F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 24 wrz 2018, o 21:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: GP BELGII
PostNapisane: 5 maja 2009, o 11:22 
.
Rozumiem, że masz już zorganizowany cały wyjazd na GP Hiszpanii. Jakie są całkowite koszta takiego wyjazdu?

PostNapisane: 19 maja 2009, o 21:57 
.
zerknij do tematu wyjady na GP hiszpani

PostNapisane: 27 lip 2009, o 19:36 
.
Odświeżając temat - ktoś z Was wybiera się w tym roku na Spa?

PostNapisane: 27 lip 2009, o 21:42 
.
Tak... powinienem byc tam juz w piatek z rana :D

PostNapisane: 17 sie 2009, o 19:16 
.
Pomocy...

Całkiem przez przypadek będę w Belgii a dokładniej w Brugii w czwartek 27, stamtąd to już tylko rzut beretem....
pytanie brzmi: czy jest możliwość wejścia tylko na piątkowy trening (dłużej nie możemy zostać) czy są na to jakieś bilety bo doszukałem się tylko 3-dniowych, na sobotę i niedzielę albo na samą niedzielę, nigdzie nie mogę się doczytać czy są dostępne TYLKO piątkowe.. możecie coś podpowiedzieć?? Dzięki.

PostNapisane: 24 sie 2009, o 21:47 
moderator
Wpadłem na szalony pomysł i chcę jechać na SPA.
Tylko sam wyścig. Wybieram się tam z kumplem i mamy zamiar wyjechać w sobotę wieczorem tak żeby być ok 8 rano na torze i od razu po wyścigu jechać z powrotem.
Możecie mi powiedzieć, jak się ma sprawa z biletami GA? tylko takie już niestety zostały.
Gdzie najlepiej postawić samochód żeby nie trzeba było dużo po górach biegać i gdzie znaleźć najlepsze miejsce?
Najlepiej by było jakby ktoś to ładnie mi na mapce wytłumaczył.
Ewentualnie, osoby, które tam się wybierają, możecie mi podać namiary na PW? Chciałbym zadać kilka pytań, ewentualnie spiknąć się na wspólne oglądanie.

Pozdrawiam,

PostNapisane: 4 lut 2010, o 22:55 
.
Jako, że tematy wyjazdów wyraźnie zalega kurzem, postanowiłem wrzucić w końcu kilka moich fotek z zeszłorocznej wizyty na Spa. Zatem miłego oglądania :D

http://img148.imageshack.us/g/dscf5291large.jpg/

PostNapisane: 7 lut 2010, o 15:54 
.
plant napisał(a):
Wpadłem na szalony pomysł i chcę jechać na SPA.
Tylko sam wyścig. Wybieram się tam z kumplem i mamy zamiar wyjechać w sobotę wieczorem tak żeby być ok 8
Pozdrawiam,

Jesli juz wszystko wiesz to ok , ale jesli nie to rady od Nemezisa beda zapewne pomocne

Cytuj:
Primo, czyli bileciki:
Tutaj sprawa jest prosta-im wcześniej kupisz, tym lepiej i taniej. My kupowaliśmy bilety już styczniu (!). Zamiast docelowych 480 ojro zapłaciłem za bilet 380, wiadomo wciąż to kupa kasy ale różnica 100 euro robi swoje :D Jako, że postanowiliśmy się wybrać na Spa, od razu stwierdziliśmy, że trza nabyć miejscówki na Eau Rogue, stąd taka cena. Kupiliśmy na trybunę GOLD 3, czyli na zewnętrznej stronie, na wyjściu z zakrętu; jest to jedyna w tym miejscu trybuna kryta. I teraz powiem szczerze, że miejsce o ile było świetne, to ja chyba wolałbym kupić bez zadaszenia, na trybunę po prawej stronie od GOLD 3, z nazwą GOLD 4 (widać ją na moich zdjęciach). Już wyjaśniam dlaczego. Na GOLD 3 masz niestety wysoką siatkę, żeby oponą w ryj czasem nie dostać, co troszkę przeszkadza (szczególnie w robieniu fotek) i wg mnie widzisz nieco mniej niż z tej GOLD 4, z której widzisz jeszcze świetnie wyjście z Radillion. Cena tej bez zadaszenie była nieco mniejsza.
Oczywiście od razu uprzedzam, że manewrów wyprzedzania w tym miejscu nie uraczysz, no ale tu raczej się siada dla innych wrażeń :D No i pozostaje jeszcze sprawa deszczu... stąd trybuna kryta jaka by nie była daje większy komfort, a na Spa jak wiesz deszczyk lubi spaść :wink:

Bilety kupuj tylko i wyłącznie na oficjalnej stronie toru! Mają bez wątpienia najlepsze ceny! Z dostawą nie było żadnego problemu. Bileciki przyszyły 2 tyg przed wyjazdem.

