F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 20 sty 2018, o 06:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Idealne pismo o Formule 1
PostNapisane: 8 sie 2006, o 15:27 
administrator
Na rynku polskim nadał mamy znikomą ilość magazynów poświęconych Formule1, a z tytułów które traktują tylko o f1 mamy jeden - F1 Racing. Prezentuje on najwyższy światowy poziom, jednak oczekiwania naszego rynku który budzi się dopiero do życia, niekoniecznie muszą pokrywać się z profilem tego pisma.
Mamy kilka pytań do was czytelników, oraz kilka opcji w ankiecie(którą dorzucę jak temat sie trochę rozwinie). Dotyczą one idealnego dla was kształtu takiego pisma. Czego powinno być więcej, czego mniej? Czy pismo wystarczająco szybko reaguje na wydarzenia, czy powinno to się zmienić? Jak zapatrujecie się na grafikę i układ.

Za wszelkie uwagi i dyskusje w tym temacie bardzo dziękuję.

Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, o 19:07 
.
Moim zdaniem polskie wydanie F1 Racing jest dokładnie takie, jak trzeba.
Czego mogłoby być więcej ?
Oczywiście wszystkiego, najlepiej za te same 12 złotych :)6 ;)
Pisma starcza mi, niestety, na jeden, góra dwa wieczory po kupnie. Przez resztę miesiąca czekam na następne wydanie :cry:
Nie mam żadnych zastrzeżeń do szybkości reagowania na wydarzenia - od miesięcznika nie sposób wymagać więcej, zwłaszcza że spora część jest tłumaczona z anglojęzycznego orginału. Na dwutygodnik czy tygodnik zdecydowanie jeszcze za wcześnie.
Co do szaty graficznej - bardzo nie lubię białego druku na ciemnym tle zdjęcia. Co prawda niewiele tego w F1 Racing, ale czasem się zdarzało, wolałbym, żeby w ogóle nie było.

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, o 09:12 
.
przydalby sie dzial traktujacy o histroii f1, opis ciekawych wyscigow z przeszlosci (badz ciekawych wydarzen zwiazanych z f1) itd. wprawdzie cos sie pojawilo ale to tylko jedna stronica ...

But all the drugs in this world
won't save her from herself

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, o 10:39 
.
.. i troszkę obiektywizmu.
Uwielbiają Buttona, nie lubią MSC.

Historia - prezentacje mistrzowskich i przełomowych bolidów i kierowców.
Reszta jest OK.

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, o 10:48 
administrator
dzieki dzieki, czkamy na dalsze opinie :) co do obiektywizmu to rzeczywiscie jest głowne zastrzezenie do pisma. Ale to juz prawo glownego wydawcy.

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, o 11:24 
.
Ja mam jeszcze uwagę co do tłumaczenia artykułów z angielskiego. Jak dla mnie to wyglądają one na tłumaczone za pomocą jakiegoś automatycznego translatora, składnia niektórych zdań jest typowo angielska, po polsku można by to napisać inaczej.

Pozdrawiam
Michał

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, o 13:32 
.
Idelane pismo to coś w stylu angielskiego Autosportu... czyli wszystko o najważniejszych seriach wyścigowych co dwa tygodnie. No i z artykułami pisanymi przez kilku Ziomów których czytać bardzo lubię :P

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, o 15:46 
.
mam jeszcze jeden pomysl choc nie dokonca zwiazany stricte z f1. chodzi o wyjasnianie zagadnien technicznych w szczegolach. teraz niby sa jakies "analizy" i kupe obrazkow rozwodzacych sie nad skrzydelkami i wodotryskami w bolidach natiomiast nie ma wyjasnien na jakiej zasadzie cos dziala. innymi slowy przydalaby sie strona dla Sancheza :wink: ktory w kolejnych numerach omawialby zawilosci techniczne zwiazane nie koniecznie z samymi bolidami i f1 ale ogolnie z motoryzacja. chodzi o typowe artykuly techniczne wlacznie ze wzorami fizyczymi :wink:, moze to zbyt wygorowane marzenia ale f1 jest nierozerwalnie zwiazana z technika motoryzacyjna. jak dla mnie bylby to napewno duzy + dla f1racing.pl i byc moze stalby sie bardziej fachowym pismem. bo jak juz wspomnialem niektore analizy i nowinki techniczne (same foty + lakoniczny opis) do niczego sie nie nadaja bez wiedzy merytorycznej.

edit: pomysly na pierwsze artykuly
krotko i zwiezle na temat:
- np z technicznych rzeczy jak dziala jakis element mechaniczny badz aerodynamiczny
- moc i moment (kiedy warto miec moment a kiedy moc itd :wink: )
- nadsterownosc i podsterownosc (kiedy jakie roziwazanei sie sprawdza)
- sila docisku i wplyw na zachowanie bolidu (w zaleznosci od torow, na przykladach)

itd itp

przyklady ktore podalem sa oczywiste i wiadome dla kazdego srednio zorientowanego automaniaka, chodizlo mi raczej o przedstawienie idei). pozatym tego typu artyk. dodalyby smaczku f1r imho...

Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, o 16:02 
.
no i najwazniejsze. konkurs w ktorym mozna wygrac bilet na wyscig... no i niech mnie zatrudnia to im zwieksze naklad :wink:

edit: i sprzedarz oczywiscie lol

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2006, o 07:59 
.
Wg mnie takie pismo powinno:
- ukazywać się przede wszystkim REGULARNIE i PUNKTUALNIE (jeśli we wcześniejszym numerze podano by, że następny numer ukaże się np. 1 czerwca to tego dnia ma być w kioskach i koniec)
- mieć dobrze prowadzony swój odpowiednik w internecie - ale nie tak, jak to teraz ma miejsce w przypadku F1 Racing. To powinna być stona "żywa", często aktualizowana, poprzez nią powinno się mieć np. możliwość proponowania zmian w piśmie, zadawania pytań redakcji i otrzymywania od niej odpowiedzi, itp.
- większość pism ukazujących się teraz na rynku kusi potencjalnych czytelników gadżetami. Nie miałbym nic przeciwko temu, aby i to nasze "teroetyczne" pismo proponowało coś dodatkowego (choćby dla prenumeratów) [/img]

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2006, o 12:20 
.
Powinno zawieraż opinie fanów (w miarę wątpliwości) wszystkich teamów na najważniejsze tematy, powinno też zawierać wieści z innych sportów motorowych (amerykańskie serie, A1, żużel, Motocyklowe sporty itp.), np. 2 strony tego, najświeższe plotki (np. na temat ew. transferów), strona o historii od WW :wink: , analizy techniczne, informacje co, na jakim kanale itp. (dotyczące nie tylko F1, ale też innych sportów motorowych), informacje dot. cen biletów, ogłoszenia na temat sprzedaży, kupna, zlotów i wyjazdów na wyścigi, i "kącik żółtodzioba".
KaCCCo.

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2006, o 14:48 
.
KaCCCo? napisał(a):
powinno też zawierać wieści z innych sportów motorowych (amerykańskie serie, A1, żużel, Motocyklowe sporty itp.), np. 2 strony tego

Takich pism już jest sporo, nie widzę powodu, inaczej po wprowadzeniu Twoich propozycji magazyn miałby 400 stron i kosztował ponad 100 zł... i wtedy nie byłby idealny, bo za drogi. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2006, o 17:29 
.
F1 racing - wyraznie tytul wskazuje na pismo o F1 i bardzo dobrze, ze nie ma mixu bo dopiero lipa by sie zrobila...

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2006, o 17:44 
.
Mnie się podobał Formel 1, tyle że to po niemiecku i nijak ocenik merytoryki nie mogłem. Natomiast liczba przeróżnych zestawień i porównań biła F1R na głowę.

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2006, o 17:57 
.
a to swiadczy o tym, ze brakuje fachowcow-analitykow ktorzy wyciagali by sensowne wnioski i je publikowali. chociaz z drugiej strony w necie sporo tego jest. moze zaczna analizowac przejazdy roberta i porownywac do nika po kazdym wyscigu. takie porownanie byloby ciekawe.

jak to jest, ze redakcja f1r ma problem ze znalezieniem ciekawych pomyslow? dobrym pomyslem byloby zapytac czytelnikow wprost co by chcieli zmienic :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2006, o 18:22 
administrator
Ale chyba f1racing nie ma problemów. Pytanie tyczy sie idealnego pisma a nie zmian w f1racing. F1racing przedstawilem jako doskonały wzór :) a przy okazji obiekt analiz.
Dyskusja coraz bardziej mi się podoba :)

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2006, o 19:00 
.
lightstone napisał(a):
F1 racing - wyraznie tytul wskazuje na pismo o F1 i bardzo dobrze, ze nie ma mixu bo dopiero lipa by sie zrobila...

Nie chodziło mi o mix, ale o góra dwie - trzy strony o innych sportach i seriach.

Tytuł:
PostNapisane: 12 sie 2006, o 15:43 
.
W F1R jedynie trochę brakuje analiz technicznych które były we wcześniejszych numerach.Tak poza tym to jest dokładnie to czego oczekuję.Chętnie bym dopłacił gdyby czasopismo było grubsze.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2006, o 21:48 
.
Dobra. Koniec tej zabawy w kotka i myszkę.
Robert zostajesz redaktorem naczelnym F1R od stycznia, czy listopada?

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2006, o 23:47 
administrator
nie no juz od wrzesnia :)13

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1