F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 17 gru 2018, o 02:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: GP BELGII
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:33 
.
woodland napisał(a):
Chciałbym kupić bilety już na miejscu. Jednak z drugiej strony wolałbym nie "pocałować klamki" jak już dojadę na miejsce. Będę wdzieczny za informację od kogoś kto był już na tym GP.

Nikt nie da Ci 100% pewnosci. Prawdopodobnie bedziesz mogl kupic bilety, prawdopodobnie tez bedzie ktos chcial odsprzedac swoj z drugiej reki. To wszystko zalezy od toru i od sytuacji. Dla przykladu w 2008 roku British GB bylo wyprzedane juz w marcu. W 2009 mimo ze byl praktycznie komplet, bilety byly do ostatniej chwili. Natomiast na 2010, trawka podobno jest juz wyprzedana. W Spa nie powinno byc problemow, ale nie ma takiego madrego, co by Ci zagwarantowal ze kupisz na miejscu bilet na trybune na ktora chcesz kupic...

PostNapisane: 3 maja 2010, o 16:07 
.
Pewnie będę chciał kupić bilety na Grand Stand. Oczywiście nie oczekuję 100% gwarancji. Chciałem tylko spytać się czy ktoś już tam był i jak to wyglądało w latach ubiegłych? Mam na myśli możliwość zakupienia biletów przed wyścigiem.

Nie cytuj poprzedniego posta!
Moderator

PostNapisane: 3 maja 2010, o 16:47 
.
Jedyne ryzyko dla Ciebie, to kilka zwycięstw M.S. w najbliższych wyścigach, co byłoby związane z istnym najazdem Niemców na Spa.
Czyli można powiedzieć, że ryzyko bardzo małe.

Natomiast, jeśli zależy Ci bardzo na tym wyjeździe polecam wcześniejszy zakup online z innego powodu.
Jak już za bilet zapłacisz i go dostaniesz, będziesz miał większą motywację do wyjazdu i są o wiele mniejsze szanse, że coś Cię od niego odciągnie.

Np:
- chore dziecko,
- wesele dalekiej kuzynki, którą widziałeś raz w życiu
- egzamin poprawkowy

itp sytuacje.

PostNapisane: 3 maja 2010, o 16:56 
.
Z "motywacją" nie będzie problemu, bo moja żona też chętnie jeździ na wyscigi. :D

PostNapisane: 3 maja 2010, o 19:44 
.
Troche o tym jest na forum, musialy Ci sie kartki skleic, czy cus i pominales 8)
viewtopic.php?f=13&t=8497

Jakis czas temu Nemezis udzielil mi paru wskazowek , to podaje dalej

Cytuj:
Primo, czyli bileciki:
Tutaj sprawa jest prosta-im wcześniej kupisz, tym lepiej i taniej. My kupowaliśmy bilety już styczniu (!). Zamiast docelowych 480 ojro zapłaciłem za bilet 380, wiadomo wciąż to kupa kasy ale różnica 100 euro robi swoje :D Jako, że postanowiliśmy się wybrać na Spa, od razu stwierdziliśmy, że trza nabyć miejscówki na Eau Rogue, stąd taka cena. Kupiliśmy na trybunę GOLD 3, czyli na zewnętrznej stronie, na wyjściu z zakrętu; jest to jedyna w tym miejscu trybuna kryta. I teraz powiem szczerze, że miejsce o ile było świetne, to ja chyba wolałbym kupić bez zadaszenia, na trybunę po prawej stronie od GOLD 3, z nazwą GOLD 4 (widać ją na moich zdjęciach). Już wyjaśniam dlaczego. Na GOLD 3 masz niestety wysoką siatkę, żeby oponą w ryj czasem nie dostać, co troszkę przeszkadza (szczególnie w robieniu fotek) i wg mnie widzisz nieco mniej niż z tej GOLD 4, z której widzisz jeszcze świetnie wyjście z Radillion. Cena tej bez zadaszenie była nieco mniejsza.
Oczywiście od razu uprzedzam, że manewrów wyprzedzania w tym miejscu nie uraczysz, no ale tu raczej się siada dla innych wrażeń :D No i pozostaje jeszcze sprawa deszczu... stąd trybuna kryta jaka by nie była daje większy komfort, a na Spa jak wiesz deszczyk lubi spaść :wink:

Bilety kupuj tylko i wyłącznie na oficjalnej stronie toru! Mają bez wątpienia najlepsze ceny! Z dostawą nie było żadnego problemu. Bileciki przyszyły 2 tyg przed wyjazdem.

