F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 19 sie 2018, o 03:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spa 2013 kwestia noclegu
PostNapisane: 4 sie 2013, o 13:51 
.
Witam mam pytanie czy jesli pojade do Spa we wtorek to znajde jakies rozsądne pole namiotowe ?
Mam bilet weekendowy na trawke ale kłopot z noclegiem obecnie zastanawiam sie nad tym polem http://www.campingf1.com/events/belgian_grand_prix# Ale troche daleko od toru .
Czy na miejscu będą jakies amatorskie pola namiotowe u zwykłych ludzi? Lub czy można się wbić z namiotem np na czyjes pole?Jest to moj 1 wyjazd na F1 prosze o jakies rady ....

Tytuł: Re: Spa 2013 kwestia noclegu
PostNapisane: 5 sie 2013, o 20:58 
moderator
Rok temu dojechałem na tor w czwartek wieczorem. Ja miałem zarezerwowany oficjalny camping koło Les Combes i moje miejsce na nim czekało, ale pole było w pełni zarezerwowane. A obok było pole nieoficjalne (50 metrów dalej, przy Malmedy) i tam miejsca były. Paradoks był taki, że codziennie na tor wchodziliśmy przy Malmedy, więc ostatecznie musieliśmy przejść przez to nieoficjalne pole (było bliżej wejścia).

Nie gwarantuję, że nic w tym roku się nie zmieniło. Jadąc na tor widziałem sporo pól/campingów (to jest rekreacyjny region Belgii), ale nie wiem jak z miejscami. Co nie zmienia faktu, że są one dalej.

PS. jeśli zdecydujesz się na camping zaraz przy torze, to wiedz, że między 16 a 20 auta nie ruszysz. Totalny kanał. No i polecam zabrać sztormiak - jeśli jeszcze nie czytałeś, to na Ultrze jest moja zeszłoroczna relacja: http://www.f1ultra.pl/index.php/punkt-w ... lnika.html

PostNapisane: 5 sie 2013, o 22:50 
.
No właśnie mam opcje za 100 fontow pole namiotowe za 3 nocki tylko daleko od toru jakies 10km a ja nie mam auta jadę autobusem do Liege a potem jakoś do Spa dlatego chcialem jechac w srode żeby cos poszukac bo tylko to jedno pole jest oficjalnie wolne reszta zajęta .
Sztormiak będzie potrzebny ? Ok to wezmę ja żadnych wygod nie potrzebuje tylko w miare gdzie namiot postawic .
Własnie mam nadzieje że będą jakies nie oficjalne pola namiotowe no i jakiś zwykły prysznic .

PostNapisane: 6 sie 2013, o 22:56 
.
Zobacz Kaku jak możesz kwestię campinga, na którym byliśmy w 2009. Ceny i możliwość dostępności, ewentualnie rezerwacji. Z toru wychodzi się gatem przy La Source. Potem Route di Circuit idziemy do ronda. Dalej prosto jakieś 200 metrów są zabudowania. Zaraz przed nimi po lewo jest pole namiotowe. Wjazd na niego jest od Rue de Pommard. Mieliśmy wtedy namioty dokładnie w tym miejscu, gdzie na mapie google : "Spa-Francorchamps, Stavelot, Belgia" jest nazwa : "Pre Ravel Ligne 44a. Przyjechaliśmy we czwartek po południu na dwa bolidy i 9 osób. Pole było puste. Nie pamiętam cen ale było spoko. Liczyli za bolida i ode łba, bez namiotów. Mieliśmy prąd (chyba 5 euro doba) i oczywiście były sanitariaty. Zanosi się, że dobijemy tam w tym roku też na dwa auta i z osiem chłopa. Jak możesz coś ustalić to będę dźwięczny :) Aaaaaa i pozdrowienia dla starych Ultrowiczów :)

PostNapisane: 6 sie 2013, o 23:04 
.
Kurde ty mi mowisz 5 euro za noc ja prawie kupiłem z tej strony http://www.spagrandprix.com/ cena to 160 euro za 3 nocki . I teraz niewiem co zrobic nie chcę wywalic tyle kasy a potem doookoła bedą campingi za 10 euro , a niechce też jechać w ciemno bo wtedy lipa planuje przyjechać w czwartek rano to może cfos znajde , jak cos to daj znac bo w necie nioc niema na temat amatorskich campingow chociaz w teori tam powinno być ich pelno .

PostNapisane: 12 sie 2013, o 18:34 
moderator
fitipaldi666, z tego co zrozumiałem komisarena, to 5 EUR jest za sam prąd :)

komisaren, sprawdzę wieczorem, może mi się coś uda znaleźć, choć nie obiecuję - władam jedynie językiem tej drugiej (lepszej) połowy kraju.

PostNapisane: 13 sie 2013, o 16:04 
.
Poradzi ktoś czy oplaca się kupowac camping za 160 eu czy lepiej ryzykowac i szukac czekoś na miejscu, bo w kropce jestem w Spa powinienem byc w czwartek o 12 .

PostNapisane: 13 sie 2013, o 21:36 
.
My czekamy na to co ustali Kaku :)
Chyba lepiej się wstrzymać. Jak co roku jeżdżę to na miejscu się szukało kwatery. Wcześniej tylko poustalać trzeba gdzie te namioty można porozstawiać :)

PostNapisane: 13 sie 2013, o 21:38 
moderator
fitipaldi66, rok temu było chyba 140 EUR. To jest dość standardowa cena. Niewiele mniej płaciłem w Niemczech, a nawet na Węgrzech. Niestety musisz się przyzwyczaić do cen F1. Rok temu te "działki" były ogrodzone linkami, my w naszym bez problemu zmieściliśmy samochód i wielki namiot (na 4 osoby z dużym przedsionkiem - więc w sumie by wyszło 40 EUR na osobę za 4 noce, co nie jest tragedią). Tu masz np. camping 2 km od toru - jak podliczysz za auto, ludzi i namiot, to też wychodzi 40 EUR... http://en.eaurouge.nl/camping_spa_franc ... ncorchamps

komisaren, niestety nic nie mogę znaleźć konkretnego. Wygląda mi to na "camping", który się rozstawia z okazji GP...

PostNapisane: 14 sie 2013, o 15:07 
.
Kaku Tak jak sie podzieli na pare osob to jest tanio tylko że ja jadę autobusem niemam auta i jadę sam tak więc biore tylko mały namiot a ta stronka co mi podałes to już patrzyłem wcześniej wszystko zarezerwowane , mi nie chodzi że drogo kase mam specjalnie odłożona tylko jak dojadę a tam zwykli ludzie będa udostepniac miejsce na namiot za 20 eur to mnie szlag trafi że przepłaciłem, z drogiej strony 1 raz lepiej chyba jechac na 100% i zobaczyć jak jest .

PostNapisane: 18 sie 2013, o 09:58 
moderator
Nie odpisałem wcześniej, bo długi weekend.... Ale generalnie jeśli masz mały namiot i jesteś sam, to powinieneś coś znaleźć.

Trzymam kciuki.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1