Oczywiście na GOLDzie możesz łazić w piątek po całym torze. Polecam szczególnie wybrać się na trybunki na pierwszym nawrocie, gdzie chłopaki ostro hamują a potem flat out i porcja decybeli prosto w twarz :lol:

Plusem umiejscowienia tych trybun jest również bliskość miasteczka F1 z wszystkimi koszulkami (dorwałem akurat przecenę u Williamsa i koszulę za 20 euro zamiast 80e kupiłem :D ) i możesz też wynająć KangarooTV - świetna sprawa! Jak jedziecie w parę osób to się zrzućcie, bo cena za wynajem urządzenia to 80 euro za weekend, ale dzięki temu masz LT i podgląd TV na super wyświetlaczu tego małego cuda. Dodam tylko, że telebim jest tak daleko, że nic na nim nie widziałem (tylko przez lornetkę).

Możesz również wybrać się na drugą stronę toru (vis a vis Eau Rogue), na zieloną trawkę, na zjazd do pit lane. Ja osobiście się tam nie wybrałem ale kumpel skoczył tam z aparatem i świetne fotki zrobił. (jest przejście podziemne pod torem).

Nie wiem jakie masz pomysły dotyczące noclegu (jakie masz fundusze). Ja powiem tak, pod koniec sierpnia było tam już pod wieczór na tyle zimno, że pod namiot to troszkę wyzwanie jest. My, jako, że jechaliśmy na 4 auta w niemal 20 osób, wybraliśmy sobie tani (stosunkowo) hotel ETAP w Niemczech, w Aachen. Dojazd codziennie po 80 km, ale na tamtych drogach to jak podjazd po bułeczki, 30 minut i byliśmy na torze. Hotel był 2* i za dobę ze śniadaniem płaciłem jakieś 40 euro. Ale w pokoju masz prysznic, kibelek i klimatyzację, na prawdę za tą cenę luksus! Zresztą większość gości to byli kibice.

Teraz sprawy parkingu. Są dwie możliwości...albo płacisz, jeśli dobrze pamiętam 10 euro i stajesz w kupka daleko od toru na polance, albo wykupujesz (można to już zrobić przez net) bilet na parking za 12 euro bodajże (na dzień oczywiście) i masz już tylko daleko :wink:

Co by tu jeszcze...

A już wiem. Jak widziałeś pewnie na zdjęciach, byliśmy na torze już w czwartek, na Pit Walk. Wg mnie TRZEBA to zaliczyć jeśli będziesz miał taką możliwość! Wtedy można poczuć atmosferę zawodów i nawet rzucić parę słów kierowcom. Mi udało się dorwać tylko autograf od Marka, a koledzy złapali podpis Kuby na czapeczkach, a nasz kamerzysta i starego pierdziela Berniego złapał gdzieś na balkonie. Ogólnie tłum ludzi, mnóstwo emocji i możliwość stanięcia na prostej start-meta na tym torze to wielkie przeżycie. Nie mówiąc już jakie wrażenie robi Eau Rogue... Kiedy zobaczyłem tą pionową ścianę na żywo, to mnie zatkało :o Tak więc warto te 2h (15.30-17.30) wytrwać w tym ścisku i porobić wiele fajnych zdjęć. Później tłok bym już tak wielki, że do Maka i Ferrari się już nie dopchałem :-?

Co do aspektów socjalno spożywczych:
Waty cukrowej osobiście nie jadłem na torze, ale polecam buły z mięchem, cebulką i musztardą. Co prawda cena złodziejska, bo 7 euro, ale najesz się na pół dnia :D No i słynne frytki ociekające toną majonezu...

Co do browaru, to polecam załadować w plecak swoje zapasy na cały dzień. Bo na torze dostaniesz ochydnego Jupilera za 5 euro :o :evil: Kible, oczywiście płatne po 50 centów...ale od czego jest lenistwo i pełen pęcherz. Ludzie i tak lali za trybunami albo po krzakach, i nikt się nie czepiał :wink:

Poza samym torem, warto jeszcze odwiedzić muzeum toru w Stavelot i zobaczyć np. Arrowsa :)2 Jeśli kogoś interesuje również historia II wojny światowej, to do dyspozycji ma tam mnóstwo ciekawych miejsc, ale nam niestety zabrakło czasu.