Oczywiście na GOLDzie możesz łazić w piątek po całym torze. Polecam szczególnie wybrać się na trybunki na pierwszym nawrocie, gdzie chłopaki ostro hamują a potem flat out i porcja decybeli prosto w twarz :lol:

Plusem umiejscowienia tych trybun jest również bliskość miasteczka F1 z wszystkimi koszulkami (dorwałem akurat przecenę u Williamsa i koszulę za 20 euro zamiast 80e kupiłem :D ) i możesz też wynająć KangarooTV - świetna sprawa! Jak jedziecie w parę osób to się zrzućcie, bo cena za wynajem urządzenia to 80 euro za weekend, ale dzięki temu masz LT i podgląd TV na super wyświetlaczu tego małego cuda. Dodam tylko, że telebim jest tak daleko, że nic na nim nie widziałem (tylko przez lornetkę).

Możesz również wybrać się na drugą stronę toru (vis a vis Eau Rogue), na zieloną trawkę, na zjazd do pit lane. Ja osobiście się tam nie wybrałem ale kumpel skoczył tam z aparatem i świetne fotki zrobił. (jest przejście podziemne pod torem).

Nie wiem jakie masz pomysły dotyczące noclegu (jakie masz fundusze). Ja powiem tak, pod koniec sierpnia było tam już pod wieczór na tyle zimno, że pod namiot to troszkę wyzwanie jest. My, jako, że jechaliśmy na 4 auta w niemal 20 osób, wybraliśmy sobie tani (stosunkowo) hotel ETAP w Niemczech, w Aachen. Dojazd codziennie po 80 km, ale na tamtych drogach to jak podjazd po bułeczki, 30 minut i byliśmy na torze. Hotel był 2* i za dobę ze śniadaniem płaciłem jakieś 40 euro. Ale w pokoju masz prysznic, kibelek i klimatyzację, na prawdę za tą cenę luksus! Zresztą większość gości to byli kibice.

Teraz sprawy parkingu. Są dwie możliwości...albo płacisz, jeśli dobrze pamiętam 10 euro i stajesz w kupka daleko od toru na polance, albo wykupujesz (można to już zrobić przez net) bilet na parking za 12 euro bodajże (na dzień oczywiście) i masz już tylko daleko :wink:

Co by tu jeszcze...

A już wiem. Jak widziałeś pewnie na zdjęciach, byliśmy na torze już w czwartek, na Pit Walk. Wg mnie TRZEBA to zaliczyć jeśli będziesz miał taką możliwość! Wtedy można poczuć atmosferę zawodów i nawet rzucić parę słów kierowcom. Mi udało się dorwać tylko autograf od Marka, a koledzy złapali podpis Kuby na czapeczkach, a nasz kamerzysta i starego pierdziela Berniego złapał gdzieś na balkonie. Ogólnie tłum ludzi, mnóstwo emocji i możliwość stanięcia na prostej start-meta na tym torze to wielkie przeżycie. Nie mówiąc już jakie wrażenie robi Eau Rogue... Kiedy zobaczyłem tą pionową ścianę na żywo, to mnie zatkało :o Tak więc warto te 2h (15.30-17.30) wytrwać w tym ścisku i porobić wiele fajnych zdjęć. Później tłok bym już tak wielki, że do Maka i Ferrari się już nie dopchałem :-?

Co do aspektów socjalno spożywczych:
Waty cukrowej osobiście nie jadłem na torze, ale polecam buły z mięchem, cebulką i musztardą. Co prawda cena złodziejska, bo 7 euro, ale najesz się na pół dnia :D No i słynne frytki ociekające toną majonezu...

Co do browaru, to polecam załadować w plecak swoje zapasy na cały dzień. Bo na torze dostaniesz ochydnego Jupilera za 5 euro :o :evil: Kible, oczywiście płatne po 50 centów...ale od czego jest lenistwo i pełen pęcherz. Ludzie i tak lali za trybunami albo po krzakach, i nikt się nie czepiał :wink:

Poza samym torem, warto jeszcze odwiedzić muzeum toru w Stavelot i zobaczyć np. Arrowsa :)2 Jeśli kogoś interesuje również historia II wojny światowej, to do dyspozycji ma tam mnóstwo ciekawych miejsc, ale nam niestety zabrakło czasu.

