F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 21 sty 2018, o 15:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona

W zbliżających się wyborach zagłosuję na...
Platformę Obywatelską 33%  33%  [ 28 ]
Prawo i Sprawiedliwość 12%  12%  [ 10 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej 10%  10%  [ 8 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe 0%  0%  [ 0 ]
Polskę, która jest Najważniejsza 1%  1%  [ 1 ]
Ruch Poparcia Palikota 14%  14%  [ 12 ]
Kongres Nowej Prawicy 19%  19%  [ 16 ]
Mniejszość Niemiecką 1%  1%  [ 1 ]
Inną partię 0%  0%  [ 0 ]
Wcale nie zagłosuję 10%  10%  [ 8 ]
Liczba głosów : 84
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybory do Parlamentu 2011
PostNapisane: 29 cze 2014, o 20:44 
.
Deck napisał(a):
Bawi mnie jak bardzo przekonany jesteś, że to jednak nie służby. Przypomnę tylko, że w Polsce jest bodajże 7 albo 9 jednostek, które mogą legalnie zakładać podsłuchy.

Nie powiedziałem, że to na pewno nie służby :)21 Po prostu nabijam się z zaprogramowanych prostaczków, którzy twierdzą, że jedynym źródłem zła w tym kraju są byłe WSI. I wymieniają WSI jednym tchem z SB, a jak im powiedzieć, że tych dwóch służb nie bardzo można ze sobą porównywać, bo jedna powstała w PRL, a druga już w III RP, to szeroko otwierają buzie ze zdziwienia :)21

Prosta próba odpowiedzi na pytanie "cui bono" daje trzy możliwości, związane ze służbami, w tym dwie z polskimi.

PostNapisane: 29 cze 2014, o 21:25 
moderator
@McLfan.
Ja też pewności nie mam, ale sądzę, że to właśnie jakieś służby. I pewnie dlatego też nigdy się tego nie dowiemy :)21 Mógłbym wymieniać powody, ale skoro to tylko domysły, to nie ma to większego sensu. Zresztą, tak jak już mówiłem to dla mnie sprawa prawie nieistotna w kontekście treści taśm.

OldHorse napisał(a):
I wymieniają WSI jednym tchem z SB, a jak im powiedzieć, że tych dwóch służb nie bardzo można ze sobą porównywać, bo jedna powstała w PRL, a druga już w III RP, to szeroko otwierają buzie ze zdziwienia

Problem leży chyba w tym, że sporo osób uważa, że nocna zmiana rządu Olszewskiego miała pomóc utrzymać się agenturze przy władzy. Innymi słowy, że III RP została kosmetycznie zmienioną Polską Ludową powołaną nie w interesie ZSRR, a w interesie elit. Żeby złodziejom żyło się lepiej. Something like that.

No i weź pod uwagę, że do WSI nie zostali przyjęci sami ludzie bez doświadczenia. A gdzie mieli je nabyć jeśli nie w służbach PRL?

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 29 cze 2014, o 21:50 
.
Deck napisał(a):
No i weź pod uwagę, że do WSI nie zostali przyjęci sami ludzie bez doświadczenia. A gdzie mieli je nabyć jeśli nie w służbach PRL?

Podobnie, jak do policji i UOP z tym, że milicjanci i SB-ecy podlegali weryfikacji, której zabrakło w służbach wojskowych. To znany "grzech pierworodny" WSI. Trzeba natomiast być kompletnym idiotą, żeby z góry zakładać, że KAŻDY, kto został wyszkolony w służbach PRL, z założenia MUSI być wrogiem wolności i demokracji. A taką psychozę zaindukował swoim wyznawcom Macierewicz.

Deck napisał(a):
Problem leży chyba w tym, że sporo osób uważa, że nocna zmiana rządu Olszewskiego miała pomóc utrzymać się agenturze przy władzy. Innymi słowy, że III RP została kosmetycznie zmienioną Polską Ludową powołaną nie w interesie ZSRR, a w interesie elit. Żeby złodziejom żyło się lepiej. Something like that.

Coś takiego może myśleć tylko człowiek, który PRL zna wyłącznie z opowieści.