Na razie to chyba na tyle :wink: Gdybyś chciał jeszcze ode mnie coś wyciągnąć, służę pomocą i zdjęciami dydaktycznymi :D

Powiem na koniec jeszcze, że byłem w 2007 na Nurburgringu (ale tylko na niedzielnym gp, na zielonej trawce, choć miejscówka świetna, no i trafiliśmy na pompę z nieba zaraz po starcie, niezapomniane wrażenia) , rok później na Hocki (pierwszy zakręt po prostej, fajne miejsce) no i w zeszłym roku Spa. Atmosfera najlepsza jest niewątpliwie w Belgii i na Nurburgringu. Te miejsca mają w sobie coś magicznego. Ale najlepiej oceniam wyjazd na Spa :)2

Pozdrawiam i do usłyszenia :D

Druga sprawa, jade na pewno wiec mozemy sie jakos zgadac, macie juz bilety ?

PostNapisane: 8 lut 2010, o 01:36 
.
Lutbar...
Plant chcial jechac rok temu... :lol:

Ja sie uparlem na Catalunye w tym roku.Raz ,ze rozentuzjazmowany tlum Hiszpanow,poza tym moj pupil jedzie u siebie.
Rok temu ciagnalem Tomka za uszy na ten wyscig ale zawalil... :)18

PostNapisane: 8 lut 2010, o 07:41 
.
lol, szczerze przyznam ze samemu to mi sie jechac nie chece, pomysle o tej Hiszpanii :wink:

PostNapisane: 8 lut 2010, o 10:18 
moderator
Heheh, nieźle zamieszaliście :P

Turbo, tak wiem, że zawaliłem w tamtym roku z tą Hiszpanią. Może w tym sezonie się uda pojechać :D

PostNapisane: 22 lut 2010, o 21:40 
.
My z Gustawem walimy na Monzę.

Trzeci rok się wybieram i w końcu muszę ;)

Własnie załatwiamy bilety.

PostNapisane: 23 lut 2010, o 00:09 
.
Na godzine przed wejsciem bedziesz mial kilkadziesiat do kupienia za 60-70% regularnej ceny.
Gdzie jak gdzie ale na Monzie kompletu nie bedzie.

PostNapisane: 23 lut 2010, o 08:42 
.
a skad masz info i pewnosc ? zawsze mi sie wydawalo ze tam komplet jest ?
ale powtarzam ze to tylko mi sie wydawalo 8)

PostNapisane: 23 lut 2010, o 15:14 
.
Sir PhoeniX napisał(a):
a skad masz info i pewnosc ?

Bo mam 10GP za soba :)14
Wypowiadalem sie juz na temat zakupu biletow.
Zakladajac hipotetycznie,ze uzbrajajac sie wejsciowki na 6 miesiecy przed wyscigiem do tego na torze usytuowanym conajmniej kilkaset kilometrow od granic Polski nigdy nie wiadomo czy w zakladanym terminie uda Ci sie wyjechac...bo to i choroby to i szef zmieni decyzje o Twoim urlopie.

Nawet na Hungaro w zeszlym roku zaplacilem smieszna kase za wejscie na Gold 4 bodajze(qual) gdzie byla symboliczna garstka ludzi a ja z wielka swoboda moglem operowac teleobiektywem.

Na wyscig miejsca zdecydowanie gorsze ale za kilkadziesiat Euro mniej.

Jezeli chodzi o Hiszpanie,to tu moze byc jednak komplet.I chyba po raz pierwszy zaopatrze sie w wejsciowki na dlugo przed 9 maja.

Jezeli ktos reflektuje,trzeba pomyslaec nad zorganizowaniem wspolnego wyjazdu tudziez spotkania na miejscu.

PostNapisane: 2 maja 2010, o 20:27 
.
Planuję w tym roku pojechać na GP Belgii. Nie wiecie może czy bedzie możliwość kupienia biletów bezpośrednio przed wyścigiem?

PostNapisane: 3 maja 2010, o 03:12 
.
Zawsze ktos z pewnych powodow nie dojedzie...On straci -Ty zyskasz... :)21

PostNapisane: 3 maja 2010, o 13:26 
.
ile kosztuja najtansze bilety na Spa.Na Hungaroringu 100 euro.

PostNapisane: 3 maja 2010, o 14:03 
.
Monako,Spa i Monza, to najdroszsze imprezy w sezonie, ceny i numeracje trybun najlepiej sprawdzac na oficjalnej stronie toru http://www.spagrandprix.com/ , a potem zerknac na kilka innych ofert ..

PostNapisane: 3 maja 2010, o 14:40 
.
dzieki.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1