F1ultra Forum: Formuła 1, GP2 i inne serie na www.f1ultra.pl

Forum fanów Formuły 1 i czytelników F1ultra
Teraz jest 18 sty 2018, o 03:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna strona

W zbliżających się wyborach zagłosuję na...
Platformę Obywatelską 33%  33%  [ 28 ]
Prawo i Sprawiedliwość 12%  12%  [ 10 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej 10%  10%  [ 8 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe 0%  0%  [ 0 ]
Polskę, która jest Najważniejsza 1%  1%  [ 1 ]
Ruch Poparcia Palikota 14%  14%  [ 12 ]
Kongres Nowej Prawicy 19%  19%  [ 16 ]
Mniejszość Niemiecką 1%  1%  [ 1 ]
Inną partię 0%  0%  [ 0 ]
Wcale nie zagłosuję 10%  10%  [ 8 ]
Liczba głosów : 84
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybory do Parlamentu 2011
PostNapisane: 6 wrz 2011, o 16:22 
.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie, zakładam temat do dyskusji o zbliżających się wyborach.

Ja zagłosuję po staremu. Tusku jaki jest taki jest, ale nie chcę, by do władzy doczłapał się Jaro... Mówiąc wprost- dopóki PiS ma możliwość objęcia władzy, dopóty będę głosował na jedyną dla nich alternatywę, obecnie PO. Jeśli układ się kiedyś zmieni, może coś Korwinowego... Może warto spróbować...

Ale póki co głos poza PO = głos na PiS, więc nie ma innego wyjścia. Platforma. Z bólem, o wiele większym, niż cztery lata temu...

Tytuł: Re: Wybory do Parlamentu 2011
PostNapisane: 6 wrz 2011, o 17:36 
moderator
McLfan napisał(a):
Ja zagłosuję po staremu. Tusku jaki jest taki jest, ale nie chcę, by do władzy doczłapał się Jaro... Mówiąc wprost- dopóki PiS ma możliwość objęcia władzy, dopóty będę głosował na jedyną dla nich alternatywę, obecnie PO.

Sorry za mocne słowa, ale to jest dokładnie stanowisko "młodych wykształconych"
Jakieś argumenty by się przydały, tylko proszę nie w stylu "bo Jaro mlaska i jest brzydki"

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 17:47 
.
- Smoleńsk
- Smoleńsk
- Smoleńsk
- głupota kopana przez hipokryzję w zad- Cofamy się parę latek. Kryzys szaleje. Jaro mówi- dotujmy banki i firmy, ratować trzeba gospodarkę. Zadłużenie nie jest straszne. A teraz? Pierwszy zarzut do Tuska, że zadłużył kraj mimo że sam proponował pewnie ze trzy razy większe zadłużanie...
- Proponowane przez Jarosława osoby, które obejmą "odpowiednie" sobie ministerstwa- Ziobro, Macierewicz, Fotyga, Kamiński (oooooj, to jest wielki konkret na NIE...)
- Trzej najwięksi specjaliści od specsłużb w Polsce, wg PiS- Mariusz Kamiński, Antoni Macierewicz oraz... Agent Tomek.
- wolę jeździć rozkopanymi drogami i co chwilę wahadłami, niż oglądać w TV kolejnych morderców oraz członków układu, których zaraz trzeba uniewinniać i płacić im odszkodowania.

PS: mam nadzieję, że PSL dostanie kopa w dupsko i PO będzie musiało gadać z SLD. Choć i tak nie wierzę w głębokie reformy. Ale wolę spokój i sytuację, gdy Kaczyński jest śmieszną maskotką mediów, a nie premierem.

PS2: wolałem zdecydowanie, gdy Kurski się zajmował PRem w PiS. Kłamał jak z nut, ale widać po nim, że jest inteligentny. O Hoffmanie, czy o pożal się Boże Błaszczaku szkoda mówić.