PostNapisane: 29 cze 2014, o 22:12 
moderator
OldHorse napisał(a):
Coś takiego może myśleć tylko człowiek, który PRL zna wyłącznie z opowieści.
Słyszałem takie stwierdzenia od osób wychowanych w PRL. Ci sami twierdzą, że nieprzemyślana prywatyzacja początków III RP miała na celu rozdanie za bezcen mienia państwowego krewnym i znajomym królików.

I żeby nie było - nie przedstawiam swojej opinii, tylko mówię o "zaprogramowanych prostaczkach" o których wspominał Qń.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 29 cze 2014, o 22:52 
.
Deck napisał(a):
Słyszałem takie stwierdzenia od osób wychowanych w PRL. Ci sami twierdzą, że nieprzemyślana prywatyzacja początków III RP miała na celu rozdanie za bezcen mienia państwowego krewnym i znajomym królików.

Owszem, takie rzeczy też miały miejsce. Ale w znakomitej większości wypadków działa tu prosty mechanizm kompensacji psychologicznej. Znacznie łatwiej znaleźć jakichś "onych", odpowiedzialnych za wszystkie nieszczęścia tego świata, niż spojrzeć we własny kaprawy pysk w lustrze i powiedzieć: " byłem głupszy, bardziej leniwy i mniej obrotny od sąsiada, dlatego to on bardziej skorzystał na transformacji ustrojowej po 1989"

PostNapisane: 7 lip 2014, o 22:26 
.
OldHorse napisał(a):
Deck napisał(a):

Owszem, takie rzeczy też miały miejsce. Ale w znakomitej większości wypadków działa tu prosty mechanizm kompensacji psychologicznej. Znacznie łatwiej znaleźć jakichś "onych", odpowiedzialnych za wszystkie nieszczęścia tego świata, niż spojrzeć we własny kaprawy pysk w lustrze i powiedzieć: " byłem głupszy, bardziej leniwy i mniej obrotny od sąsiada, dlatego to on bardziej skorzystał na transformacji ustrojowej po 1989"

Bzdury. Nie zazdroszcze sasiadowi ani kulczykowi, ch mnie obchodza korzysci z transformacji ustrojowej (jaka w ogole transformacja? - dostosowanie systemu bankowego do swiatowego systemu bankowego?). Nie widze jakos wiecej zmian ustrojowych po 89 roku. Wolnosc slowa? - na tyle ile panstwowe spolki kontrolowane przez rzad pozwalaja oczywiscie jest plus... Michnik nagrywa ok, nagrywają kolesi podsluchy sa nielegalne, W ogole zenujace jest tlumaczenie tego wszystkiego co robi GW jak sie patrzy na Giertycha - najpierw brunatna koszula, potem szanowany adwokat, a teraz straszny homofob. Tasmy Begerowej gdzie kupczyla jednym stanowiskiem z Mojzesowiczem byly tez czyms nie do przyjecia. Nagrania szefa MSW z szefem niezaleznego Banku Polskiego na temat uwalenia innej partii w wyborach to ... Żygac sie chce. Ogolnie wychodzi ta murzyńskość.. Fuj zupa i kanapek kupa jak mawiają Sowy i przyjaciele.
Raczej bym moja pozycje rownal do kolesi wykonujacychch podbny fach co ja, rownie solidnie co ja, w jakimkolwiek innym kraju na zachod od warszawy, nie mowiac o krajach za oceanem, i wtedy mam porownanie co robily rzady mojego kraju przez 25 lat tkzw wolnosci. A w ryj to ja se spogladam w lusterku dosyc czesto, zadnego problemu z tym nie mam.

PostNapisane: 7 lip 2014, o 23:10 
.
xaw4 napisał(a):
(jaka w ogole transformacja? - dostosowanie systemu bankowego do swiatowego systemu bankowego?). Nie widze jakos wiecej zmian ustrojowych po 89 roku.

Pamiętasz, jak było w PRL, czy urodziłeś się po 1989?

PostNapisane: 30 lip 2014, o 22:27 
.
"Wolny rynek" zaczal sie przed 89 rokiem (pewnie jakies sprawy z clami zwiazane powodowaly ze byl czesciowo ograniczony), wszystko co nastepowale potem tylko bylo ograniczeniem wolnego rynku, a ustrojowych zmian nie widze do teraz. Bajki o okraglym stole i roku 89 sa piekne ale dla dzieci. Zmiany ustrojowe to ja widze w krajach UE, ktore je przejely od RWPG (jak dla mnie to czytaj GRU potem FSB itd)
P.S. Rocznik 77, czyli cos tam pamieta... A tkzw wolna Polska interesuje sie mniej wiecej od tego okresu. wielkie fan Kisiela we Wproscie, potem milosnik Gazety, przez lekki Korwinizm, do rozowego salonu Łysiaka, znowu GW, teraz wszytsko po trosze i jeszcze Ziemkiewicz... Masz mnie nagiego :) Oczywiscie dorzucam troszke mojego kaprawego umyslu....