Na razie to chyba na tyle :wink: Gdybyś chciał jeszcze ode mnie coś wyciągnąć, służę pomocą i zdjęciami dydaktycznymi :D

Powiem na koniec jeszcze, że byłem w 2007 na Nurburgringu (ale tylko na niedzielnym gp, na zielonej trawce, choć miejscówka świetna, no i trafiliśmy na pompę z nieba zaraz po starcie, niezapomniane wrażenia) , rok później na Hocki (pierwszy zakręt po prostej, fajne miejsce) no i w zeszłym roku Spa. Atmosfera najlepsza jest niewątpliwie w Belgii i na Nurburgringu. Te miejsca mają w sobie coś magicznego. Ale najlepiej oceniam wyjazd na Spa :)2

Ostatnio edytowano 3 maja 2010, o 19:55 przez Lutbar, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 3 maja 2010, o 20:28 
.
Dzieki za informacje. Wcześniejszy opis SPA musiałem jakoś przeoczyć.

PostNapisane: 4 maja 2010, o 04:05 
.
modelf1fan napisał(a):
ile kosztuja najtansze bilety na Spa.Na Hungaroringu 100 euro.

Glupoty gadasz.

Mam gdzies w pamiatkach General Admission na niedzielny wyscig-60euro na bilecie-35 zaplacilem.2009 rok

PostNapisane: 4 maja 2010, o 14:02 
.
Kupowales przez neta czy tuz przed wyscigiem.

Obecnie na stronie hungarian info 90 euro.

PostNapisane: 4 maja 2010, o 18:57 
.
Przed wejsciem na trybuny.
A ceny pewnie podniesli,bo deficyt w budzecie maja :wink:

PostNapisane: 6 maja 2010, o 14:57 
.
Na niektorych stronkach pisze ze najtanszy bilet na Spa miejsce stojace 70 euro

PostNapisane: 8 paź 2010, o 22:50 
.
Na mapce dostępnej na stronie toru, są oznaczone cztery bronze area - bilet uprawnia mnie do wejścia na którąkolwiek z nich, czy tylko i wyłącznie na jedną?

Ostatnio edytowano 9 paź 2010, o 17:28 przez pmiejsky_, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 8 paź 2010, o 23:39 
.
Nie wiem jak w Belgii ale tam gdzie bywalem na wyscigach bilet na trawe to poprostu General Admission.

PostNapisane: 9 maja 2012, o 11:50 
moderator
Wybiera się ktoś w tym roku na Spa?

Jeśli tak, to mogę się spotkać na piwo.

A przy okazji - będę też tam na WSbR jeśli ktoś jest zainteresowany...

PostNapisane: 9 maja 2012, o 11:54 
moderator
Kaku, masz już bilety?

Ja wciąż się zastanawiam, mam jeszcze jeden event niestety w tym terminie.

PostNapisane: 9 maja 2012, o 14:00 
moderator
Kupię dziś lub jutro, a na pewno do końca tygodnia... Na 99% będzie to najtańsza opcja :)

PostNapisane: 13 sie 2012, o 18:05 
moderator
To jak - jedzie ktoś?

PostNapisane: 17 sie 2012, o 10:23 
.
A dla tych co nie jadą, napiszesz relację z toru z przymrużeniem oka, jak rok temu z GP Niemiec? :)

PostNapisane: 17 sie 2012, o 18:16 
moderator
Postaram się - miło, że została zapamiętana! :)

PostNapisane: 17 sie 2012, o 19:36 
moderator
I liczymy na ciekawe fotki ;)

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 22:11 
.
Brązowa trybuna.

ZONE "BRONZE" (SUNDAY)+ MOBILITY SOLUTION

mój angielski mi przetłumaczył:
ZONE "BRONZE" (SUNDAY) - prawo wstępu do specjalnych stref bliżej toru. ( http://www.spagrandprix.fr/Spa-Francorc ... tos-Bronze )
+ MOBILITY SOLUTION - nie muszę się męczyć z parkingami - podwiozą mnie z okolicy (http://www.belgiumtheplaceto.be/721-bel ... d-prix.php )

http://www.spagrandprix.com/en/pages/tr ... ronze.aspx

Jeśli ktoś mógłby potwierdzić moje rozumienie - wielkie dzięki!
Macie może odczucia, czy warto dokupić tę opcję - chodzi głównie o wstęp do stref bliżej toru?
Czy z któregoś Bronze widać dobrze jakiś telebim?

Może ktoś się wybiera na Spa na trawkę w tym roku?

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1