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 17:51 
.
Plant, ale on naprawdę jest brzydki i naprawdę mlaska :)21

A tak serio, jak sądzisz, ilu wyborców bierze pod uwagę inne kryteria niż wygląd kandydata i jego przynależność partyjna ? I czy liczyć ich w procentach, czy w promilach ?

P.S. Ja mam zamiar zagłosować na Tuska i spółkę dlatego, że prawdziwy kryzys finansowy dopiero przed nami, a (pomijając kreatywną księgowość budżetową i grzebanie przy składkach OFE) przy poprzedniej zapowiedzi kryzysu udało im się nie utonąć.

Ostatnio edytowano 6 wrz 2011, o 17:56 przez OldHorse, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 17:56 
moderator
Koniu, trzeba ich liczyć w megaprocentach.
Sam to widzę u siebie w firmie. 90% osób przed 30tką patrzy tylko na to jak się go w mediach przedstawia.
O konkretach nie pogadasz, bo dostaniesz odpowiedź w stylu "ja się polityką nie interesuję"

Przyznam się, głosuję na PiS, ale tylko dlatego, że mój kandydat to porządny człowiek, przyjaciel mojego ojca z Liceum i ma łeb na karku.
Nie patrzę na "brzydkiego kaczora"

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 18:30 
.
To nie patrz tylko prosze Cie pamietaj ze "ta" opcja bedzie miala swoja polityke zagraniczna. I chociazby z tego powodu wstyd mi bylo przyznawac sie do PiS-u. Dlatego majac na uwadze szabelkowatosc Kaczynskiego zwlaszcza wobec Rosji nie chcialbym byc za jego czasu (oby nigdy) wlascicielem duzych ilosci produktow chociazby rolnych. Dlatego bede glosowal za PO z tych samych powodow co McLfan oraz chociazby za to w jaki sposob zalatwiono kryzys ogorkowy(warzywny).
ZA PO.

MY FORMULA ONE

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 18:44 
.
Głos na PO, w gruncie rzeczy dlatego, aby Jarosław Smoleński się nie dorwał do władzy, resztę powodów napisali koledzy wyżej.

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 19:14 
.
Głosować będę jak większość przede mną wypowiadających się. Mój problem polega w ocenie. Otóż uważam, że Tusk nie robi tego co tak naprawdę powinien, a raczej czego od niego oczekuję. Tzn. robi, ale rozchodzi się to do spraw "codziennych'. Chciałbym, aby ktoś w końcu zgładził KRUS, skończył z mitem bezpłatnej służby zdrowia, skończył z uprzywilejowanymi kosztem reszty grupami i grupeczkami itp. Chciałbym żyć w państwie, które mi nie przeszkadza zadbać o siebie, a innych motywuje, zamiast rozleniwiać. Z drugiej strony jak czasem obserwuję Donalda w jego "codziennej" pracy, mam wrażenie, że ten człowiek urodził się po to, żeby być premierem. Jest naprawdę gruby w tym co teraz robi. Nie widzę na scenie kogokolwiek, kto by mu teraz był w stanie dorównać.
Brakuje woli politycznej na załatwienie wymienionych przeze mnie spraw. Niestety już się pogodziłem, że u nikogo jej tak naprawdę nie będzie.

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 19:36 
.
debeo napisał(a):
Z drugiej strony jak czasem obserwuję Donalda w jego "codziennej" pracy, mam wrażenie, że ten człowiek urodził się po to, żeby być premierem. Jest naprawdę gruby w tym co teraz robi. Nie widzę na scenie kogokolwiek, kto by mu teraz był w stanie dorównać.

Racja. Kiedyś można go było posądzać o to, że on chce łatwej roboty, tzn zostać prezydentem i mieć wszystko w poważaniu. Odcinać kuponiki od popularności. A tymczasem zrzekł się tego dla dobra kraju/partii. Bo przecież Kaczyńskiego rozniósłby w pył... Wyrównany wynik w wyborach prezydenckich, to efekt pierdołowatości Komorowskiego, który w przemówieniach itd jest gorszy od Lecha Kaczyńskiego, a nie świetnej postawy Jarosława w kampanii.