PostNapisane: 18 lis 2014, o 21:46 
.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nieoficj ... psl/fmzem2

Ludziom chyba na mózg padło. Ta sprzedajna partyjka zamiast znikać, wygrywa?

PostNapisane: 18 lis 2014, o 22:37 
moderator
Wybory samorządowe to walka o stołki. Ci z PSL to helikoptery dla obłożnie chorych krewnych wynajmują, żeby tamci do urny poszli. ;)

Poza tym, wyniki PSL bywają często podejrzane. Na przykładzie 2010.

Mapa głosów nieważnych.
Obrazek

Głosy nieważne, powstałe w wyniku zbyt dużej ilości skreśleń.
Obrazek

Wynik PSL w województwie mazowieckim – 22,3%. W pozostałej części kraju ~15%. Jak komuś się chce niech sobie poprzegląda w których powiatach PSL miał wtedy najwyższy wynik na Mazwoszu. Wszystko można sobie sprawdzić na stronach PKW. Polecam - można wyciągnąć ciekawe wnioski.

+

Cytuj:
My się tu martwimy, że w niektórych komisjach zdarza się, że cała rodzina poszła zagłosować na znajomego, a później ma w tej komisji zero głosów, a tu okazuje się, że to, niestety, najmniejszy problem z wiarygodnością wyborów.

Dekompilacja programu obsługującego wybory (dla laików: zabieg, dzięki któremu można zajrzeć "pod maskę" i przekonać się, jak "kalkulator wyborczy" został skonstruowany) odkryła całą kupę kamieni, na której zbudowana jest polska (?) demokracja.

W oparciu o kod programu, do którego mógł mieć dostęp KAŻDY, bo sama aplikacja był powszechnie dostępna w internecie już na kilka dni przed wyborami, można było sobie wygenerować certyfikat i zalogować się do systemu jako członek komisji!
A to tylko jedna z wielu wielkich dziur w systemie...

Jedynym ratunkiem dla względnej wiarygodności wyników wyborów byłoby przeliczenie wszystkiego ręcznie, gdyby nie to, że w całym zamieszaniu pogubiono już pewnie protokoły i nie pilnowano kart do głosowania:
"Pod urzędem były za to setki wkurzonych członków komisji i tysiące kartonów, które dotarły na miejsce prywatnymi samochodami (zamiast transportem z policyjną eskortą) i walały się kiepsko pilnowane po ziemi. Nikt nie wiedział, gdzie iść, ani co robić. Worki (niektóre komisje miały je rozprute) kazano nam położyć w holu, w którym czekaliśmy do ósmej rano, gdzie były byle jak oznakowane i rzucone razem do kupy. Do wydrukowanych protokołów moja komisja dopisywała ręcznie tabelkę z wynikami Rozenka, bo jej brakowało."

Dla kolegów po fachu - programistów, kod źródłowy Kalkulatora tutaj:
https://github.com/wybory2014/Kalkulator1

Update, za interią:
"Zaskakujące dane po wyborach samorządowych: grubo ponad jedna piąta głosów w dwóch powiatach na Pomorzu jest nieważna. Chodzi o głosowanie do sejmiku wojewódzkiego."

Ja nic nie chcę sugerować, ale jak PSL wygra wybory do Bundestagu, a Piechociński zostanie papieżem, to się wcale nie zdziwię. :)21

Косово је Србија.

The Big Ticket

PostNapisane: 20 lis 2014, o 12:44 
moderator
Nie wiem skąd jest ten cytat o kalkulatorze wyborczym (nie podałeś źródła), ale po stylu opisu widać, że to raczej ze strony internetowej szukającej sensacji, niż z wiarygodnej i technicznej.

PostNapisane: 20 lis 2014, o 13:15 
moderator
Faktycznie. Cytat jest z Konrada Berkowicza, kandydata na prezydenta Krakowa, który skończył AGH i pracował w firmach informatycznych.

