
Mam pytanko dotyczące Kangaroo TV. Czy ktoś z Was już miał to kiedyś w ręku na torze? Sprawdziłem na stronce Kangaroo i wypożyczenie na Hocki na cały weekend to 45 ojro, co w sumie przy zrzucie w kilka osób daje po kilkanaście ojro na łebka więc wydatek w porównaniu do reszty kosztów żaden :)

Wiem, że można zaklepać sobie urządzonko przez stronkę kangurka ale mam pytanie czy może da radę wypożyczyć sprzęt przy torze.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2008, o 10:41 
.
malin_f1 napisał(a):
wygrałem 2 bilety na GP Niemiec :D Szukam towarzystwa na drogę jedzie ktoś z okolic wawy?? ew. gdzieś na granicy można by się spotkać zawsze raźniej będzie :)

Dysponujesz wlasnym transportem?

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2008, o 16:52 
.
tak ale szukam kogoś z drugim samochodem kto się ew. wybiera żeby poprostu razem przebyć tą drogę.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2008, o 10:01 
.
Cześć.Mam jedno miejsce wolne w osobówce na GP Niemiec jeśli jest ktoś z okolic zainteresowany to pisać wyjazd w środę w nocy powrót w niedzielę po GP.Koszt przejazdu to ściepa na ON.Bilety i pole namiotowe w własnym zakresie.Kolega jedzie busem w piątek ma jeszcze 3 miejsca wolne.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2008, o 12:23 
.
Witam
Szukam transportu do/z Hockenheim, najlepiej z okolic Bydgoszczy, ale nie koniecznie- mółbym dojechać gdzieć w Polsce. Interesuje mnie cały weekend czyli piątkowy trening włącznie (przynajmniej popołudniowy, jeśli na poranny nie zdążymy).
Piszcie na priv.

Tytuł: KUBICA
PostNapisane: 14 lip 2008, o 15:15 
.
witam jade na Hockenheim pierwszy raz i mam pytanko czy parkingi sa przypisane do biletow czy nie?

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2008, o 19:39 
.
Nie są.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2008, o 20:14 
.
a są płatne? czy trzeba się liczyć z dużymi korkami przed wjazdem na parking i potem przy wyjezdzie po GP? czy lepiej poczekać na torze ze 2-3 godz po wyścigu?
Dysponuje ktoś mapką toru dokładną z bramkami wejściowymi dojazdem i parkingami?

Tytuł:
PostNapisane: 16 lip 2008, o 10:16 
.
Co do map parkingów i dojazdów do nich to znajdziesz to na oficjalnej stronie toru www.hockenheimring.com niestety nie ma tam zanzaczone gdzie sa wejscia i sam nie wiem jak sie tam wchodzi, nie wiem tez od ktorej mozna w niedziele wchodzic na tor?

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 19:43 
.
.

Ostatnio edytowano 2 wrz 2009, o 06:12 przez PABLO, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2008, o 21:47 
.
Świetna, krótka ale treściwa relacja. Podobnie miałem w 2006, a niezapomnianych wrażeń, poza wyścigiem oczywiście, dostarcza sam camping przy torze i jego niepowtarzalna atmosfera.

Tytuł:
PostNapisane: 23 lip 2008, o 12:32 
.
Jako, że PABLO opisał już swoją wyprawę na Hockenheimring 2008 ale jakoś tak bez szczegółów postanowiłem opisać swoją ale pod kontem szczegółów technicznych. Zaczynamy:

- zakup biletów: bilety kupowane na stronie toru (marzec), na Nordtribune B bez dachu cena 255, 44 EUR za weekend przysłane 18 czerwca 2008r. Po przyjeździe na tor polecam zakup plastikowego etui na smyczy na bilet, bardzo ułatwia życie cena od 5 EUR/szt. Najlepiej wypełnić i odesłać rezerwację na pole namiotowe, druk przychodzi wraz z biletami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- dojazd: jeżeli macie nawigację to bez problemu traficie, po drodze może Was zatrzymać kontrola "ZOLL" (tak jak nas) ale bez paniki pytają (po niemiecku lub angielsku do wyboru) o cel podróży, ile macie kasy oraz czy macie ze sobą papierosy, po sprawdzeniu dowodów dalsza jazda. Paliwo w Niemczech kosztuje już prawie tak jak u nas, za V-Power Diesel na Shell-u płaciliśmy w drodze powrotnej 1,64 EUR/L. Polecam wyjazd w środę (my nie mogliśmy) ponieważ PIT-Line otwarty jest dla posiadaczy biletów weekendowych w czwartek po południu przez około 1,5 godziny.

Obrazek

- polecam wcześniejszą rezerwację pola namiotowego. My byliśmy w Hockenheim około godziny 23.00 w czwartek i na polach C2, C3, C4 już nie było żadnego wolnego miejsca, pozostało nam pole C5 i C6 znacznie oddalone od toru (około 2,5 km). Wybór padł na pole C5. Za trzy noce dwóch osób oraz samochodu zapłaciliśmy 90 EUR. Na pole namiotowe zabierajcie wszystko czyli: mocny sprzęt grający, fajerwerki, przedłużacz do podłączenia prądu i jak ktoś chce to wąż do podłączenia wody oraz pozostały sprzęt campingowy. Zabawa trwa do białego rana i co najważniejsze pomimo wypicia przez kibiców hektolitrów alkoholu przez cały weekend nie było żadnej burdy. Atmosfera SUPER. Bez problemu również na polu możecie coś zjeść oraz wypić. Kawa 1 EUR, bułka z wędliną 2,50 EUR, bułka z parówką 2,80 EUR. Toalety oraz prysznice w stanie zadawalającym każdego biwakowicza (rano kolejki do WC)

Obrazek

- dojście na tor zabiera około 30 minut spacerkiem (z pola C5) drogą pod lasem, po drodze można podziwiać zaparkowane TIR-y zespołów oraz pstrykać zdjęcia. Po dojściu do toru wchodzimy na jarmark rozmaitości. Jest kilka pawilonów Teamów F1 oraz są stoiska z gadżetami F1. Czapka 30 EUR, koszulka 40-50 EUR, zatyczki do uszu 2 EUR (bardzo przydatne), sound sport 10 EUR. Na miejscu również można coś zjeść lub wypić. Puszka piwa 3,50 EUR, miska chińszczyzny (makaron z warzywami i mięsem) 5 EUR, ziemniaki zasmażane z kiełbasą oraz warzywami 6 EUR,. Na tor bez problemu można wchodzić ze wszystkim (piwo, jedzenie, plecaki a nawet piła motorowa ale bez prowadnicy i łańcucha). Wychodząc z toru otrzymujecie tzw. Kontrollkarte, którą wraz z biletem pokazujecie przy powrocie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- same wyścigi F1 oraz innych serii są nie do opisania to trzeba zobaczyć na żywo.

Jeżeli kogoś coś jeszcze interesuje ze szczegółów to zapraszam na PM.

Obrazek

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1