PO bez Tuska nie istnieje. To świadczy o jego kunszcie.

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 19:41 
.
PO albo "Ezelde", bo nie mam zamiaru słuchać ani tym bardziej odczuwać, że katastrofa smoleńska jest najważniejszym problemem gospodarczym a stawianie pomników "ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego" najważniejszym problemem społecznym.

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 22:05 
.
Kongres Nowej Prawicy

PostNapisane: 6 wrz 2011, o 22:15 
.
No to teraz i ja się uzewnętrznię... "Niestety" PO bo nie mam innego wyboru :roll: Przez pewien czas zastanawiałem się nad SLD ale przykro mi bardzo, z taką piz...ą jak Grzesiu N. to nawet się nie pochylę nad ich listą. Facet doprowadzi tą partię na dno. Aha, i jeszcze jedno nt. SLD...szanowny jaśnie pan Wikiński stanowi dla mnie odzwierciedlenie debila w esencji :-? Tak więc ja do tego pociągu nie wsiadam

PiS nie ma u mnie żadnych szans. Sorry, ale dla mnie jest to już niemal partia nacjonalistyczna, której poglądy zaczynają mnie coraz częściej przerażać.

I na sam koniec... niech nikt tu nie pisze, że głosuje na partię X albo Y bo mu się ich program podoba :)18 Programy wszystkich partii nadają się jedynie jako substytut papieru toaletowego :(

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 00:15 
.
A tu właśnie nie masz racji :) Ja będę głosował na KNP, właśnie dlatego, że podoba mi się ich program, który jako jedyny na ten papier się nie nadaje.

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 01:08 
moderator
Tak sobie myślę, że nie wiem czy bardziej nie chciałbym u władzy PO czy PiS, bo tak naprawdę dla mnie się niczym nie różnią. I jedni i drudzy błaznują. Ja zagłosuję na tych co zawsze, na korwinistów - może będą mieli te 5%. Lepiej dzięki temu nie będzie, ale może za to śmieszniej.

Косово је Србија.

You don’t need any gratification from any peers. If you bust they ass, you gain that respect from them.
The Big Ticket

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 09:41 
.
Ja głosuje na PO. Nie będę oryginalna - to główny powód:
McLfan napisał(a):
Mówiąc wprost- dopóki PiS ma możliwość objęcia władzy, dopóty będę głosował na jedyną dla nich alternatywę,

pierwsze wybory parlamentarne w których moge wziąć udział, :)17 też wolałabym mieć lepszy wybór :)17

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 11:08 
administrator
SLD - choć Napieralski mnie wkurza, ale SLD to nie tylko Napieralski

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 11:52 
.
SLD PIS PO PSL PJN Palikot - wszyscy rządzili lub współrządzili i mówiąc oględnie nie wykazali się. Najsmutniejsze, że między nimi nie ma żadnych istotnych różnic. W gadaniu każdy mocny ale jak się uda dorwać do stołków to w gruncie rzeczy rządzą podobnie: każdy problem trzeba rozwiązać ustawą, nowym urzędem i podniesieniem podatków. Nawet ten znienawidzony PIS nie był mocno inny od pozostałych ekip. Owszem, są nieestetyczni, nadęci i walczą z oponentami bezpardonowo, to na minus. Ale poza tym 99% przyjętych przez nich rozwiązań można by przypisać każdemu innemu ugrupowaniu. Wszystkie siły polityczne zaciekle kłócą się o sprawy trzeciorzędne, i to tylko przed wyborami, a w sprawach zasadniczych każdy i tak wiadomo co będzie robił. Najbardziej palące kwestie:
- podatki
- ZUS
- służba zdrowia
- KRUS
- biurokracja
Mój głos idzie na KNP, każdy inny będzie stracony bo wiem że w powyższych kwestiach inni nie zrobią NIC, poza oczywiście utrwalaniem status quo. A Korwin na większość kwestii odpowiada: rozpi..ć, zlikwidować, obciąć :) Czyli ok.
Poza tym głosowanie na Korwina ma jeszcze jedną zaletę, na 99,9% nie wygra tych wyborów, nawet na 95% nie wejdzie do sejmu. Zatem mam czyste sumienie że nikt na kogo głosowałem nie wpływa na to co się dzieje i nie przyłożyłem w ten sposób ręki do tego jak ten kraj jest niszczony.