Tu masz inne komentarze informatyków:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/pro ... czego.aspx
http://niebezpiecznik.pl/post/caly-swia ... ie-wybory/

A jak nie wierzysz, to wyjątkowo wybiórcza też pisze w okolicach prawdy.

PS. Program podobno kosztował w okolicach 500tys. PLN. Za portal dla bezdomnych (WTF?) zapłacono 49M PLN. Czyli to co mogli zrobić początkujący informatycy wykonali fachowcy za pokaźne przelewy i odwrotnie. :)21

Косово је Србија.

The Big Ticket

PostNapisane: 20 lis 2014, o 17:17 
.
Ten program był robiony w 3 miesiące. Tyle nawet nie trwa testowanie tak dużego systemu. Żeby to było dobrze zrobione i przetestowane potrzeba około roku (z czego ok. połowy powinno zejść na testy). Przetarg na program był ponoć w maju - skoro nasze państwo tak późno się za to wzięło to ja się nie dziwię, że powstał taki bubel. W takim czasie nawet duża korporacja nie zrobi systemu bez bugów.

PostNapisane: 20 lis 2014, o 22:01 
.
Wczoraj czytalem obszerna analize jak to doszlo do sytuacji gdzie minifirma informatyczna z Lodzi zarzadzana przez dwoch 30-latkow wygrala przetarg na opracowanie systemu informatycznego dla PKW.Z absurdalnych informacji wynikalo,ze nikt poza nimi nie przystapil do przetargu a kwota w projekcie wyniosla 429.000 pln.Aby bylo smieszniej,to na 100% jej tworcy nie gwarantowali skutecznosci dzialania tego projektu.

Jakiekolwiek wyniki wyborow opublikuje PKW ,co ma sie stac w piatek to padnie oczywiscie podejrzenie o powazne przekrety,bo to sumowanie glosow na liczydlach nijak sie ma do faktycznie zaznaczonych na kartach do glosowania krzyzykow.

Smiejemy sie z Rosji,Bialorusi i Ukrainy ale taki bandycki numer jaki wykrecila PKW bije na glowe wszelkie absurdy

Vivat Polsko!

PostNapisane: 24 lis 2014, o 09:45 
.
System komputerowy nie liczy głosów z urn, po zamknięciu lokali wyborczych.
To robią ludzie.
Absolutną normą w cywilizowanych krajach jest procedura, gdzie komisja w każdym lokalu wyborczym - po jego zamknięciu - zlicza głosy pod nadzorem monitoringu kamer.
Wyniki są przenoszone na protokół, który jest natychmiast wywieszany na drzwiach lokalu wyborczego /jeszcze w nocy, bądź nad ranem/, stając się dokumentem.
To jest absolutny fundament demokratycznych wyborów.
Potem komisja może sobie generować nawet parę dni elektroniczny protokół, który musi być identyczny z wywieszonym i puszcza go do systemu.
Co mnie to obchodzi, skoro mam wgląd w dokument wywieszony w lokalu wyborczym.
Niestety w tym przypadku, zgodnie z wytycznimi PKW, lokale wyborcze czekały na wyniki z centrali, po których wywieszały protokoły z głosowań.

Niech każdy sobie oceni, co to w ogóle było + ilość nieważnych głosów.

PostNapisane: 8 maja 2015, o 15:17 
moderator
Obrazek

Косово је Србија.

The Big Ticket

PostNapisane: 8 maja 2015, o 15:57 
.
No niestety może...

PostNapisane: 8 maja 2015, o 16:20 
moderator
:)18

Jak teraz i na jesień znowu w wyborach wygra WSI, to wyjeżdżam z tego kraju i zatrzymam się dopiero w Nowej Zelandii.

Косово је Србија.

The Big Ticket

PostNapisane: 8 maja 2015, o 20:03 
.
WSI to którzy: Czarni czy Czerwoni ? ;)

PostNapisane: 10 maja 2015, o 15:55 
.
Czarni ... ?
No weź nie ściemniaj tudzież, że nie wiesz o co kaman.
Najbardziej czerwoni ze wszystkich czerwieni i nie mają nic wspólnego z czerwienią polskich barw i z Polską w ogóle.
Ta czerwień ma dodatkowo symbole starodawnego narzędzia; do żęcia zboża i wbijania gwoździ.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona   1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1