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 12:05 
.
Obawiam sie Panowie, ze macie racje i SLD tonie. To najwiekszy kryzys od powstania formacji, wiekszy niz po aferze Rywina. Szkoda, bo piekny Grzegorz mial szanse wyskoczyc z notowaniami w ostatnich dwoch latach, moze nawet w ostatnim roku posmolenskim. Ale wszystko skopal, a wyborcy ponownie kopna Grzesia i Jego formacje. PSL wyglada bardziej wyraziscie i chyba bardziej im sie chce. Nie wiem czy to wina balansowania na krawedzi 5% czy ambicji liderow? Nie wazne, po prostu tak mi sie wydaje.

Mysle, ze Palikot ma duze szanse na zalapanie sie do sejmu. Sondaze daja Mu zdaje sie 1%, ale obawiam sie ze jest to mylace. Facet jest wyrazisty, media Go lubia.

Cd. czolowki, szkoda moich palcow.

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 12:39 
moderator
Slabosc PiSu i SLD najlepiej ukazuje przewaga PO w sondazach - partia rzadzaca, w trudnych ekonomicznie czasach jest wciaz na czele. Skoro opozycja nie potrafi tego wypunktowac, to znaczy ze sa tam po prostu slabi ludzie. A slabi ludzie nie powinni rzadzic.

Jakby PO zrealizowalo choc czesc swoich zalozen programowych z lat 2005-2007, to bym teraz nie mial watpliwosci i zaglosowal na nich podownie. Ale oni nie zrobili prawie nic, jak kazdy rzad. Zaglosuje raczej na Korwina, ale strasznie ciezko mi glosowac na kogos, kto nie chce rzadzic. Dlatego pozostawiam to "raczej" jako delikatne wskazanie na PO. Jeszcze moze mi sie zmienic, daje szanse Donaldowi na jakis chwyt marketingowy "duza reforma tuz przed wyborami".

PostNapisane: 7 wrz 2011, o 13:45 
.
Ja, podobnie jak niektórzy mam rozterki...
Nie zagłosuję na PIS, póki Jarek nie założy sobie konta bankowego oraz przestanie jątrzyć i dzielić naród zniczami i kłamać krzyżami, a także bezczelnie wmawiać, że nie mamy demokracji. Hipokryta jeden.
Tusk, chociaż nigdy nie jątrzy i nie kłamie w ogóle, demokrata, uporządkował media i utrwalił demokrację, to nie zagłosuję na niego, bo boi sie postawić Jarka przed TS. Poza tym prawdę powiedział Wałęsa, że Tusk miał wielką szansę eksterminować PIS wraz z ~30% narodu i nie skorzystał z niej. To teraz ma.
Na SLD to już nigdy. Obciach, po tym jak Napierniczalski wyjął telefon z kieszeni i robił zdjęcia Obamie. Normalnie 12 lat i kręcone włosy.
Na PSL ? W życiu. Zbeszcześcili swoje prawdziwe logo, wręczając je Hofmanowi w Sejmie. Tego im nie wybaczę.
PJN ? Im tylko na korycie zależy. Wstyd przed innymi parlamentarzystami.
Od Palikota poza kur..mi i chu..mi na Jarka oraz jego patroszeniem, nie usłyszałem innego programu na rządzenie. Rozumiem; zabije go, wypatroszy, zakopie, wykopie, zbeszcześci, ale co dalej ? Tym się nie najemy.
Jestem w rozterce...
Wie ktoś, co się dzieje z Markiem Jurkiem ? Coś słyszałem, że Marek Jurek smutną ma twarz, Marek Jurek wciąż patrzy w dal ...

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1